4 Aralık 2019 Çarşamba 12:46

GÜNDEM

Anadolu Efes, Üç Yenilikçi Girişimi Özel Ödülle Destekledi

Anadolu Efes, Üç Yenilikçi Girişimi Özel Ödülle Destekledi

34volt » 34Volt

Anadolu Efes, üç yenilikçi girişimi

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

özel ödülle destekledi

Anadolu Efes, İTÜ ARI Teknokent ile işbirliğinin ikinci yılında, İTÜ Çekirdek kapsamında desteklediği projelerden başarılı olan üç girişimi, 28 Kasım’da gerçekleşen “Big Bang Start-Up Challenge” etkinliğinde açıkladı. BlindLook, Ecording ve Sahne Online girişimleri, Anadolu Efes çalışanlarının mentorluk, yaptığı ön kuluçka aşamasını başarı ile tamamlayarak, toplam 150 bin TL’ lik Anadolu Efes Özel Ödülü’nü kazandı.

Dünyanın en iyi 5 üniversite kuluçka merkezlerinden biri olan İTÜ Çekirdek’e başvuran girişimler arasından seçilen BlindLook, Ecording ve Sahne Online toplam 150 bin TL’lik Anadolu Efes Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Başarılı girişimlere ödülleri, 28 Kasım’da düzenlenen “Big Bang Start-Up Challenge” etkinliğinde takdim edildi. Anadolu Efes, iş fikirlerinin büyümesinde ve gelişmesinde girişimcilere bundan sonraki süreçte de destek vermeye devam edecek. . Girişimcilik ekosistemine büyük önem verdiklerini belirten Anadolu Efes CEO ve Bira Grubu Başkanı Can Çaka, “Dünyayı daha iyi yerlere götürecek yaratıcı fikirlerin olması, geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Yeni iş fikirleri, hem ekonominin gelişimi hem de topluma sağlayacağı fayda açısından çok kıymetli. Bu inançla Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminin daha da gelişmesi için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Üç girişim özel ödüle layık görüldü

BlindLook

Kendisi de bir görme engelli olan Sadriye Görece ve yakın arkadaşı Cihat Ersin Aydın tarafından kurulan BlindLook, “Herkes için erişilebilir bir dünya!” vizyonuyla hareket ediyor. Sosyal hayatı, görme engelliler için eşit ve erişilebilir kılmayı hedefleyen BlindLook, çalışmalarına ilk olarak restoranları ve menülerini görme engelliler için erişilebilir kılarak başladı.

Ecording

Geliştirdikleri drone ile ulaşılması güç, fidan dikilmesi imkansız alanlara özel olarak hazırlanan tohum toplarını atarak, daha yeşil bir dünyanın birlikte mümkün olacağını gösteren Ecording, üniversiteli 6 gencin bir araya gelerek oluşturduğu bir sosyal girişim.

Sahne Online

Sahne Online, başta tiyatro oyunları olmak üzere stand-up, bale, opera gibi sahne sanatları ve performanslarını kayda alarak, dijital platformlar üzerinden aylık sabit bir ücret karşılığında izleyicilere sunuyor. Böylece kültür sanatın erişilebilirliği ülke genelinde yaygınlaşıyor.İlginizi Çekebilir

''Sıla Nereye Biz Oraya''

Yüksek Mb Fotoğraf İndirme bağlantısı


Çocuklara Bayram Eğlencesi Trump Avm’Den

Trump Alışveriş Merkezi, Ramazan Bayramı’nın 9 günlük tatilinde birbirinden keyifli etkinliklerle çocuklara eğlence vadediyor.


Evlenenler 2 Yıl Erken Ev Sahibi Olabilecek

EMİNEVİM YENİ EVLENENLER İÇİN TESLİMATLARI ÖNE ÇEKTİ


Pazar Günü Yollar Sporseverler İçin Açılacak

Pazar günü koşulacak Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nda yollar bu kez araçlar için değil, sporseverler için açılacak. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü dahil tüm parkur güzergâhı ve bağlantılı tüm yollar, 3 Kasım Pazar günü saat 03.00 ile 15.00 arasında trafiğe kapalı olacak. Metrobüs seferleri Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden yapılacak.


"Çatıkatı Merhaba" İle Alternatif Müziğe Yeni Bir Soluk Getiriyor!

Alternatif müziğe yeni bir soluk geliyor!


Etiketler: Anadolu, Efes, BlindLook, Ecording, SahneYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img