16 Ocak 2020 Perşembe 18:18

GÜNDEM

Abu Dabi'nin 8 Milyon Varil Petrolü Japonya'da Depolanacak Fotoğraflı

Abu Dabi'nin 8 Milyon Varil Petrolü Japonya'da Depolanacak Fotoğraflı
Abu Dabi'nin 8 Milyon Varil Petrolü Japonya'da Depolanacak Fotoğraflı
Abu Dabi'nin 8 Milyon Varil Petrolü Japonya'da Depolanacak Fotoğraflı
Abu Dabi'nin 8 Milyon Varil Petrolü Japonya'da Depolanacak Fotoğraflı

34volt » 34Volt

Abu Dabi'nin 8 milyon varil petrolü Japonya'da depolanacak

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi (Adnoc), Japonya’da ham petrol depolamasına ve ticaretine izin verecek olan stratejik bir anlaşmayı yeniledi ve genişletti.

Anlaşma, 2019'un sonunda sona eren bir önceki anlaşmayı geliştiriyor. Yeni anlaşma uyarınca, Adnoc, Japonya'daki depolama tesislerinde 8 milyon varilden fazla ham petrol depolayacak.

PETROL DEPOLAMA ANLAŞMASI YENİLENDİ VE GENİŞLETİLDİ

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Bakanı ve Adnoc Grubu CEO'su Doktor Sultan Al Jaber “Yeni anlaşma, Japon enerji güvenliğine olumlu katkıda bulunurken, Adnoc'un daha geniş ticaret hedeflerini de destekliyor’’ diye konuştu.

Depolama anlaşması, Japon Başbakanı’nın BAE ziyareti sırasında gerçekleşti. Anlaşma; Japon Başbakanı Shinzo Abe ve Abu Dabi Kraliyet Prensi ve BAE Silahlı Kuvvetleri Yüksek Komutan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan arasında imzalandı.

JEOPOLİTİK DURUM VE ZAMANLAMA

Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Makihara Hideki, “Ortak Petrol Depolama Projesi, her iki ülke için en sembolik ve karşılıklı yarar sağlayan bir projedir ve Japonya'nın enerji güvenliğinin ve BAE'nin Asya pazarlarına erişiminin iyileştirilmesine katkıda bulunacaktır. Mevcut dünya jeopolitik durumu göz önüne alındığında, anlaşmanın zamanlaması harikadır’’ diye konuştu.

BAE küresel ham petrol üretiminin yüzde 4'üne sahip ve bunların çoğu Abu Dabi'deki Adnoc'a ait alanlardan geliyor. Ulusal petrol şirketi, bu yıl günlük 4 milyon varil üretim kapasitesine ulaşma yolunda ilerlerken gelecek 10 yıl içinde günlük üretim kapasitesini 5 milyon varile çıkarmayı planlıyor.

1961’DEN BERİ...

Hem BAE hem de Japonya, BAE ham petrolünün ilk sevkiyatının Abu Dabi'deki Umm al-Shaif açık deniz alanından Japonya'ya ihraç edildiği 1961'den beri ikili ekonomik ilişkilerini güçlendirmeye devam ediyor.

İki ülke arasındaki ticaret, Japonya'dan BAE'ye yapılan ihracatla 7,9 milyar dolara yükselirken, BAE'den yapılan ithalat 2018'de 27,5 milyar dolar oldu.

İbrahim ETHEMİlginizi Çekebilir

Teknoloji + İnsanlığın Evrimi Uzun Vadede Başarılı Bir Tedarik Zinciri Kurmak Bb

UPS Hakkında


Yeni Endüstriyel Haberleşme Teknolojisi Cc Link Ie Tsn

Eylül 2019


Fpk Sistemi İle Ev Sahibi Oldular!

FPK sistemiyle insanların ev ve otomobil sahibi olmasına katkı sağlayan FuzulEv, her geçen gün teslimat sayısını arttırarak vatandaşları Türkiye’nin her yerinden faizsiz ev sahibi yapmaya devam ediyor. ‘’Ev sahibi olmayan kimse kalmasın’’ mottosuyla çalışmalarına hız kazandıran FuzulEv, bu kez de İstanbul’da Olguner ailesine ev sevinci yaşattı.


Son Dakika! Karadenizlilere Kanser Tazminatı Ödensin

Karadenizlilere kanser tazminatı ödensin


Tanap Sosyal Ve Çevresel Yatırım Programları Kapsamında Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesi İle Bilecik’Te Otizm Atölyeleri!

Tohum Otizm Vakfı, Bilecik’te “Eğitime Uzanan Yol” Projesi Kapsamında Öğretmenlerle ve Ailelerle Bir Araya Geliyor.


Etiketler: Japonya, Adnoc, Dabi, petrol, milyonYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img