11 Nisan 2016 Pazartesi 15:46

GÜNDEM

6 Türk Denizci Nijerya Açıklarında Kaçırıldı (2)

6 Türk Denizci  Nijerya Açıklarında Kaçırıldı (2)
6 Türk Denizci  Nijerya Açıklarında Kaçırıldı (2)

DHA » Erhan TEKTEN

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.comAçıklamayı ŞİRKET AVUKATI YAPTI

6 kişinin kaçırılması ile ilgili açıklamayı Kaptanoğlu Denizcilik  avukatlarından  Fehmi Ülgener yaptı. Olayla ilgili olarak bilgiyi gemiden aldıklarını ve gemideki mürettebatla hala temaslarını sürdüğünü söyleyen Ülgener kaçırılma olayını şöyle anlattı:

"Sabahın erken saatlerinde, Nijerya açıklarında, Kamerun'a doğru gitmekte olan 'Puli' adlı tanker korsan saldırısına muhatap olmuş. Korsanlar gemiye çıkmış. Ve gemiden kaptan dahil 6 kişiyi rehin alarak gitmişler. Öncelikle gemide kalanlar son derce sağlıklı, herhangi bir darp yok. Herhangi bir çatışma , itişme kakışma yok. Tabi moraller bozuk. Alınan 6 kişide de; en azından götürüldükleri sırada herhangi bir yaralanma darp gibi bir şey yok. Daha evvelki tecrübelerimize dayanak söylüyorum, kaçırılanlara herhangi bir kötü muamele olmamıştı bundan evvel. Bütün kalbimle bu seferde böyle kötü bir muamelenin olmamasını diliyorum."

"KORSANLARDAN HERHANGİ BİR TALEP GELMEDİ"

Şu ana kadar korsanlardan kendilerine bir talep gelmediğini söyleyen avukat Fehmi Ülgener, "Hemen talep geleceği anlamına gelmez bu. Örneğin bundan önceki bir olayda ertesi gün temasa geçtiler bizle. Biz de heyecanla bekliyoruz. Endişe ile bekliyoruz. Şu anda gemi seyir halinde boşaltma limanına doğru gidiyor. Kamerun'a" ifadelerini kullandı.

"KARŞI TARAFIN BİZİMLE TEMASA GEÇMESİ LAZIM"

Dışişleri Bakanlığı ile temas halinde olduklarının altını çizen Ülgener, "Bunun dışında Denizcilik ve Ulaştırma bakanlığı ile temas halindeyiz. Deniz kuvvetlerine durum bildirildi. Onlarda kendi muadil makamlarıyla, Nijerya ve Kamerun'da temas halindeler, konuyu o bakımdan da çözmeye çalışıyoruz. Benim fikrime göre öncelikle karşı tarafın bizimle temasa geçmesi lazım k i, o yönde gerekli adımları atabilelim. Kaçırılan kişilerin ailelerine durumun bildirildiğini söyleyen Ülgener, "Ailelere sabır diliyorum. En kısa zamanda da umarım olay çözülür" dedi.İlginizi Çekebilir

Bilgi’Li Öğrencilerden Özgün Tasarımlar

BİLGİ’li öğrencilerden özgün tasarımlar


Turizm Yazarlarından Yurtdışı Atağı

Turizm Yazarları Derneği (TUYED), yurtdışında Türkiye’nin tanıtımına katkı sunacak lobi çalışmalarını başlatıyor. Dernek bünyesinde kurulan beş kişilik Dış İlişkiler Komitesi, resmi ilişkiler dışında; ülkelerin basın, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla bire bir görüşmeler yapacak.


Karpuz Kabuğu Dijitale Düştü

Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı 17-28 Haziran tarihlerinde IAB TR tarafından Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi desteğiyle bu yıl kapılarını beşinci kez gençlere açacak.


Burger Kıng® İstanbul Yatırımlarına Devam Ediyor

TAB Gıda güvencesiyle faaliyetlerini sürdüren, Türkiye’de hızlı servis restoran sektörünün lider markası Burger King® yatırımlarına devam ediyor.


Seyahat İçin 5.1 Milyar Dolar Harcadık

Seyahat için 5.1 Milyar Dolar Harcadık


Etiketler: Türk, Denizci, Nijerya, Açıklarında, KaçırıldıYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img