12 Ekim 2019 Cumartesi 10:04

GÜNDEM

Atasun Optik’Ten Dünya Görme Günü’Nde Anlamlı Etkinlik

Atasun Optik’Ten Dünya Görme Günü’Nde Anlamlı Etkinlik

34volt » 34Volt

Uluslararası Körlüğü Önleme Ajansı (IAPB) tarafından her yıl Ekim ayının ikinci perşembe günü düzenlenen Dünya Görme Günü’nde Atasun Optik, farkındalığın artırılmasına yine çeşitli etkinlikleriyle destek oldu. Bu kapsamda Atasun Optik, ofis çalışanları ve Cevahir AVM’de gönüllü katılımcılarla birlikte yaptığı etkinliklerle, tüketicilerin görme ile ilgili farkındalıklarının pekişmesini sağlayarak özel bir deneyim imkânı yaşattı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünya Görme Günü, Uluslararası Körlüğü Önleme Ajansı (IAPB) tarafından, önlenebilir körlük ve görme kusurları konusuna dikkat çekmek için her yıl Ekim ayının ikinci perşembe günü kutlanıyor. Bu kapsamda birçok ülkede göz sağlığının ve göz hastalıklarının tedavisinin öneminin vurgulandığı etkinlikler düzenleniyor.

Atasun Optik de Dünya Görme Günü’nde bu farkındalığa katkı sağlamak için etkinlikler düzenleyerek; destek ofis ve Cevahir AVM’de oluşturduğu deneyim alanları ile, katılımcılara gözleri kapalı bir şekilde tatma, duyma, dokunma, koklama ve görme duyuları ile farklı deneyimler yaşattı.

Gözleri bant ile kapatılan katılımcılar, tadım testinde çeşitli yiyecekleri tadarak, eşyalara dokunarak ve mum, kahve ve lavanta gibi ürünleri koklayarak ne olduklarını bulmaya çalıştılar. Kulaklık ile berberde geçen diyalogları gözleri kapalı bir şekilde dinleyerek olayları kavramayı keşfettiler.

Atasun Optik bu sayede tüm katılımcılara, dokunarak, koklayarak, tadarak ve duyarak “görme”nin farklı yollarını keşfettikleri bir tecrübe yaşattı. Böylelikle katılımcılar Dünya Görme Günü kapsamında görme yetisi ile ilgili farkındalıklarını pekiştirdiler.

Dünya Sağlık Örgütü’nün “VISION 2020” girişimi kapsamında desteklediği Dünya Görme Günü ile herkesin kapsamlı göz sağlığı hizmetlerine erişme hakkına sahip olarak, önlenebilir körlüklerin ortadan kaldırılması amaçlanıyor.İlginizi Çekebilir

‘Sunay Akın İle Görçek’ 3 Şubat Pazartesi Trump Sahne’De...

Ünlü yazar ve şair Sunay Akın, ‘Sunay Akın ile Görçek’ ile 3 Şubat Pazartesi günü saat 20.30’da Trump Sahne’de sanatseverlerle buluşuyor.


İş Dünyasının Değişim Yönetiminde Danışmanlık İhtiyacı Artıyor

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY (Ernst & Young), danışmanlık sektörünün önümüzdeki dönemde Türkiye’nin iş dünyası ekosisteminde çok daha önemli bir rol üstleneceğini öngörüyor. EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Bölüm Başkanı Gökhan Gümüşlü, “Türkiye iş dünyası ve iş yapış modellerindeki değişim ile birlikte şirketler pazar paylarını büyütmek, yurt dışına açılmak ve bu süreçleri optimum maliyetle gerçekleştirmek için pek çok konuyu gündemlerine alıyor. Bu doğrultuda, değişim yönetiminde uygulama desteğinin verildiği, kritik fonksiyonların danışmanlık hizmeti sağlayıcıları tarafından üstlenildiği ve hatta iş ortaklıklarının kurulduğu örnekler giderek artıyor” dedi.


Kış Aylarında Neden Balık Tüketmeliyiz

Protein, vitamin ve mineral deposu balık, sağlığımız için tüketmemiz gereken besinler arasında üst sıralarda yer alıyor. Omega-3 yağ asitleri açısından da son derece zengin olan balığı bu denli önemli kılan özelliği nedir? Bu sorunun yanıtını DoktorTakvimi.com uzmanlarından Diyetisyen Taha Yanalak veriyor.


Tv Haber Montaj Faırmont Quasar Istanbul’Da Caz Rüzgarı Esti

Fairmont Quasar Istanbul, dünyanın en prestijli müzik organizasyonlarından biri olan Montreux Caz Festivali’nin yükselen yıldızı Bobby Bazini’yi ağırladı.


A101 Marketlerinde Koruyucu Önlemler Arttırılıyor

Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de Koronavirüs nedeniyle insanlar evlerine kapansa da temel gıda ihtiyaçları devam ediyor ve bu ihtiyaçların karşılanabileceği marketler çalışmalarını sürdürüyor.


Etiketler: Dünya, Görme, Günü, görme, önlenebilirYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img