12 Ekim 2019 Cumartesi 09:01

GÜNDEM

“2000’Li Yıllarda Türkiye’De Antropoloji”

“2000’Li Yıllarda Türkiye’De Antropoloji”

34volt » 34Volt

IV. ULUSAL ANTROPOLOJİ KONGRESİ

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Antropoloji Derneği tarafından düzenlenen “2000’li Yıllarda Türkiye’de Antropoloji” başlıklı IV. Ulusal Antropoloji Kongresi, 17-18-19 Ekim 2019 tarihlerinde, Teşvikiye’de yer alan İTÜ Maçka Kampüsü Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilecektir.

2000’li yıllar, c¸es¸itli krizlerin ve do¨nu¨s¸u¨m taleplerinin belirlediği teknolojik gelis¸meler dolayısıyla bilginin biçimlerinin bambas¸ka bir su¨rece evrildiği bir dönem olmasıyla öne çıkmaktadır. Ayrıca neoliberal politikaların hakimiyeti üzerinden yeni ku¨ltu¨rel ve toplumsal o¨ru¨ntu¨lerin olus¸ması da bu dönemi nitelemektedir.

Bu dönem, sosyal bilimler ic¸in de gu¨ncel konu bas¸lıklarının yanı sıra disiplinin kendi sorunlarını tartıs¸tıgˆı bir do¨nem olmus¸tur. Bu bağlamda kongrede, günümüz sosyal antropolojisinin gündemi ve çalışma alanları kadar diğer sosyal bilim disiplinlerinin de meselelerine yer verilecektir. Yeni yönelimler, yeni boyutlar, toplumsal sorun alanlarının değişen özellikleri, göç, toplumsal cinsiyet, sağlık, ekonomi, yemek kültürü gibi konulara odaklanılacak olan IV. Ulusal Antropoloji Kongresi, antropolojinin ve sosyal bilimlerin 2000’li yıllardaki durumu, meselelerinin ele alınacagˆı, ilgi duyan herkese açık bir platform olarak izleyicilerini beklemektedir.İlginizi Çekebilir

Nef, 2019’Da Konut Teslimlerine Devam Ediyor

Son 4 yılda 6000’in üzerinde konut teslimi gerçekleştiren Nef; 2019 yılı başında Nef 22 Ataköy, Nef 39 Seyrantepe ve Nef 25 Şişli projelerindeki konut ve mağazaları sahiplerine teslim etmişti. İş GYO ile birlikte geliştirdikleri İnistanbul Topkapı projesinin üçüncü etabında teslimlere başlayan Nef; 2019 yılının geri kalanında İnistanbul Topkapı projesinin son etabının, Nef Sancaktepe ve Nef Yalıkavak projelerinin teslimlerine başlamayı hedefliyor.


Tatil Bavulunuzda Flo'ya Yer Açın!

Tatil bavulunuzu hazırlamaya başladıysanız; FLO'nun her yaşa ve her tarza hitap eden birbirinden şık sandalet, terlik, şapka ve plaj çantalarına yer açmayı unutmayın!


Avengers Endgame’Den Ön Satış Rekorları

Yılın en çok beklenen filmi olan Avengers: Endgame, ön bilet satışıyla tüm dünya genelinde rekor kırıyor. Türkiye’de ise filmin ilk üç günlük ön bilet satışının, Avengers Sonsuzluk Savaşı’nın ilk üç gündeki ön satış rakamına göre yaklaşık dört kat daha fazla olduğu görülüyor.


Avrupa Birliği, Kişisel Verilerin İhlali Nedeniyle Şirketlere 315 Milyon Euro Ceza Kesti

VERİ İHLALİNE UĞRYAN ŞİRKETLERE REKOR CEZALAR KESİLDİ!


Beko Dijital Deneyimi Tüketiciyle Buluşturan 4 Bayi Daha Açtı

BEKO DİJİTAL DENEYİMİ TÜKETİCİYLE


Etiketler: Antropoloji, sosyal, 2000, toplumsal, UlusalYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img