16 Ağustos 2019 Cuma 11:53

GÜNDEM

17 Ağustos Depremi Şişli’De Anılıyor!

17 Ağustos Depremi Şişli’De Anılıyor!

34volt » 34Volt

Şişli Belediyesi ve Toplumsal Afet Derneği 17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıldönümünde etkinlikler düzenliyor. Cevahir AVM önünde gerçekleşecek olan etkinlikte depremde hayatını kaybedenler anılırken, olası bir depreme karşı da farkındalık yaratmak amaçlanıyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Anma programında, olası Büyük İstanbul Depremi’ne hazırlıklar kapsamında bir dizi tatbikat düzenlenecek. Saat 13.00’de başlayacak olan ilk etkinlikte, temsili olarak oluşturulacak çöken binada mahsur kalan afetzedelerin kurtarılması ve ilk müdahalelerinin yapılması süreci canlandırılacak. Kurtarılan yaralıların ambulans ile hastaneye ulaşımına kadar tüm süreçler eksiksiz olarak gerçekleştirilecek.

Bu tatbikat sırasında olası deprem sonrasında kullanılacak olan Afet Müdahale Aracı ve araçta bulunan ekipmanlar tanıtılacak ve nasıl kullanılması gerektiği anlatılacak. Ayrıca deprem esnasında sıkça görülebilen yangın durumunda yapılacaklar da uygulamalı olarak aktarılacak.

Etkinliğe İstanbul İtfaiyesi de Similasyon Aracı ile destek verecek. İtfaiye ekipleri similasyon aracında komşularımıza yangın anında neler yapmaları gerektiğinin eğitimini uygulamalı olarak verecekler.

Jeoloji Mühendisleri Odası’ndan akademisyenlerin sunumu ve kısa film gösteriminin yer alacağı ikinci etkinlik saat 20.00’de başlayacak. Etkinlik 17 Ağustos 1999 Depremi’nde hayatını kaybedenlerin anılmasının ardından sona erecek.İlginizi Çekebilir

Dasdas’Ta Kenan Doğulu Rüzgarı Esti

Son albümü Vay Be ile müzik listelerini alt üst eden Kenan Doğulu, gecede yeni şarkılarının yanı sıra “İlk Adımı Sen At’, ‘Çakkıdı’, ‘Doktor’, ‘Tutamıyorum Zamanı’, ‘Kandırdım’ ve ‘Şans Meleğim’ gibi hit parçalarını seslendirdi. Biletlerin günler öncesinden tükendiği konserde Doğulu, müthiş sahne enerjisi ve Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden oluşan orkestrası ile yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.


Galatasaray’In Yeni İç Saha Forması

Galatasaray ve Nike 2019-2020 sezonu iç saha formasını tanıttı.


Uluslarası Mektup Yarışması'nın Türkiye Ayağı Sonuçlandı

PTT ADINA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK MEKTUP BELİRLENDİ


Yataş Grup Yozgat’Ta Enza Home Mağazası Açtı

Mobilya, yatak, ev tekstili ve aksesuarları alanında 43 yıldır uzmanlığını sürdüren Yataş Grup, Yozgat’ta 3 katlı Enza Home mağazasının açılışını gerçekleştirdi. 1750 metrekarelik mağaza açılışına Yozgat Valisi Kadir Çakır, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, 24. Dönemde TBMM Başkanlığı yapan Cemil Çiçek ve Yataş Grup Bayi Satış Direktörü Ertan Boğa katıldı.


Bu Önerilerle Aracınız Güvende.

Bu önerilerle aracınız güvende!


Etiketler: olarak, olası, İstanbul, Depremi, tatbikatYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img