27 Ağustos 2019 Salı 10:56

GÜNDEM

Ali Kızıltuğ Türküleri, Mustafa Kızıltuğ’Un Yorumuyla Gloss’Ta!


34volt » 34Volt

2017 yılında yaşamını yitiren ünlü halk ozanı Ali Kızıltuğ’un türküleri, oğlu Mustafa Kızıltuğ’un yorumuyla Gloss’ta!

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kısa zaman önce aramızdan ayrılan değerli halk ozanı Ali Kızıltuğ’un türküleri, oğlu Mustafa Kızıltuğ’un sesiyle yeniden hayat buldu.

Albümde ünlü ozanın “Öf Öf”, “Dokunurdum Bağlamaya”, “Dost Düşman Belli Olmaz”, “Benim Köyümden Alacağım Var”, “Neler Vermez İdim Onun Uğruna” ve “Niye Benden Uzak Uzak Gidersin” adlı eserleri Mustafa Kızıltuğ’un yorumuyla yer aldı.

Albümde yer alan eserler, türkülerin ruhunu daha iyi yansıtabilmek amacıyla akustik olarak kaydedildi.

Ali Kızıltuğ kimdir?

2017 yılının Aralık ayında, 73 yaşında yaşamını yitiren halk ozanı Ali Kızıltuğ, 1944 yılında Sivas’ın Divriği ilçesine bağlı Mursal köyünde dünyaya gelmişti. 14 yaşında bağlama çalmaya başlayan, “Asrı Gurbet Harab Etmiş Köyümü” isimli ilk plağını 1969 yılında dolduran sanatçının, 103 plak ve 87 kaseti yayınlanmıştı. Ömrü boyunca yalnızca kendi eserlerini seslendiren sanatçının, 2 binin üzerinde eseri bulunuyordu ve bunların 550’si başka sanatçılar tarafından yorumlanmıştı. “Âşık Veysal Şatıroğlu ve Âşık Mahzuni Şerif beni en çok etkileyen âşıklardır” diyen sanatçının “Baykuşlara Kalan Köy” ve “Sorma Efendim” adlı iki de kitabı bulunuyordu. Ünlü ozan, hayata bakışını ise “Ne yârimden vazgeçtim, ne sazımdan, ne de vatanımdan vazgeçtim. Nasıl Mursal’dan geldiysem o mazlum, sefil, tertemiz bir köylü çocuğu isem şimdi de aynıyım” sözleriyle ifade ediyordu.

Spotify | Apple Music | iTunes | Fizy | Tidalİlginizi Çekebilir

Aws Pop Up Loft Istanbul

Amazon Web Services (AWS), geçici bir buluşma alanı olan AWS Pop-Up Loft İstanbul'un ilkini 16 - 27 Eylül 2019 tarihleri arasında Galata Rum İlköğretim Okulu'nda düzenleyecek. Türkiye’deki geliştiricilerin, mühendislerin, girişimcilerin ve teknoloji meraklılarının yanı sıra start-up’ları ve büyük işletmeleri bir araya getirmek için kurulan Pop-up Loft’ta özel açılış konuşmaları, teknik workshoplar, uygulamalı eğitimler, AWS uzmanlarından bire bir destek olanakları ve networking buluşmaları gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.


Etkinlik Bülteni Küçükler Keşif Dünyasına Katılsın Eğlenirken Öğrensin

Minikler, Keşif Dünyası’nın Darüşşafaka Cemiyeti Maslak Kampüsü’nde yer alan merkezinde, Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin öğretmenleri eşliğinde gerçekleştirilen bilim atölyelerinde keyifle çalışıyorlar. Çocukları bilim dünyasında yolculuğa çıkaran atölye çalışmaları, 8-10 yaş arası çocukların ücretsiz katılımı için tüm okulların başvurularına açık. Bunun için tek yapılması gereken ise kesifdunyasi@dek.k12.tr adresinden randevu almak.


Vr İle Eğitimimizi Özgürleştirin

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) VR First Sanal Gerçeklik Laboratuvarı, sanal gerçeklik teknolojileri ile öğrencilerine sonsuz yaratıcı evrene girme imkanı tanıyor.


Türkiye’Nin Kadın Girişimcisi Yarışması’Nın Kazananları Ödüllerini Aldı

Alanında ilk olan, her yıl yoğun ilgi gören “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması” 13. yılını geride bıraktı. 28 Kasım’da Hilton Bomonti’de düzenlenen tören ile ‘Türkiye’nin Kadın Girişimcisi’, ‘Türkiye’nin Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimcisi’, ‘Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi’, ‘Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi’ ödülleri sahiplerini buldu.


En Tehlikeli 4 Damar Hastalığı

Doç. Dr. Cem Arıtürk, damar hastalıklarının tedavi edilmediği takdirde tehlikeli sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekiyor.


Etiketler: Kızıltuğ, sanatçının, halk, ozanı, MustafaYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img