16 Ağustos 2019 Cuma 11:53

GÜNDEM

17 Ağustos Depremi Şişli’De Anılıyor!

17 Ağustos Depremi Şişli’De Anılıyor!

34volt » 34Volt

Şişli Belediyesi ve Toplumsal Afet Derneği 17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıldönümünde etkinlikler düzenliyor. Cevahir AVM önünde gerçekleşecek olan etkinlikte depremde hayatını kaybedenler anılırken, olası bir depreme karşı da farkındalık yaratmak amaçlanıyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Anma programında, olası Büyük İstanbul Depremi’ne hazırlıklar kapsamında bir dizi tatbikat düzenlenecek. Saat 13.00’de başlayacak olan ilk etkinlikte, temsili olarak oluşturulacak çöken binada mahsur kalan afetzedelerin kurtarılması ve ilk müdahalelerinin yapılması süreci canlandırılacak. Kurtarılan yaralıların ambulans ile hastaneye ulaşımına kadar tüm süreçler eksiksiz olarak gerçekleştirilecek.

Bu tatbikat sırasında olası deprem sonrasında kullanılacak olan Afet Müdahale Aracı ve araçta bulunan ekipmanlar tanıtılacak ve nasıl kullanılması gerektiği anlatılacak. Ayrıca deprem esnasında sıkça görülebilen yangın durumunda yapılacaklar da uygulamalı olarak aktarılacak.

Etkinliğe İstanbul İtfaiyesi de Similasyon Aracı ile destek verecek. İtfaiye ekipleri similasyon aracında komşularımıza yangın anında neler yapmaları gerektiğinin eğitimini uygulamalı olarak verecekler.

Jeoloji Mühendisleri Odası’ndan akademisyenlerin sunumu ve kısa film gösteriminin yer alacağı ikinci etkinlik saat 20.00’de başlayacak. Etkinlik 17 Ağustos 1999 Depremi’nde hayatını kaybedenlerin anılmasının ardından sona erecek.İlginizi Çekebilir

Space Lift Türkiye'de

Yüz Gençleştirmede Ezberler Bozuluyor…


Kenan Doğulu Vadi Açıkhava’Da Şarkıları Ve Sahnesiyle Devleşti

Yaz boyunca hız kesmeden konserlerine devam eden Kenan Doğulu, geçtiğimiz akşam Atlantis Yapım’ın bu yaz başında İstanbul’a kazandırdığı, yeni eğlence mekanı Vadi Açıkhava’daki ilk konserinde akıllarda iz bırakacak bir performansa imza attı.


Bülten Garanti Marka Gücüne Bbva İle Güç Katıyor

Garanti’nin bünyesinde bulunduğu BBVA Grubu, yürüttüğü dijital dönüşüm stratejisi doğrultusunda, dinamik ve dijital dünyaya uygun olarak yenilenen logosu ile faaliyet gösterdiği tüm pazarlarda tek bir global markaya, “BBVA”ya dönüşüyor.BBVA Grubu, Meksika’da BBVA Bancomer, Arjantin’de BBVA Frances, Amerika Birleşik Devletleri’nde BBVA Compass ve Peru’da BBVA Continental markalarıyla faaliyet gösteriyordu. Bu dönüşümle birlikte artık tüm pazarlarda, BBVA isminin yanındaki ikinci markasını kaldırarak sadece BBVA markasını kullanacak.


E Dolandırıcılık Kurbanı Olmayın

E-dolandırıcılık kurbanı


İmamoğlu Biz Bu Şehirde ''Kardeşlik Sözleşmesi'' İçin Yola Çıktık

İmamoğlu: Adalet terazisiyle karar verin


Etiketler: olarak, olası, İstanbul, Depremi, tatbikatYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img