12 Ağustos 2017 Cumartesi 19:33

MUTFAK

B3 vitaminin yeni faydaları açıklandı!

B3 vitaminin yeni faydaları açıklandı!

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
B3 Vitamini ile ilgili önemli bir haber geldi. Sydney'de, Avustralyalı araştırmacılar tarafından 12 yıldır sürdürülen çalışma sonucunda, B3 vitamin alımının doğum kusurlarını ve düşük riskini azaltabileceği tespit edildi.Ajanslara düşen habere göre. Melbourne'deki çocuk hastanesinden genetik bilimci David Amor, NAD'ın genetik olarak eksikliğinin doğum kusurlarına neden olduğunu keşfettiklerini kaydetti. B grubu Vitaminlerinden olan B3 Vitaminin diğer adı Niasin olarak biliniyor. B3 Vitamini karbonhidrat kullanımını ve kan dolaşımını düzenler. Cilt sağlığında da görev almaktadır. Sindirim sistemi ve sinir sistemi için faydalı etkileri bulunmaktadır. Metabolizma bu vitamin sayesinde hızlanır. Kalp sağlığında da görev alan B3 Vitamini, sağlıklı bir derimizin olması için de uğraşır. Şizofreni ve benzer zihinsel hastalıklarda da tedavi edicidir. Östrojen ve testesteron gibi cinsel hormonların sentezinde önemli rol oynar. B3 vitaminini balık, tavuk, brüksel lahanası
yeşil bezelye, yeşil fasulye, tatlı patates, yer fıstığı gibi besin kaynaklarında bulunur.

İlginizi Çekebilir

Tatilde De Her An Yanınızda... Küçük Ve Etkili Yapısıyla Air Plates Compact Saç Düzleştirici

Dünyanın önde gelen kişisel bakım markası Remington’ın dünyanın ilk süspansiyonlu plakalarına sahip düzleştiricisi Air Plates, artık saçlarınızı her ortamda keyifle şekillendirmenizi sağlıyor. Ergonomik ve etkili yapısıyla Air Plates Compact ister sporda ister tatilde ister ofiste, kısacası ihtiyaç duyduğunuz her yerde en güzel halinize ulaşmanıza yardım ediyor.


Yakın Geleceğin Yeni Meslekleri

Yakın geleceğin


Eğitim-Sen'den İhraç Edilen 11 Öğretmene Destek

Muğla'da, 8'i Bodrum'da olmak üzere, 3 ilçede görev yapan 11 öğretmenin kamudan ihraç edilmesi Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Bodrum Temsilciliği tarafından, "Hukuksuzluk" olarak nitelenip, basın açıklamasıyla protesto edildi.


Uedaş’Tan İş Güvenliği “Farkındalığı”

UEDAŞ’ın sosyal sorumluluk kapsamında hayata geçirdiği Trafolar Konuşuyor projesiyle Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışanları iş sağlığı ve güvenliği konusunda uyarıyor.


Milyon Dolarlık Evrim!

Gebzeli başarılı iş kadını Evrim Kırmızıtaş Başaran, çalıştığı kurum tarafından "Yaşam Boyu Başarı" ödülüne layık görüldü.


Etiketler: Vitamini, önemli, vitamin, doğum, genetikYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img