19 Haziran 2019 Çarşamba 13:57

GÜNDEM

2019 Tunceli Yüzey Araştırmaları Başladı

2019 Tunceli Yüzey Araştırmaları Başladı
2019 Tunceli Yüzey Araştırmaları Başladı
2019 Tunceli Yüzey Araştırmaları Başladı
2019 Tunceli Yüzey Araştırmaları Başladı
2019 Tunceli Yüzey Araştırmaları Başladı
2019 Tunceli Yüzey Araştırmaları Başladı

34volt » 34Volt

2019’da da FEST Travel sponsorluğunda süren Tunceli Yüzey Çalışmaları, Düzce Üniversitesi Arkeoloji Bölümünde Öğretim Üyesi Dr. Yasemin Yılmaz başkanlığında bir ekip tarafından yürütülüyor. Paleolitik Dönem, özellikle de Neolitik Dönem kalıntılarını bulunduran alanların keşfi, basında ve arkeoloji dünyasında yankı uyandırıyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sorumlu turizm ilkeleri çerçevesindeki faaliyetlerine yıllardır devam eden FEST Travel, gezilerine ek olarak kültürel mirasın çıkarılması ve korunması konusundaki duyarlı tavrıyla, Tunceli için bir ilk olan ve Tunceli ili ve ilçelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izinleriyle yürütülen Tunceli İli Arkeolojik Yüzey Araştırması çalışmalarına 2018 yılında sponsor olmuştu. Çalışmaların amacı bölgenin “Prehistorik, Protohistorik, Klasik ve Ortaçağ Dönemlerindeki Yerleşim ve Kullanılma” potansiyelinin belirlenmesi.

2018 yılında FEST Travel sponsorluğunda Tunceli ve ilçelerinde yürütülen çalışmalarda, daha önce arkeolojik kalıntı olduğu bilinmeyen 10 farklı nokta saptanmış, acil kurtarma kazısı yapılması gereken yerler belirlenmişti. Geçen yıl bulunan kalıntıların analizlerinin yapılmasına devam ediliyor ve tescilli höyükler de her yıl düzenli olarak fotoğraflanıyor.

Bunların yanı sıra kültür turizminin öncüsü FEST Travel’ın geçtiğimiz yıl başlattığı Tunceli gezileri sonrasında birçok gezgin bu az bilinen coğrafyayı görme fırsatı buldu ve birçok acente de Tunceli’ye kültür gezileri düzenlemeye başladı. Geçtiğimiz yıl Tunceli’ye 10 gezi düzenleyen FEST Travel 2019’da da gezilerine devam ediyor.İlginizi Çekebilir

Trendyol, Inditex’İn Türkiye’Deki Online Partneri Oldu

Pull&Bear online satış için Trendyol ile anlaştı. Modaseverlerin yakından takip ettiği Pull&Bear, yeni sezon ürünleriyle Trendyol’da satışa sunuldu.


Ödüllü Baristadan Workshop

FM Kahve’nin ödüllü baristası, “Anadolu’nun Kayıp Kahveleri” kitabının yazarı ve Agader (Aşçılar ve Gastronomi Derneği ) Başkan yardımcısı Naim Koca


Tsenov Ekonomi Akademisi'nden Boev "Küresel Isınmayla Mücadelede Nükleer Haksız Bir Şekilde Görmezden Gelindi"

TSENOV EKONOMİ AKADEMİSİ’NDEN BOEV:


Bülten Network İle Renkli Yaz Kaçamakları

Yazı doyasıya yaşamak için küçük tatil kaçamakları biçilmiş kaftan. NetWork İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonundan en güzel parçalar ise tatil bavulunuzun olmazsa olmazları.


12 Sanatçının Ortak Sergisi ‘Devridaim’ Ckm’De

Doğum, yaşam ve ölüm döngüsünü kendi bakış açıları ile yorumlayan 12 sanatçının eseri ‘Devridaim’ adlı sergide buluşuyor.


Etiketler: Tunceli, FEST, Travel, devam, gezilerineYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img