16 Aralık 2015 Çarşamba 20:05

İNOVASYON

Amasya Ticaret Odası'ndan İnovasyon Yarışması

Amasya Ticaret Odası'ndan İnovasyon Yarışması

34VOLT

Amasya TSO ile Amasya Üniversitesi’nin işbirliği ile “Yeni Fikirler Yeni Ürünler Amasya” isimli inovasyon proje yarışması düzenlenmesine yönelik protokol imzalandı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İnovasyon yarışması imza töreninde  katılan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ’a yürütülen faaliyetlerdeki yoğunluk ve çeşitlilik ile farklı alanlarda yapılan çalışmalara verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Amasya Üniversitesi Rektörü Metin OrbayAmasya TSO’da yaşanan değişimin dikkat çekici olduğunu söyledi.

Törende söz alan Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ Amasya’nın sanayisiyle, üniversitesiyle, tüm sektörleri ile büyüyen bir şehir olduğunu, bu sebeple Amasya TSO ile Amasya Üniversitesi’nin kent için ortak vizyon oluşturmak adına bir araya gelmesinin gerekliliğine değindi. AR-GE ve inovasyonun artık ekonominin katma değer anlamında olmazsa olmazlarından olduğunu belirten Kırlangıç, Amasya halkının da araştırma ve geliştirmeye yönlendirilmesini sağlayacak olan bu proje yarışmasının yürütücüleri arasında olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Buluş yapma heyecanını teşvik eden yarışma Amasya Merkez ve ilçelerde sorun tespit eden ve bunlara çözüm önerisi sunan tüm vatandaşlara ödül vaad ediyor.

Yarışmaya katılacak projeler, fen ve sosyal bilimler altındaki tüm alanlara açıktır. Yarışma konu veya alan sınırlaması olmaksızın, pozitif veya beşeri bilimlere dayalı proje, buluş, ürün geliştirme ve tasarım yarışmasıdır. Yarışmaya katılım sağlayacak projelerin daha önce başka bir yarışmada değerlendirilmeye tabi tutulmaması beklenmektedir.

Yenilikçilik-İnovasyon yarışmasına katılan projelerin değerlendirilmesinin ardından dereceye girenlere toplam 20.000 TL’lik ödül ücreti dağıtılacak. Yarışmaya son başvuru tarihi 29 Nisan 2016. Müracat  Amasya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü.İlginizi Çekebilir

İzmir'de Otomobil Minibüsle Çarpıştı: 2 Ölü, 4 Yaralı

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, virajda kontrolden çıkan otomobilin karşıdan gelen servis midibüsüyle çarpıştığı kazada baba ile oğlu öldü, 4 kişi yaralandı.


Pegasus’Un Yeni Uçağı “Bilge” Geldi

Yeni nesil çevreci motorlara sahip uçaklarla filosunu genişletmeye devam eden Pegasus Hava Yolları, 2018 yılında filosuna katılacak 10 yeni uçaktan üçüncüsü olan TC-NBU kuyruk tescilli “Bilge” isimli uçağı teslim aldı. Fransa’nın Toulouse şehrinden hareket ederek İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na iniş yapan Airbus A320neo tipi yeni uçak, Pegasus’un 100 uçaklık Airbus siparişi kapsamında teslim aldığı 19. ve Pegasus filosunun 77. uçağı olma özelliğini taşıyor.


Fetö'den Gözaltına Alınan 14 Ttk Çalışanı Adliyede

Zonguldak'ta FETÖ/PDY soruşturmasında Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan 14 kişi adliyeye sevk edildi.


Hdp Operasyonu İle Dolar Yeni Tarihi Zirvede, Borsa İnişte (2)

Hdp yöneticileri ve milletvekillerinin gözaltına alınması ve Diyarbakır'daki patlamanın etkisiyle dolar 3.15 lirayı test ederek yeni tarihi zirve düzeye yükseldi; borsada kayıplar yüzde 2.5'i geçti.


Teknosa, Plaj Voleybolu Resmi Sponsoru Oldu

Teknosa, Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj Voleybolu Resmi Sponsoru oldu. Teknosa bu sponsorlukla, ulusal ve uluslararası birçok organizasyonun parçası olan plaj voleybolunu yaygınlaştırmayı ve bu sporun Türkiye’deki gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.


Etiketler: amasya, atso, inovasyon, yenilikçilik, amasya üniversitesiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img