12 Ekim 2019 Cumartesi 09:01

GÜNDEM

“2000’Li Yıllarda Türkiye’De Antropoloji”

“2000’Li Yıllarda Türkiye’De Antropoloji”

34volt » 34Volt

IV. ULUSAL ANTROPOLOJİ KONGRESİ

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Antropoloji Derneği tarafından düzenlenen “2000’li Yıllarda Türkiye’de Antropoloji” başlıklı IV. Ulusal Antropoloji Kongresi, 17-18-19 Ekim 2019 tarihlerinde, Teşvikiye’de yer alan İTÜ Maçka Kampüsü Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilecektir.

2000’li yıllar, c¸es¸itli krizlerin ve do¨nu¨s¸u¨m taleplerinin belirlediği teknolojik gelis¸meler dolayısıyla bilginin biçimlerinin bambas¸ka bir su¨rece evrildiği bir dönem olmasıyla öne çıkmaktadır. Ayrıca neoliberal politikaların hakimiyeti üzerinden yeni ku¨ltu¨rel ve toplumsal o¨ru¨ntu¨lerin olus¸ması da bu dönemi nitelemektedir.

Bu dönem, sosyal bilimler ic¸in de gu¨ncel konu bas¸lıklarının yanı sıra disiplinin kendi sorunlarını tartıs¸tıgˆı bir do¨nem olmus¸tur. Bu bağlamda kongrede, günümüz sosyal antropolojisinin gündemi ve çalışma alanları kadar diğer sosyal bilim disiplinlerinin de meselelerine yer verilecektir. Yeni yönelimler, yeni boyutlar, toplumsal sorun alanlarının değişen özellikleri, göç, toplumsal cinsiyet, sağlık, ekonomi, yemek kültürü gibi konulara odaklanılacak olan IV. Ulusal Antropoloji Kongresi, antropolojinin ve sosyal bilimlerin 2000’li yıllardaki durumu, meselelerinin ele alınacagˆı, ilgi duyan herkese açık bir platform olarak izleyicilerini beklemektedir.İlginizi Çekebilir

Türkiye’Nin Başarılı Yönetici Ve Girişimci Kadınlarından Altın Tavsiyeler

“Türkiye’de cinsiyet eşitliği konusuna gereken önemin verilmesini amaçlıyoruz”


2020 Altın Yıl Olacak

TOBB E-ticaret Meclisi Üyesi, Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, “2019’da e-ihracat cirolarında rekor artış yaşandı. Finansal teknolojiler sektöründeki son gelişmelerle beraber, 2020 online ticaret sektörü için altın yıl olacak” dedi.


Kelebek Mobilya'dan Özel Alışveriş Hizmetleri Ve Mağaza Açma İmkanı

Randevulu satış, ücretsiz mimari destek, Whatsapp ile görüntülü online satış ve işsizlikle mücadelede KOSGEB desteği ile uygun koşullarda Kelebek mobilya mağazası açma imkanı, halkın hizmetine sunuldu.


Cvk Park Bosphorus Hotel İstanbul, Toplantı Ve Etkinliklerin Aranılan Adresi!

CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul,


Video ‘Made İn Türkiye’ Dünyaya İyilik Yayacak

Değerli Basın Mensubu,


Etiketler: Antropoloji, sosyal, 2000, toplumsal, UlusalYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img