11 Kasım 2019 Pazartesi 13:05

GÜNDEM

16. İstanbul Bienali’Nin Kapanış Partisi “Facebook İstasyon”Da Yapıldı


34volt » 34Volt

Bu yıl “Yedinci Kıta” temasıyla hayata geçirilen 16. İstanbul Bienali’nin kapanış partisi, Facebook’un İstanbul’daki topluluk merkezi “Facebook İstasyon”da yapıldı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

11 Kasım 2019, İSTANBUL İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 16. İstanbul Bienali’nin kapanış partisini Facebook’un Türkiye’deki ilk topluluk merkezi “Facebook İstasyon”da gerçekleştirdi. Facebook’un bu yıl, katkı sağlayan kuruluşlardan biri olduğu 16. İstanbul Bienali’nin başlığı Yedinci Kıta’ydı. Nicolas Bourriaud’nun küratörlüğünü üstlendiği Yedinci Kıta, insanoğlunun yarattığı kültürel ve çevresel kirliliğe dikkat çekti. Bienal, bu yıl 14 Eylül-10 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da üç farklı noktada gerçekleşti: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, Pera Müzesi ve Büyükada. Uluslararası dünyadan ve Türkiye’den 300’den fazla sanatçı, sanat profesyoneli, basın ve destekçinin katıldığı 16. İstanbul Bienali’nin Kapanış Partisi, Facebook ev sahipliğinde Facebook İstasyon’da gerçekleşti. Partide sahnede elektro-akustik üçlü Islandman; DJ kabininde ise Mr. Sür ile Kerem A. vardı. Kapanış partisi, İKSV ve Facebook’un İstanbul Bienali’ni kapsayan işbirliğinin üçüncü ayağı oldu. İşbirliği kapsamında, Türkiye'deki Fransız Kültür Merkezi, Hollanda Ankara Elçiliği, Goethe Enstitüsü ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından yürütülen Be Mobile –Create Together! misafir sanatçı programının söyleşilerinden biri de Facebook İstasyon’da yapıldı. Üç farklı Facebook grubu tarafından yaratılan sanat rehberi “Facebook İstanbul Topluluk Rehberi” de 16. İstanbul Bienali süresince bienal mekanlarında dağıtıldı. 50’ye yakın sanat merkezi ve etkinliğini içeren ve Facebook’un “Facebook Topluluk Şehir Rehberleri” projesi kapsamında yayımlanan 11. rehber “Facebook İstanbul Topluluk Rehberi”, Facebook’taki toplulukların İstanbul’daki sanat dünyasıyla ilgili benzersiz önerilerine yer veriyor. Facebook’un İKSV ile işbirliğine dair Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, şöyle dedi: “Dünya çapında 2,3 milyardan fazla insan tarafından kullanılan bir platform olarak, insanlara topluluk kurma gücü verme konusundaki rolümüzün farkındayız. Geçtiğimiz yıllarda, çok çalışarak ve büyük yatırımlar yaparak Türkiye’deki insanlara bu ülkedeki farklı topluluklara güç verme konusundaki kararlılığımızı gösterdik. Sanat toplulukları da, bu topluluklardan biri. Bu yılki İstanbul Bienali süresince İKSV ile yaptığımız iş birliği ve topluluk rehberimiz, Türkiye’deki sanatçıların ve sanatseverlerin topluluk kurmaları ve var olan topluluklarını büyütmeleri için yardımcı olma hedefimizde büyük bir adım oldu. Önümüzdeki dönemde de, Türkiye’deki yerel kültüre ve sanat topluluklarına ışık tutarak onların hikayelerini anlatmalarına yardımcı olmaya devam etmeyi umuyoruz.” Facebook İstanbul Topluluk Rehberi'nin dijital versiyonuna erişmek için, lütfen https://cityguides.fb.com/guides/istanbul-turkish-2/ adresini ziyaret edin.İlginizi Çekebilir

Canon, Tıpa World Awards 2019’Da 4 Farklı Ödüle Layık Görüldü

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, TIPA World Awards 2019’da 4 ödüle layık görüldü. EF lenslerinden devrim niteliğindeki EOS E Sistemi’ne kadar her ürününde etkileyici optik mirasını ve yenilikçiliğini vurgulayan Canon, rakip tanımayan uzmanlığı ile TIPA (Technical Image Press Association) tarafından 25 yıldır, farklı kategori ve alanlarda ödüle layık görülüyor.


Süper Star Ajda Pekkan, Tebessüm Kahvesi’Nin Yıldızı Down Sendromlu Gençlerle Buluştu

SÜPER STAR AJDA PEKKAN, TEBESSÜM KAHVESİ’NİN YILDIZI DOWN SENDROMLU GENÇLERLE BULUŞTU


Bülten Moda Ve Sosyete İle Bobbi Brown İş Birliği

Başarılı köşe yazarı ve influencer Pelin Kaya imzalı Moda ve Sosyete’nin baştan çıkarıcı Bobbi Brown ürünleri ve göz alıcı Swarovski bilekliğinden oluşan eşsiz seçkisi, 5 Kasım Salı günü Bobbi Brown Nişantaşı mağazasında gerçekleşen özel bir etkinlikle tanıtıldı. Cemiyet hayatının tanınmış simalarının da katıldığı etkinliğin konukları arasında Yasemin Özilhan, İdil Fırat, Aslıhan Doğan Turan, Şebnem Çapa, Ceylan Çapa ve Gülden Büyükuçak gibi isimler bulunuyordu.


Plastik Makine Yatırımları Dokuz Ayda Yüzde 34 Azaldı

250 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYAN SEKTÖRDE SIKINTI BÜYÜK


Zeytinburnulu Gençlerden ‘Assos’ Çıkarması

Zeytinburnulu Gençlerden ‘Assos’ Çıkarması


Etiketler: Facebook, İstanbul, Türkiye, Bienali, İKSVYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img