23 Mart 2018 Cuma 00:54

GÜNDEM

Balıkçılar “sürgünü” kabul etmiyor

Balıkçılar “sürgünü” kabul etmiyor

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Kalamış Yat Limanı’nın özelleştirilmesi kararı sonrasında uzun yıllardır limanda barınan Fenerbahçeli balıkçılara da barınağı boşaltmaları tebliğ edildi. Kadıköy Kent Konseyi’nde buluşan tekne sahipleri tebliğe karşı mücadele kararı aldı.

Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı’nın özelleştirilmesine edilen itirazların reddedilmesinin ardından limanda teknesi olan Fenerbahçeli balıkçılara da barınağı boşaltmaları tebliğ edildi. Gazete Kadıköy’den Alper Kaan Yurdakul konuyla ilgili Fenerbahçe Su Ürünleri Kooperatifi’yle görüştü. Kooperatifin verdiği bilgilere göre, Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun ret kararının ardından, Fenerbahçe barınağında bulunan ruhsatlı balıkçı tekne sahiplerine limanı boşaltmaları için İstanbul Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından tebligat gönderildi. Tebligatta balıkçıların 1 ay içinde limanı terk etmeleri ve Bostancı, Salacak ve Küçükyalı’da bulunan kooperatiflerin bünyelerine geçmeleri istendi. Bu karara itiraz etmeye hazırlanan Fenerbahçe Emekli ve Amatör Balıkçılar Dayanışma Derneği ve Fenerbahçe Su Ürünleri Kooperatifi üyeleri, Ziraat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası ve Kadıköy Kent Konseyi’nin de katılımıyla gerçekleşen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda alınan kararlar neticesinde Danıştay’a yürütmeyi durdurma davası açılması planlanırken, balıkçılar sonuna kadar mücadele edeceklerini söylüyor.

İlginizi Çekebilir

Etkili Yaratıcılığın Peşindeki Felis’İn Jüri Üyeleri Açıklandı!

Etkili ve yaratıcı projeler konusunda sadece ajansları değil, reklamverenleri ve bireysel başvuruları da değerlendiren Felis Ödülleri için başvuru heyecanı devam ediyor. Sektörde faaliyet gösterilen hemen her alanda yaratıcılık, etki ve kaliteyi ödüllendirmeyi amaçlayan Felis 2018’in birbirinden değerli jüri başkanları belirlendi.


İhracat Artış Hızında Son 13 Ayın Rekoru Kırıldı

TARİHİN EN YÜKSEK EYLÜL AYI İHRACATI


İsveç Rallisi’Nde Ott Tanak Tozu Dumana Kattı

İSVEÇ RALLİSİ’NDE OTT TANAK TOZU DUMANA KATTI


Çocuğunuz Parmaklarını Emiyorsa Dikkat!

Çocuklarda parmak emme alışkanlığı ile sık sık karşılaşılabilmektedir. İlk zamanlar normal görülen bu davranış ileri yaşlarda da devam ederse çocuğunuzun çene ve diş yapısında ciddi sorunlar meydana getirebilir.


4 Mekan 10 Sanatçı

#aşkaşktır


Etiketler: Fenerbahçe, boşaltmaları, Kadıköy, Balıkçılar, LimanıYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img