9 Kasım 2015 Pazartesi 23:02

İNOVASYON

Amasya Yenilikçi Temiz Enerjiyle Buluştu

Amasya Yenilikçi Temiz Enerjiyle Buluştu

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının (OKA) Yenilenebilir Enerji Küçük Ölçekli Mali Yardım Teklif Çağrısı kapsamında Amasya Üniversitesince hazırlanan “Üretirken Öğreniyoruz” projesi hayata geçirildi.

Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ünal Kurt tarafından hazırlanan proje kapsamında, Fen Edebiyat Fakültesi Çatılarına 200 kw şebeke bağlantılı uzaktan izlemeli Güneş Enerji Santrali ve bir adet meteoroloji istasyonu, Amasya Üniversitesi Merzifon Yerleşkesine her biri 3,2 kw olan 2 adet Rüzgâr Türbini ve Teknoloji Fakültesi Yerleşkesine 1 adet 3,2 kw Rüzgâr Türbini inşa edildi.

Yaklaşık 960 bin TL’ye mal olan proje tamamen devreye alınmış olup, İpekköy yerleşkesindeki tesis günlük ortalama 1330 kw saat elektrik enerjisi üretmektedir. Söz konusu proje bütçesinin %75’i olan 718 bin TL OKA tarafından hibe edilmiş, bütçenin %25’i ise Amasya Üniversitesi tarafından karşılandı.

İlginizi Çekebilir

Japon Kadınlarının Güzellik Sırrı Miniso İle Türkiye’De

Japon Kadınlarının Güzellik Sırrı Miniso İle Türkiye’de


'Omuz Atma Cinayeti'nde 3 Sanığa Müebbet Hapis İstemi

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde 36 yaşındaki Ayhan Kaya'nın kemerle dövülüp defalarca bıçaklanıp öldürülmesiyle ilgili görülen davada savcı, mütalaasını açıkladı. Savcı, 3 sanığın da müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.


Sophia ‘The Robot’ Yanıtlayacak

Bu yıl 5’incisi düzenlenen ve dünyanın ilk vatandaşlık alan insansı robotu Sophia’nın da konuk olacağı Marketing Meetup, Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi ana sponsorluğunda gerçekleşecek. Odak noktası ‘deneyim’ olan buluşmaya ulusal ve uluslararası pek çok önemli konuşmacı katılıyor.


Funda Arar "Yoluma Düşen Şarkılar"Iyla Bursa'ya Geliyor

Başarılı kariyeri ve güçlü yorumu ile Türk müziğinin en sevilen sesleri arasında yer alan Funda Arar, Kerki Production ve Solfej Organizasyon’un gerçekleştireceği “Yoluma Düşen Şarkılar” projesi ile Türkiye turnesine hız kesmeden devam ediyor. Funda Arar 18 Nisan Çarşamba günü Bursalı sevenleriyle bir araya gelecek.


Kayseri’De ‘Yağma'' Suçundan Gözaltına Alınan 11 Şüpheli Mahkemeye Çıkarıldı

Kayseri’De 4 gün önce düzenlenen operasyonda ‘Yağma, kara para aklama’ suçlarını işledikleri iddiasıyla gözaltına alınan 11 kişi mahkemeye gönderildi.


Etiketler: Amasya ÜniversitesiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img