23 Mart 2018 Cuma 00:54

GÜNDEM

Balıkçılar “sürgünü” kabul etmiyor

Balıkçılar “sürgünü” kabul etmiyor

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Kalamış Yat Limanı’nın özelleştirilmesi kararı sonrasında uzun yıllardır limanda barınan Fenerbahçeli balıkçılara da barınağı boşaltmaları tebliğ edildi. Kadıköy Kent Konseyi’nde buluşan tekne sahipleri tebliğe karşı mücadele kararı aldı.

Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı’nın özelleştirilmesine edilen itirazların reddedilmesinin ardından limanda teknesi olan Fenerbahçeli balıkçılara da barınağı boşaltmaları tebliğ edildi. Gazete Kadıköy’den Alper Kaan Yurdakul konuyla ilgili Fenerbahçe Su Ürünleri Kooperatifi’yle görüştü. Kooperatifin verdiği bilgilere göre, Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun ret kararının ardından, Fenerbahçe barınağında bulunan ruhsatlı balıkçı tekne sahiplerine limanı boşaltmaları için İstanbul Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından tebligat gönderildi. Tebligatta balıkçıların 1 ay içinde limanı terk etmeleri ve Bostancı, Salacak ve Küçükyalı’da bulunan kooperatiflerin bünyelerine geçmeleri istendi. Bu karara itiraz etmeye hazırlanan Fenerbahçe Emekli ve Amatör Balıkçılar Dayanışma Derneği ve Fenerbahçe Su Ürünleri Kooperatifi üyeleri, Ziraat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası ve Kadıköy Kent Konseyi’nin de katılımıyla gerçekleşen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda alınan kararlar neticesinde Danıştay’a yürütmeyi durdurma davası açılması planlanırken, balıkçılar sonuna kadar mücadele edeceklerini söylüyor.

İlginizi Çekebilir

Türk Macar Dostluğunun Simgesi Gül Baba Türbesi Açıldı

Avrupa’nın en kuzeyindeki Osmanlı dönemi eseri olma özelliği taşıyan Gül Baba Türbesi, 2 yıl süren restorasyonun ardından Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın katılımıyla açıldı.


Akdeniz Diyeti Kansere Karşı Koruyucu Mu

Türkiye’nin sağlıklı yaşam ve beslenme alanında ilk dijital bilimsel bilgi platformu “Bilim Bunu Konuşuyor” ile en güncel bilgileri kamuoyuyla paylaşan Sabri Ülker Vakfı, 4 Şubat Dünya Kanser Günü vesilesiyle bu kez Akdeniz diyetinin kansere karşı koruyucu etkilerini masaya yatırıyor.


Gerçekçi Bir Ekonomik Program Olmuş

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ve önümüzdeki 3 yıl için Türk ekonomisinin vizyonunu ortaya koyacak olan Orta Vadeli Programı değerlendiren Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, OVP’nin Türkiye’nin şu andaki ekonomik gerçekliklerini dikkate alarak hazırlanmış gerçekçi bir Yeni Ekonomi Programı olduğunu dile getirdi.


Türkiye Finans Bayrampaşa Tekstilci İş Adamları Derneği İle Protokol İmzaladı

Türkiye Finans Katılım Bankası, Bayrampaşa Tekstilci İş Adamları Derneği (BATİAD) ile iş birliği protokolü imzaladı. Bu protokol ile Türkiye Finans, Derneğe kayıtlı 320 üyeye düşük maliyetli kurumsal finansman desteğinin yanı sıra avantajlı fırsatlar sunacak.


New Balance Botlar İle Çocuklar Kışa Hazır

New Balance’ın çocuklara özel tasarladığı 800 modeli botlar, kış aylarında miniklerin ayaklarını sıcacık tutuyor. Kaliteli sentetik materyallerden üretilmiş 800 modeli botlar aynı zamanda suya karşı dayanıklılık sağlıyor, kışın sert iklim koşullarına karşı miniklerin ayaklarını koruyor. Lastik sırt tasarımı sayesinde çok iyi bir çekiş sağlıyor ve neme karşı dirençlilik gösteriyor. Gri, yeşil, açık kahverengi, siyah gibi çeşitli renkleri ile hem pastel tonlarda hem de klasik tonlarda çocukların kombinine şıklık katıyor.


Etiketler: Fenerbahçe, boşaltmaları, Kadıköy, Balıkçılar, LimanıYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img