15 Eylül 2015 Salı 10:18

OTOMOBİL

66. Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı ‘IAA’ Perşembe Günü Açılıyor

66. Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı ‘IAA’ Perşembe Günü Açılıyor
66. Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı ‘IAA’ Perşembe Günü Açılıyor

DHA

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Geleceğin teknoloji harikası otomobiller 17 Eylül Perşembe günü Almanya’nın Frankfurt kentinde ‘Uluslararası Otomobil Fuarı’ (IAA)’da görücüye çıkıyor. Cenevre ve Paris otomobil fuarlarından sonra dünyanın gözü Frankfurt’ta olacak. Fuar, 27 Eylül tarihine kadar açık olacak.

Dünyanın en hızlı ve en pahalı 1,5 milyon Euro değerinde Bugatti Veyron modelinin yeni versiyonu Chiron-Teaser ilk defa bir otomobil fuarında sergilenecek. Fransa’nın Alsas bölgesinde özel imal edilen Bugatti modeli Chiron-Teaser bin 200 beygir gücünde. Frankfurt’tan önce ilk defa 1897 yılında Berlin’de bir otelde başlayan otomobil fuarı 1951 yılından itibaren her iki yılda bir Frankfurt’ta yapılıyor. Bu yıl Şansölye Dr. Angela Merkel’in konuşmasıyla açılacak olan IAA’ya dünyanın dört bir yanından otomobil sanayisin üst düzey yöneticileri katılıyor. Giriş ücreti 14 Euro olan fuara ilgi yoğun. Frankfurt’ta 230 bin metrekare fuar salonunda 40 ülkeden katılımla ilgi giderek büyüyor.

Hidrojenle çalışan Toyota ve Hyundai modelleri Fuarın gözdesi

Otomobiller artık giderek teknolojiye ayak uyduruyor. Bilgisayar sistemi her modelde kendini gösteriyor. Geleceğin arabalarını kullanmak için artık şoför gerekmiyor. İster şoförlü ister şoförsüz arabalar programlı otomatik kendi gidiyor. Tamirhaneye bile kendi gidiyor. Trafik, oto yollar dijitalleşiyor. Arabalar diğer araçlarla bilgisayar sistemiyle iletişim kurup istenmeyen kazaların trafik sorunların önüne geçilmesi düşünülüyor. Böylelikle araba kullanma zevki giderek ortadan kalkıyor. Fuar’da araba markaların dışında çok sayıda ‘Sony’ ‘Google’, ‘Samsung’, ‘Alman Telekom’ gibi elektronik dijital hizmet veren şirketler yeni teknolojilerini sergiliyor. Elektrikli, akülü, hybrid arabalar daha piyasaya tam giremeden hidrojenle çalışan araba modelleri Toyota’nın ‘Mirai’ ve Hyundai’n ‘ix 35 Fuell Cell’ hidrojenle çalışan modelleri araba piyasasını allak bullak etti. Fuar bu yıl rekor ziyaretçi sayısı kırmayı hedefliyor. Yeni model başta Mercedes, VW, Opel, Porsche, Audi, BMW gibi Almanya’nın önde gelen markaların son modelleri fuar salonlarında yine araba tutkunların heyecanını yükseltecek.İlginizi Çekebilir

Dünya, Kupasını Trt World’Den Takip Edecek

Turnuvayı 1 ay boyunca 6 kişilik bir ekiple takip edecek olan TRT World, uluslararası haberlerde bulunabilecek en ilgi çekici ve farklı içeriği sağlamak için TRT Spor kanalı ile iş birliği içinde çalışacak.


Philips Ve Bianco, Elazığ Şehir Hastanesi’Nin Görüntüleme Hizmetleri Çözüm Ortağı Oldu

Philips ve Bianco, Elazığ’da 1 Eylül 2018 tarihinde hizmete geçmesi planlanan, 1038 yatak kapasiteli Elazığ Şehir Hastanesi’nin 5 yıllık süreyle görüntüleme hizmeti çözüm ortağı oldu. Anlaşmanın imza töreni 8 Mayıs 2018, Salı günü düzenlendi.


Ramazan’Da Arzum Var

Tecrübesiyle kadınların hayatlarını kolaylaştırdığı kadar tasarımı ve kullanım kolaylığı ile keyifli anlar armağan eden Arzum, Ramazan boyunca iftar ve sahur sofralarının en büyük yardımcısı olacak.


Çocuklarda Siroz Tehlikesi Nash

Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği (TKAD), Marmara Üniversitesi Sultanahmet Kampüsü Ord. Prof. Dr. Nihat Sayar Konferans Salonu'nda 1'inci Uluslararası NASH Günü Sempozyumu düzenledi. Önümüzdeki 10 -15 yılda ülkemizin en önemli sağlık sorunlarından biri olmaya aday olan NASH'e dair farkındalık oluşturmayı amaçlayan etkinliğe; İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, TKAD Başkanı Prof. Dr. Ramazan İdilman, TKAD Yağlı Karaciğer Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. YusufYılmaz, NASH hastaları ve hasta yakınları katıldı.


Optisyenler ‘ Korsan Lens Satışına Hayır’ Yürüyüşü Boyunca Erol Harbi’Yi Yalnız Bırakmıyor

Optisyenler ‘ Korsan Lens Satışına Hayır’ yürüyüşü boyunca Erol Harbi’yi yalnız bırakmıyor…


Etiketler: Frankfurt, Uluslararası, Otomobil, Fuarı, ‘Iaa, Perşembe, Günü, AçılıyorYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img