13 Nisan 2017 Perşembe 13:16

MUTFAK

40 Bin Kişilik Türkistan Pilavı ve Hamsi Şöleni Başlıyor

40 Bin Kişilik Türkistan Pilavı ve Hamsi Şöleni Başlıyor

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Zeytinburnu Geleneksel 4. Radyo Festivali ve Yöresel Tatlar Şöleni tüm hızıyla devam ediyor. 14 Nisan Cuma günü saat 13.00’da Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’nda Türkistan Pilavı Şöleni ile devam edecek festivalde, 20 bin vatandaşa Orta Asya’nın meşhur lezzetlerinden Türkistan Pilavı ve ayran ikram edilecek.

Festival, 15 Nisan Cumartesi günü ise yine aynı saatte 20 bin kişilik Hamsi Şöleni ile devam edecek.

Tonlarca Türkistan pilavı ve hamsinin ikram edileceği festivalde sürpriz sanatçılar da sahne alarak kalabalığı halay ve horonla coşturacak.


İlginizi Çekebilir

Tomra’Nın Yeni Innosort Flake Ayıklama Makinesi, Ifat Eurasia 2019’Da Büyük İlgi Gördü

TOMRA Sorting Geri Dönüşüm, İstanbul’da düzenlenen IFAT 2019 Eurasia Uluslararası Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı’nda yeni ürününü sergiledi. Yeni INNOSORT FLAKE pet çapak ayıklama makinesi ile pet geri dönüşüm tesislerinden gelen gerçek malzemelerin testleri de fuarda gerçekleştirildi.


Gülben Ergen Kıbrıs’I Coşturdu

Türkiye’nin ünlü sanatçısı Gülben Ergen Kıbrıs Les Ambassadeurs Hotel’de sevenleriyle buluştu. Muhteşem yorumlarıyla gönüllerde taht kuran Ergen, şıklığıyla da göz kamaştırdı.


Ünlülerin Yeni Gözdesi Söz Dinleyen Mobilyalar

Teknolojik tüm gelişmeleri hayatımıza sokan mobilya sektörü ünlülerin de radarında. Son olarak Kerimcan, Erdek' te olan yazligina ve Beykoz Acarkent teki villasina 24 ayar altın kaplama sesle calisan teknolojinin son noktasi olan mobilyalardan aldı. Üretim ve tasarım E&G Mobilya Dekorasyon'a ait.


Tsenov Ekonomi Akademisi'nden Boev "Küresel Isınmayla Mücadelede Nükleer Haksız Bir Şekilde Görmezden Gelindi"

TSENOV EKONOMİ AKADEMİSİ’NDEN BOEV:


Medyadaki Cinsiyetçi Dile Karşı Karar Mekanizmalarında Daha Çok Kadın Şart

Toplantıda, TGC’nin daha önce yayımladığı "Kadın ve Medya Toplumsal Cinsiyet Eşitlikçi Haber Kılavuzu"ndaki örneklerden yola çıkılarak, kadına yönelik şiddet haberlerinden magazin haberlerine medyada kullanılan cinsiyetçi dil tartışıldı. Katılımcılar, kadına yönelik şiddetin haberlerde kullanılan dil aracılığıyla yumuşatıldığını ve kadınlara dair önyargıların pekiştirildiği bir dil kullanıldığını vurguladılar. Medyadaki karar mekanizmalarında erkeklerin söz sahibi olduğunu ifade eden kadınlar, medyadaki cinsiyetçi kalıpların yıkılması için, karar mekanizmasında daha çok kadının yer alması gerektiği görüşünde birleştiler.


Etiketler: Türkistan, Şöleni, Pilavı, devam, HamsiYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Mutfak Haberler
img