4 Eylül 2016 Pazar 10:42

HAYAT

4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar

4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar
4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar
4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar
4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar
4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar

DHA » Erdem ÖZCAN

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Balıkesir’İn Bandırma İlçesi'nde av yasağının sona ermesi ardından denize açılan balıkçılar, hamsi bereketi yaşadı. İlçeye 10 mil uzaklıkla ağ seren 'Bahri Reis' teknesindeki balıkçılar 4 saat içersinde 1600 kasa hamsi ile döndü.


Bandırma’da yeni av sezonunun başlaması ardından hava muhalefeti nedeniyle ilk 2 gün çok az balıkla limana dönen balıkçılar, fırtınanın dinmesi ardından 'hamsi bereketi' ile karşılaştı. Bandırma’dan denize açılan balıkçılar, yüzlerce kasa hamsi ile döndü. İlçeye 10 mil uzaklıkta bulunan Karşıyaka açıklarında ağ atan 'Bahri Reis' isimli tekne 4 saat içersinde, 1600 kasa hamsi yakaladı. Her birinde 15 kilo hamsi bulunan kasalar, 100 liradan kısa sürede satıldı. Balıkların tekneden boşaltılması sırasında çevreye dökülen hamsileri toplayan vatandaşlar ise ilginç görüntüler oluşturdu.


Balık Komisyoncusu Emin Gürer, bu yıl hamsinin yanı sıra kilosu 10 liradan satılan sardalye ve mezgit ile tanesi 12 lira olan palamutun bolluğu yaşanmasını beklediklerini söyledi.
İlginizi Çekebilir

Türk Markası Door Kişisel Bakım Sektöründe Dünya Pazarına Açılacak..

Yerli üretim gücüyle “Vizyoner Değişime Hazır Olun”


Hayata Bağış Derneği Koşusu'nu Azmi Reis Kazandı

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen Hayata Bağış Derneği Koşusu'nu Yavuz Çiftçi'nin Azmi Reis isimli safkanı, jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.


Afyonkarahisarlı Keçe Ustası, Unesco 'Yaşayan İnsan Hazinesi'

Afyonkarahisar'da yarım asırdır keçecilikle uğraşan 66 yaşındaki Ahmet Yaşar Kocataş, Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından 'Yaşayan İnsan Hazineleri' listesine alındı.


Sera Üner Goodyear Gelişen Pazarlar Kurumsal İletişim Direktörü Oldu

30 Nisan 2018


Dünyagöz Türk Doktordan Çinli Meslektaşlarına Göz Sağlığı Eğitimi

Uluslararası bilim dergilerinde yayınlanan makaleleri ile oftalmoloji dünyasında saygın bir yere sahip olan Dünyagöz Etiler’in göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Efekan Coşkunseven, Çin’in Pekin, Shenyang ve Taiyuan şehirlerinde, 10-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen doktor eğitim programında, keratokonusta kombine tedavi ve hipermetrop-astigmat gözlerde göz içi kontakt lens tedavileriyle ilgili tecrübelerini Çinli meslektaşlarıyla paylaştı.


Etiketler: HamsiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img