1 Ağustos 2019 Perşembe 10:19

GÜNDEM

Anadolu Hayat Emeklilik’İn Aktif Büyüklüğü 23 Milyar Tl’Ye Yaklaştı

Anadolu Hayat Emeklilik’İn Aktif Büyüklüğü 23 Milyar Tl’Ye Yaklaştı

34volt » 34Volt

Anadolu Hayat Emeklilik’in 2019 yılı Haziran dönemi finansal sonuçları açıklandı. Bireysel emeklilik ve hayat sigortası branşları fon büyüklüğü toplamında sektör liderliğini devam ettiren Anadolu Hayat Emeklilik 2019 yılı Haziran dönemi itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre aktif büyüklüğünü %23,6 artırdı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, 2019 yılı ikinci çeyrek finansal sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede “Teknoloji odaklı, inovatif yaklaşımımızla müşteri deneyimini geliştiren, köklü mirasından beslenen ve ülke ekonomisinin gelişimine; tasarruf bilinci sağlayarak, yüksek mevzuatsal uyum göstererek ve uzun vadeli fonlar yaratarak katkıda bulunma misyonumuz ile faaliyetlerimize devam ediyoruz” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin 30 Haziran 2019 tarihli verilerine göre bireysel emeklilikte devlet katkısı dahil fon büyüklüğü toplamında %18,7’lik pazar payı ile 18,5 milyar TL’yi aştı. Şirket, 2 milyona yaklaşan sözleşme ve sertifika sayısı ile de bu alandaki sektör liderliğini sürdürdü. Yılın ikinci çeyreği itibarıyla gönüllü BES ve otomatik katılım toplamında 1 milyon 758 bin katılımcı ile liderliğe yükselen Anadolu Hayat Emeklilik, otomatik katılım çalışan fon tutarında 660 milyon TL’ye ulaştı.

2019 yılının ilk yarısı itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre %20,7 artışla toplam 389 milyon TL hayat sigortası prim üretimi gerçekleştiren Anadolu Hayat Emeklilik, 1,8 milyar TL’yi aşan sigortalı varlıkları ile de hayat sigortaları sektöründeki lider pozisyonunu sürdürdü.

Anadolu Hayat Emeklilik, Marketing Türkiye ve Akademetre tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen A.L.F.A. Awards müşteri deneyimini en iyi yöneten bireysel emeklilik markası seçilirken, “Social Media Awards Turkey’de” Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortaları kategorisinde geçen sene olduğu gibi 2019 yılında da yine altın ödülün sahibi oldu. Bununla beraber, şirket, müşterileri, çalışanları ve iş ortakları ile kurduğu iyi ilişkiler, sektördeki saygınlığı, kullanıcı deneyimine, güven ve sosyal sorumluluğa verdiği önem doğrultusunda, uluslararası sertifikasyon kuruluşu olan ICERTIAS tarafından ‘Müşterilerin Dostu – Çünkü Değer Verdiğimiz Sizsiniz’ ödülüne layık görüldü.

30 Haziran 2019 tarihi itibari ile 194 milyon TL brüt ve 142,4 milyon TL net kâr elde eden Anadolu Hayat Emeklilik’in özkaynakları ise 956 milyon TL tutarında gerçekleşti. Şirket, aktif büyüklüğünde 23 milyar TL’ye yaklaşarak bu alandaki tartışmasız sektör liderliğini bir kere daha ispat etti. Toplam teknik kâr ise yaklaşık 134 milyon TL tutarında gerçekleşti.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “Ülke ekonomisinin gelişimine önemli katkılar sağlayan ve kritik konularda destek olan bireysel emeklilik sektörü, gerek son yayınlanan kalkınma planında yer aldığı unsurları gerekse güncellenen mevzuatı ile daha güçlü bir şekilde hayatımızda yer almaya devam edecektir.Anadolu Hayat Emeklilik olarak biz de, hızlı uyum sağlama kabiliyetimiz, müşteri deneyimine verdiğimiz önem, yürüttüğümüz teknoloji ve insan odaklı projelerimiz ve sektörümüzün lokomotif şirketlerinden biri olduğumuzun bilinci ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.İlginizi Çekebilir

Gençleştiren Mucize Teknolojiler Cnr Güzellik Fuarında

Gençlik formüllerinin görücüye çıktığı CNR Beauty & Wellness Show İstanbul, gençleştiren mucize teknolojileriyle de ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi. Kozmetik, güzellik ve sağlık sektörlerinin aynı platformda buluştuğu fuarda yerli ve yabancı 400’ün üzerinde marka güzelliğin teknoloji ile uyumuna dair örnekler sergiledi.


Bisiklet Sezonu Başladı! Farklı Bisiklet Modelleri Ve Aksesuarları Decathlon Mağazalarında!

Bisiklet sezonu başlıyor: Renk renk, çeşit çeşit bisiklet modelleri ve aksesuarları Decathlon mağazalarında!


Saran Group 2019 Fıba Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası S Sport Ve S Sport Plus’Ta

31 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonasında nefes kesen karşılaşmalar S Sport, S Sport2 ve S Sport Plus’ta basketbol severlerle buluşacak.


“Bodrum’Da Eğitim Ve Gezi Bir Arada”

“KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ YELKENLİ OKUL GEMİSİ STS BODRUM’DA TASARIM ATÖLYESİ DÜZENLEYECEK”


Gabfoods İle The Bodrum Edıtıon’Da Ruhunuzu Doyuracak Bir Kahvaltı

Ian Schrager ve Marriott International iş birliğinde 2018 senesinde açılan, yeni nesil lüks otel deneyimini yeniden tanımlayan ve Türkiye’deki resort otellerine yepyeni bir enerji getiren The Bodrum EDITION, sofistike tasarım detayları ve ileri görüşlü programları ile Yalıkavak kıyısında bir ütopya yaratıyor.


Etiketler: Emeklilik, Hayat, Anadolu, milyon, 2019Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img