11 Ağustos 2018 Cumartesi 11:27

GÜNDEM

Akut Sporcuları Fay Hattında!

Akut Sporcuları Fay Hattında!
Akut Sporcuları Fay Hattında!
Akut Sporcuları Fay Hattında!

34volt » 34Volt

AKUT Spor Kulübü Bisiklet Branşı, Fay Hattında 2500 km Yol Alıyor!

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

AKUT Spor Kulübü sporcuları, 17 Ağustos 1999’da gerçekleşen Marmara Depremi’nde yaşamını kaybeden kazazedeleri anmak ve depremin yıkıcı etkisine dikkat çekmek amacıyla, Orta Anadolu Bölgesi’ndeki fay hattı üzerinde, bisikletle 1.000 km ilerleyecek.

İlk etabı 2015 yılında gerçekleşen projede, sporcularımız Murat Boz ve Derya Keçeci, Erzurum’dan başlayarak Kuzey Anadolu fay hattı üzerinde 12 gün boyunca 1.500 km yol katetmiş ve 17 Ağustos günü depremin merkez üssü Yalova’ya ulaşmışlardı. Projenin ikinci etabı olan “Fay Hattında 2.500 km.” kapsamında, sporcularımız Murat Boz, Derya Keçeçi ve Mahmut Doğrugil, Orta Anadolu’da en kuzeyden en güneye ilerleyerek 1.000 km. pedallayacak. 12 Ağustos sabahı Sinop’tan start alan sporcularımız, 17 Ağustos günü, Mersin’in Anamur ilçesinde bitiş çizgisine ulaşacaklar.

Kastamonu, Kırıkkale, Konya üzerinden Mersin’e ilerleyecek olan sporcularımız, rotaları üzerindeki çeşitli il ve ilçelerde, AKUT gönüllüleri tarafından organize edilecek etkinliklere de katılacak; AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin afetlerden korunmaya yönelik hazırladığı el kitapçığını dağıtacaklar. Projeye özel olarak hazırlanan www.fayhattinda.com internet adresi üzerinden takip edilebilecek olan yolculuk boyunca, sporcularımıza biri sağlık personeli diğeri ulaşım sorumlusu olmak üzere iki kişilik destek ekibimiz eşlik edecek.

Sporcularımız, “Fay Hattında Bisikletle 2.500 km” projesini, doğaya duydukları saygının bir gereği olarak, bisikletle gerçekleştirdiklerini söylediler. Proje hakkında bilgi veren AKUT Spor Kulübü Bisiklet Branşı sorumlusu Derya Keçeci, “Bisiklet, sağlıklı yaşam için etkili bir spor olmanın yanı sıra aynı zamanda doğayla uyumlu ve çevreci bir ulaşım aracı. Bu anlamda bisiklet, trafikte şu an olduğundan daha fazla saygı görmeyi de hak ediyor,” dedi. Büyük bir depreme her gün biraz daha yaklaştığımızın altını çizen Keçeci, “Yaşadığımız coğrafyada çokça fay hattı var. Bilim, yıkıcı depremlere hazırlıklı olmamız gerektiğini üstüne basa basa söylüyor. Biz de AKUT sporcuları olarak, vatandaşlarımıza fay hattı üzerinde yaşadığımızı anımsatmak, önlenebilir nedenlerle meydana gelebilecek can kayıplarının önüne geçecek farkındalık çalışmalarını desteklemek istedik,” dedi.

AKUT Spor Kulübü Basın Birimiİlginizi Çekebilir

8.000 Edenred Gönüllüsü, Dünya Çapında Dayanışmaya Adanan ‘İdeal Gün’De Görev Aldı

Edenred çalışanları, Grubun faaliyet gösterdiği 45 ülkede organize edilen ve bir dayanışma etkinliği olan ‘İdeal Gün’ kapsamında yerel sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalıştılar.


Aydın Köksal Onuruna “Bilim Ödülü”

TBD GENEL BAŞKANI AKTEPE:


Acer, Iem Etkinliklerinde Esl’Nin Tek Pc İş Ortağı Olmaya Devam Edecek

Dünyanın en büyük e-spor şirketi ESL, Acer ile iş birliğini üç yıl daha uzattığını duyurdu. Acer, bu hafta sonu IEM Katowice’deki 13. sezon finallerinin devamında 14. sezondan 16. sezonun sonuna kadar düzenlenecek tüm Intel® Extreme Masters etkinliklerinin resmi global iş ortağı olacak. IEM etkinliklerindeki tek PC markası olan Acer, yenilikçi oyun teknolojileriyle hem hayranlara hem de yarışmacılara yeni rekabetçi oyun deneyimleri yaşatacak.


Türkiye'de Kurumsal Uygulama Yazılımları Pazarı 2022'Ye Kadar 400 Milyon Doları Geçecek

15 Ağustos 2018, İstanbul - International Data Corporation'ın (IDC) tahminlerine göre, ülkedeki ekonomik istikrarsızlığa rağmen, Türkiye kurumsal uygulama yazılımları (EAS) pazarı 2017 yılında yıllık %4.7 artarak 315.85 milyon dolar seviyesine ulaştı. Küresel teknoloji araştırma ve danışmanlık firmasının yeni yayınlanan çalışması, 'Türkiye Kurumsal Uygulama Yazılım Pazarı 2018–2022 Tahmini ve 2017 Üretici Payları' (IDC #CEMA 43452918), Türkiye kurumsal uygulama yazılımları pazarının 2022 yılında 405 milyon dolarlık bir değere ulaşmak için önümüzdeki 5 yıl içinde % 5,1 seviyesinde yıllık bileşik büyüme oranında (CAGR) büyüyeceğini göstermektedir.


Turizmde Sosyal Medya Etkisi Çığ Gibi Yayılıyor

Tatile bakış açısını değiştirdi, destinasyonları çeşitlendirdi


Etiketler: AKUT, Ağustos, hattı, sporcularımız, SporYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img