11 Ağustos 2018 Cumartesi 10:41

GÜNDEM

Arçelik Garage’Dan Akıllı Ev Çözümlerine Yönelik Yeni Girişimlere Destek

Arçelik Garage’Dan Akıllı Ev Çözümlerine Yönelik Yeni Girişimlere Destek

34volt » 34Volt

Donanım odaklı kurumsal hızlandırma programı “BİGG” ile yeni girişimler, Arçelik’in teknik ve sektörel bilgi birikiminden faydalanmanın yanı sıra TÜBİTAK’tan karşılıksız olarak 150.000 TL’ye kadar destek alma şansı buluyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TÜBİTAK’ın, ‘Yenilik ve Girişimcilik Kapasitesinin Arttırılmasına Yönelik Destek Programı’ TÜBİTAK ve Arçelik-Garage iş birliğiyle hayata geçiriliyor. Donanım odaklı kurumsal hızlandırma programı olan “BİGG [1] Arçelik Garage” ile yeni girişimler, Arçelik’in teknik ve sektörel bilgi birikiminden faydalanma ve TÜBİTAK’ tan karşılıksız olarak 150.000 TL’ye kadar destek alma fırsatı buluyor.

150.000 TL’ye kadar maddi destek ve Arçelik’ten Mentorluk Desteği

Ücretsiz olarak hayata geçirilen bu program kapsamında katılımcılar, Arçelik uzmanlarından mentorluk desteği, Arçelik’in yeni nesil Ar-Ge merkezi Garage’da 5.000 TL’ye kadar prototip üretim hakkı, 3 günlük temel girişimcilik kampına katılma fırsatı kazanıyor ve program partnerlerinden iş modeli mentorluğu alabiliyor. 1 ay süren programı başarıyla tamamlayan girişimcilere, TÜBİTAK BİGG programının 2. aşamasına seçilmeleri halinde 150.000 TL’ye kadar karşılıksız maddi destek imkanı sunuluyor.

“BİGG Arçelik Garage” programına, lisans programlarından bir yıl içinde mezun olacak öğrenciler, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yanı sıra lisans ya da doktora programlarını en fazla 10 yıl önce tamamlamış bireyler herhangi bir sektör kısıtlaması olmadan başvurabiliyor.

[1] Bireysel Genç Girişimİlginizi Çekebilir

Lg G7 Thinq’Den Boombox Hoparlörler Ve Dts X İle Benzersiz Ses Deneyimi

LG Electronics Hakkında:


Kanser Riski Taşıyan Benlerdeki 7 Belirtiye Dikkat

Halk arasında "ben" olarak bilinen melanositik nevüsler, doğuştan var olan veya doğumdan sonra ortaya çıkan, deriye rengini veren melanosit adlı pigment hücrelerinin çoğalması sonucu oluşuyor. Normalde masum görünen ve herhangi bir sorun yaşatmayan benler, kimi zaman kansere de dönüşebiliyor. Memorial Dicle Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Hakan Tekin, kansere dönüşebilen benlerin 7 belirtisi ve tedavileri hakkında bilgi verdi.


Yolun Altına Menfez Kazdılar, Patlayıcı Yerleştiremeden Kaçtılar

Diyarbakır-Batman karayolunda yolun altında bir menfez açarak içine patlayıcı yerleştirmek isteyen PKK'lıların tuzağı ihbar sonucu önlendi.


“Toprakla Tüketici Arasındaki En Önemli Aracı Perakendeciler”

Bu yıl 10'uncu kez "Çevre" gündemi ile kapılarını açan Yerel Zincirler Buluşuyor'da gezegenimizin geleceğine dair iki önemli başlık olan suyumuzun yeterliliği ile toprağımızın sağlığı masaya yatırıldı. TPF'nin 10 yıldır dikkat çekmek için çalışmalar yaptığı plastik sorununu, kontrolsüz atıkların doğamızı nasıl yıkıma doğru götürdüğüne dair çarpıcı örneklerin paylaşıldığı "İnsanı yaşatan doğaysa, doğayı yaşatan perakende olsun" oturumu Güven İslamoğlu moderatörlüğünde, Alphan Eröztürk, Dr. Uygar Özesmi ve Oben Akyol'un katılımıyla gerçekleşti.


Bayramda İkramlar Dengeli Tüketilmeli

Manevi değeri büyük olan ve geleneksel olarak çok çeşitli yemeklerin yer aldığı özenli aile sofraları ile zenginleşen Ramazan Bayramı’nda metabolizmayı yormamak için bilinçli beslenmek önemli. Bayram gibi özel günlerde aile büyüklerinin hazırladığı güzel ve lezzetli ikramlara hayır denemediğini belirten Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi Sağlıklı Yaşam Yöneticisi Diyetisyen Sibel Mumcu, “Sunulan ikramları miktar ve çeşitlilik açısından bir denge gözeterek tüketmeliyiz” dedi.


Etiketler: Arçelik, TÜBİTAK, kadar, BİGG, GarageYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img