3 Kasım 2016 Perşembe 09:30

EĞİTİM

Atatürk Üniversitesi'nde Yemek Kuyruğu

Atatürk Üniversitesi'nde Yemek Kuyruğu
Atatürk Üniversitesi'nde Yemek Kuyruğu
Atatürk Üniversitesi'nde Yemek Kuyruğu

DHA » Turgay İPEK

Erzurum'daki Atatürk Üniversitesi'nde öğrenim gören binlerce öğrenci, ucuz yemek alabilmek için yemekhaneler önünde uzun kuyruk oluşturuyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Erzurum'daki Atatürk Üniversitesi'nde öğrenim gören binlerce öğrenci, ucuz yemek alabilmek için yemekhaneler önünde uzun kuyruk oluşturuyor.

Soğuk havalarda en az 20- 30 dakika yemekhaneden dışarı uzayan kuyrukta bekleyen öğrenciler aci olarak soruna çözüm bulunmasını istedi. Güzel Sanatlar Fakültesi'ndeki yemekhaneden öğrencisi ile birlikte çevresindeki Hukuk, Turizm, Eczacılık ve İletişim fakültelerinin öğrencilerinin de yararlandığını hatırlatan öğrenciler, şöyle konuştu:

"4 çeşit yemek 1 lira 90 kuruş. Bu fiyata bu yemek hiçbir yerde bulunmaz. Her öğrenci bundan yararlanmak isteyince uzun kuyruklar oluşuyor. Yemeğe biraz geç kaldığınız takdirde 20-30 dakika kadar bekliyorsunuz. Kış mevsimi ve yağmurda kapalı bir mekan olmadığı için dışarda perişan oluyoruz. Yemekhane önünden başlayan kuyruk fakülte binasının dışına çıkıp nerede ise diğer fakülteye kadar uzuyor."

Üniversite yetkilileri ise, 21 fakülte, 21 araştırma merkezi, 12 yüksek okul ve 8 enstitüde 75 bin yaygın öğrenim gören öğrenci bulunduğunu belirtti. Yetkililer, öğrencilerin mağdur olmaması için merkezi yemekhaneye uzak Dişcilik, Ziraat, Eğitim ve Güzel Sanatlar Fakültesi'ne de yemekhane kurarak 8 bin öğrenciye ucuz yemek verildiğini bildirdi.İlginizi Çekebilir

Diyarbakır Valiliğinden Çöp Toplama Açıklaması

Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve eş Başkan Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasından sonra kent merkezinde 6 gündür toplanmayan çöplerin, toplanmaya başlandığı belirtildi.


Serenay Sarıkaya, Cannes’Da Türkiye’Nin Onur Konuğu

Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya, 71. Uluslararası Cannes Film Festivali’nde, süper model Bella Hadid ve tasarımcı Alexander Wang ile Magnum’un onur konuğu olarak bir araya gelecek.


Sıfır Teknoloji İle İngilizce Öğrenin

Yepyeni bir sistem “Sıfır Teknoloji” ile İngilizce öğrenmek daha kolay hale geliyor.


Vodafone’Dan Yerli Scaleup Ekosistemine Tam Destek

YERLİ SCALEUP’LAR “VODAFONE VİTRİN” İLE 520 MİLYONU AŞKIN


Fenerbahçe Kongre Üyeleri “Ali Koç Başkan” Diyor

Fenerbahçe Kongre Üyeleri’nin katılımıyla Akademetre Reserach Company tarafından yapılan araştırma, 2-3 Haziran’da gerçekleşecek Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlık Seçimi’nde kongre üyelerinin oransal çoğunluğunun Ali Koç’un Başkan olması yönünde oy kullanacağını gösteriyor.


Etiketler: yemek, öğrenci, için, Atatürk, ÜniversitesiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img