22 Mayıs 2020 Cuma 16:27

GÜNDEM

Akbank Kore Exim Bank İle Anlaşmasını Yeniledi!

  Akbank Kore Exim Bank İle Anlaşmasını Yeniledi!

34volt » 34Volt

Akbank 2010 yılından beri iş birliği yaptığı Kore'nin resmi ihracat kredi kuruluşu Kore Exim Bank (Export-Import Bank of Korea) ile USD 200 milyon tutarında yeni bir kredi imkânı çerçeve anlaşması imzaladı. Türk bankalarına verilen en büyük limitli ve en uzun vadeli bu anlaşma kapsamında iş birliğinin derinleştirilerek, reel sektöre yeni kaynak yaratılması hedefleniyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Akbank ile Kore Eximbank’ın tutar arttırılarak yenilenen anlaşması 2 yıl süre ile geçerli olacak. 12 yıla kadar vadeli olan 200 milyon USD’lik anlaşma iki ülke arasındaki dış ticaretin ve yatırımların finansmanını kapsıyor. Yenilenen anlaşmayla Akbank ve Kore Exim Bank arasında 2010 yılından beri müşterilerinin hizmetine sunduğu gerek dış ticaret finansmanı gerek ise özellikle 2018 yılında EMEA Finance tarafından Orta ve Doğu Avrupa’nın en iyi yapılandırılmış finansman işlemi ödülünü alanFSRU gemi kredisi yatırım finansmanı gibi işlemler yapılabilecek. Anlaşma ile ayrıca Kore ortaklığı olan yerli firmalara da Kore Eximbank aracılığı ile kredi sağlanması da mümkün olacak.

Global olarak son derece keskin bir virajdan geçmekte olan piyasa ortamında yeni imkânlar ile güçlendirilerek imzalanmış olan Kore Exim işbirliği anlaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Akbank Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu, söz konusu anlaşma ile her iki ülke arasındaki dış ticaret işlemleri ve yeni yatırım olanaklarının artarak devam etmesine olanak tanınacağını vurguladı.

Levent Çelebioğlu, “Ülkemiz için önemli yatırımların Kore ileri teknolojisi ve Akbank’ın bu anlaşma ile aracılık edeceği ucuz finansman kaynakları ile yapılmasının önü açılmıştır. “ dedi.İlginizi Çekebilir

Renault Trucks Optıfuel Challenge Heyecanı Başlıyor

Renault Trucks ile sürücüler, en yüksek yakıt tasarrufu için yarışmaya başlıyor. Renault Trucks’ın sürüş yarışması Optifuel Challenge, her yıl artan katılım ile devam ediyor. Bu yıl ilk etap için sürücüler, Bolu’da direksiyon başına geçiyor.


Adidas Originals Superstar’In Mirasını ‘Değişim Takım İşidir’ Kampanyasıyla Kutluyor

adidas Originals, 50 yıl önce sahaya çıkıp oyunu değiştiren Superstar’ın ilhamıyla özel bir kampanyanın ilk adımlarını atıyor. Grammy Ödülleri’nde gösterilen; Ninja, Kerwin Frost, Blackpink, Pharrell Williams gibi adidas’ın kreatif ailesinin rol aldığı ‘Değişim Takım İşidir’ kampanya filminin yönetmen koltuğunda Jonah Hill oturuyor.


‘Curio Collection By Hilton‘ Türkiye’Deki İlk Otelini Sultanahmet’Te Açtı

‘Curio Collection by Hilton’ turizm sektörünün güçlü markası Dorak Holding ile Türkiye’de


Haftanın Teknolojik Ürünleri 20 Şubat’Tan İtibaren Satışta

Televizyondan mutfak eşyasına, cep telefonundan kulaklığa bir çok teknolojik ürün cazip fiyatlarla A101 mağazalarında tüketicilerle buluşuyor.


Tgsp Koronavirüs Önlemleri Ömer Faruk Terzi Bilal Erdoğan

TÜRKİYE GENÇLİK STK'LARI PLATFORMU (TGSP) KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ AÇIKLADI


Etiketler: Kore, Akbank, olan, anlaşma, EximbankYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img