14 Ocak 2020 Salı 15:45

GÜNDEM

Ayşen Zamanpur Sılk And Cashmere'i Çocuklarına Devretti

Ayşen Zamanpur   Sılk And Cashmere'i Çocuklarına Devretti
Ayşen Zamanpur   Sılk And Cashmere'i Çocuklarına Devretti
Ayşen Zamanpur   Sılk And Cashmere'i Çocuklarına Devretti

34volt » 34Volt

Silk and Cashmere’e Türk basını ilk günden itibaren çok büyük ilgi gösterdi ve her zaman dediğimiz gibi Marka olmamızda basınımızın önemli katkısı tartışılamaz. Dile kolay, 10.10.1992’de İç Moğolistan bozkırlarında en kaliteli kaşmire ulaşmak, onu ipekle birleştirmek ve dünyada bir niş olarak gördüğümüz yüksek kaliteli bir kaşmir- ipek markası yaratmak amacıyla çıktığımız bu zorlu yolculukta, 28. yıla girerken yurt içi ve yurt dışında güvenilen ve sevilen bir marka olmayı başarmanın ekipçe gururu içindeyiz.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Perakende zaten her daim devinim içinde, hareketli canlı bir sektör ama son on yılda yaşadığımız dijitalleşme sektörün kurallarını adeta yeniden yazdı. Bu önlenemez yükseliş, tüketici davranışlarını çok boyutlu değerlendiren veri analizindeki sınırsız gelişimler, mobil uygulamaların ve yazılımların yarattığı inanılmaz olanaklar ve teknolojideki çok hızlı gelişmelerin çarpıcı etkisi ile çok ama çok farklı bir boyuta taşıdı. Artık yepyeni kavramlarla ve yönelimlerle karşı karşıyayız.

Şanslıyız ki Markamızdaki ikinci nesil bu “yeni perakende” akımını çok erken kavradı ve gerekli bir dönüşüme imza attılar. Yeni yıla girişimizle beraber şirketimizde onuncu yılını dolduracak olan bu yeni nesille ilgili bugün önemli bir görev devir teslimi anonsunu öncelikle sizlerle paylaşmak istiyorum.

Oğlumuz Ferhat Zamanpur, 2008’de işletme ve pazarlama dallarında üniversite eğitimi aldığı University of Southern California’dan mezun olup, Los Angeles’ta büyük bir tıp grubunun pazarlama bölümünde çalıştı. Orada iki sene tecrübe kazandıktan sonra 2010’da ülkemize döndü ve Silk and Cashmere’in grafik bölümünde işe başladı. Bir süre sonra kurumsal pazarlamaya yükseldi ve sonrasında en büyük katkılarından birinin dokunduğu e- ticaret bölümünde işe başladı. Bu bölümü baştan yapılandırıp markamızın online alanda ciddi atağa kalkmasını sağlayan adımları attı. Bundan hemen sonra 500 gün süren ve markamızın “rönesansı” olarak adlandırdığımız marka yenileme (rebranding) projemizi yönetti. Markamızın her alanı dışında şirketimizin de her departmanına yansıyan bu evrenselleşme süreci yaşam eğrimizi ciddi anlamda yukarı taşıdı.

En önemli katkılarından biri ise 2012 yılında şu an Türkiye perakendesinin en büyük kampanyası haline gelen Black Friday’i Türkiye’ye getirmesi ve ekibiyle tam anlamıyla eksiksiz ve tüm kurallarıyla uygulayarak başlatması oldu. Bu başarıyı gören perakende sektörü birkaç yıl sonradan yolumuzu takip edip katılmaya başladı ve özellikle bu yıl artık neredeyse kampanyaya dahil olmayan kalmadı.

Bahsettiğim gibi şirketimizde onuncu yılını doldurmak üzere olan ve 2015’den itibaren CMO (Pazarlamadan Sorumlu GMY) olan Ferhat Zamanpur, son 2 yıldır fiilen CEO’luk görevini benimle birlikte yürütmekte. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren kendisinin şirketimizin CEO’su olarak atama kararı aldık. Böylece iki yıldır zaten fiili olarak yaşadığımız durumun bir anlamda adını koyuyoruz.

Kızımız Yasemin Zamanpur USC’de işletme ve sinema bölümlerinden 2012’de mezun olmuş, ardından New York’da IMG Fashion and Properties Pazarlama bölümünde çalışmış ve 2014 yılında şirketimize katılmıştır. Neredeyse tüm departmanlarda aktif görev aldıktan sonra, 2017’den bu yana tüm yurt dışı mağazaları, cornerları ve e-ticaretinin yönetimini üstlenmemin yanında, Silk and Cashmere Pazarlama bölümünü başarıyla yönetmektedir. Kendisi 1 Ocak 2020’den itibaren Kreatif Direktör görevini üstlenecektir.

Ben yeni yönetimi destekleyecek ve ağırlıklı olarak mali işlerle ilgilenecek ve istenilen her noktada danışmanlık yapacağım. Gençliğe inanıyorum. Bu yeni yolculuk çok daha güzel ve başarılı olacaktır. Hem markamıza hem ikinci nesil üst yöneticilerimize ve güçlü ekiplerine sonsuz başarılar diliyorum.

Her şey için teşekkürler,

Not: Bu yazımız ve aile fotoğrafımız dijital ortamda size iletilecektir. Ayşen Zamanpurİlginizi Çekebilir

Yerli Otomobildeğerlendirme

Otomotiv sektörünün dinamosu olacak


Hearthstone®’’Un Yeni Genişleme Paketi Saviors Of Uldum™ Şimdi Sizlerle!

6 Ağustos 2019, Ejderha Yılı— Blizzard Entertainment, an itibarıyla tüm dünyada milyonlarca oyuncunun severek oynadığı çevrimiçi ücretsiz kart oyunu Hearthstone®‘un bir süredir merakla beklenen genişleme paketi Saviors of Uldum™‘un yayında olduğunu duyurdu. Yıl boyunca sürecek hikâye örgüsünün ikinci bölümü olan Saviors of Uldum’la gelen 135 yeni kart sayesinde oyuncuların oluşturabileceği desteler yalnızca hayal gücü ve strateji yetenekleriyle sınırlı. Bu yeni macerada tekinsiz mezarlar, efsunlu eşyalar ve insanın kanını donduran tehlikelerle dolu kadim bir uygarlık olan Uldum’un rüzgârlı çöllerinden gelen yeni minyonlar, büyüler ve silahlar sizleri bekliyor.


Kidzmondo’Da “Bi’ Parça Alaska Günleri” Başlıyor!

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan çocukların eğlence & öğrence şehri KidzMondo, soğuk kış günlerinde çocuklar eğlenceye doysun diye Kış Festivali düzenliyor. Kış Festivali kapsamında Amerika’nın gözlerden uzak buz cenneti Alaska, KidzMondo’ya taşınıyor.


Google Arama Trendleri 15 22 Nisan 2019

Google Arama Trendleri 15-22 Nisan 2019


Pegasus’Tan Türkiye’De Bir İlk Kontuarda Sıra Beklemeden Seyahat

Pegasus Hava Yolları, yenilediği Express Bagaj hizmetiyle, misafirlerine kontuarda sıra beklemeden seyahat edebilme imkânı sunuyor. Fazla bagaj ağırlığı satın alımı ve ödeme işlemlerini bir arada sunan Express Bagaj sistemi; bu özelliğiyle Türkiye’de bir ilk olma niteliği taşıyor.


Etiketler: yeni, Zamanpur, bölümünde, sonra, olarakYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img