8 Mayıs 2019 Çarşamba 15:08

GÜNDEM

15 Mayıs; Ressam Prof. Dr. Devrim Erbil’İn “Mavi” Sergisi 15 Mayıs Çarşamba İzmir Nar Artiz Gallery’De Açılıyor

15 Mayıs; Ressam Prof. Dr. Devrim Erbil’İn “Mavi” Sergisi 15 Mayıs Çarşamba İzmir Nar Artiz Gallery’De Açılıyor
15 Mayıs; Ressam Prof. Dr. Devrim Erbil’İn “Mavi” Sergisi 15 Mayıs Çarşamba İzmir Nar Artiz Gallery’De Açılıyor
15 Mayıs; Ressam Prof. Dr. Devrim Erbil’İn “Mavi” Sergisi 15 Mayıs Çarşamba İzmir Nar Artiz Gallery’De Açılıyor
15 Mayıs; Ressam Prof. Dr. Devrim Erbil’İn “Mavi” Sergisi 15 Mayıs Çarşamba İzmir Nar Artiz Gallery’De Açılıyor

34volt » 34Volt

RESSAM PROF. DR.DEVRİM ERBİL’İN “MAVİ” SERGİSİ

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

15 MAYISÇARŞAMBA

İZMİR NAR ARTİZ GALLERY’DE AÇILIYOR

Prof. Dr. Devrim Erbil’in eserlerinden oluşan“ MAVİ” adlı resim sergisi, İzmir Konak Pier NAR ARTİZ GALLERY’ de, 15Mayıs Çarşamba günüsanatseverlerle buluşacak.

Küratörlüğünü Aslı Yörükoğlu’ nun yaptığı, İzmir Konak Pier’ de birçok önemli sergiye imza atmış Nar Artiz Gallery’de düzenlenen, çağdaş resim sanatının Türkiye'de ki en önemli temsilcilerinden Devrim Erbil’ in İstanbul siluetlerinden oluşan iki bakış üzerine kurguladığı “ MAVİ ” sergisi hergün 10:00-22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Defne Atakan ve Ayda Benefrahim’ in İzmir’ de sanata değer katmak için hayat verdikleri Nar Artiz Gallery’de, açıldığı günden bugüne, Türkiye çapında birçok sanatçının ev sahipliğinde, gerek karma gerek kişisel sergilerle sanatseverlerini ağırlıyor.

PROF.DR. Devrim Erbil’in sergisini, 15 Mayıs Çarşamba – 8 HaziranCumartesi tarihleri arasında İzmir Nar Artiz Gallery ‘de ziyaret edebilirsiniz.

DEVRİM ERBİL HAKINDA;

Devrim Erbil 1937’de Uşak’ta doğdu. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde resim eğitimi gördü. Cemal Tollu, Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Cevat Dereli Atölyelerinde görev aldı. 1965’de İspanya Hükümeti’nin sanat bursuyla Madrid ve Barcelona’da araştırma ve incelemeler yaptı. İstanbul Resim Heykel Müzesi Müdürlüğü görevinde bulundu. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’de profesörlüğe kadar yükseltildi. 1991’de Devlet Sanatçısı, 1998’de Kırgızistan Ulusal Bilim ve Sanat Akademisi Kurucu Onur Üyeliği unvanı aldı.2004’de Mimar Sinan Üniversitesi’nden emekli oldu. Doğuş Üniversite Sanat ve Tasarım Fakültesi kurucu dekanı olarak görev yaptı. Adına Balıkesir Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi açıldı. Daha sonra Devrim Erbil Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı’nı kurdu. Devrim Erbil 2000’de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi “Görsel Sanatlar Ödülü”nü kazandı. 2017’de Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği “Yılın Sanatçı Onur Ödülü”nü aldı. Beyoğlu Belediyesi üstün hizmet nişanına layık görüldü.

Yurtiçinde ve yurtdışında yüzlerce sergi açtı, ödüller kazandı ve sanat konferansları verdi. Eserleri dünyanın ve Türkiye’nin birçok müzesinde ve koleksiyonlarında yer almaktadır. Şimdilerde Devrim Erbil Müzesi için yoğun bir çalışma içerisinde.

Props&Co Creative Communication

Aslı Yörükoğlu

0537 376 95 94İlginizi Çekebilir

İlk Yardımda Bu Hatalara Dikkat! 1 8 Mayıs Trafik Ve İlk Yardım Haftası

İlk Yardımda Bu Hatalara Dikkat!


Modernizmin İlk Kurbanı Çocuklar Oluyor!

Üsküdar Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü ev sahipliğinde gerçekleştirilen 6. Çocuk Gelişimi Ulusal Öğrenci Kongresi, Türkiye’nin birçok bölgesinden çocuk gelişimi uzmanları ve öğrencilerini bir araya getirdi. Kongrenin açılış konuşmasının yapan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, günümüzdeki hızlı yaşantının, sosyal yaşantının, dijital bağımlılığın en çok çocukları etkilediğini belirterek modernizmin ilk kurbanlarının çocuklar olduğunu söyledi. Çocuk gelişimcilerine bu konuda çok önemli görevlerin düştüğünün altını çizen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, anne ve baba eğitiminin önemini vurguladı.


Son 10 Yılda 190 Milyon Sağlık Kuruluşu Verisi İfşa Edildi

ÜÇÜNCÜ TARAF ŞİRKETLERİN SAĞLIK SEKTÖRÜNE ZARARI


**Gloss Newsletter ** Norrda, Merve Deniz, Hakan Vreskala, Alp Erkin Çakmak Ve Çok Daha Fazlası!

Norrda, ikinci albümü Sonu Yok ile Gloss’ta. Grup, ilk albümleri Infinite Face’ten farklı olarak Sonu Yok’ta, tamamı Türkçe şarkılardan oluşan bir seçki ile karşımıza çıkıyor. Albüm, sekiz şarkıdan oluşuyor. Anadolu motifleri, down tempo ve elektronik öğeler ile bezenmiş “Sonu Yok” albümünde gitarda Deniz Cuylan, perküsyonlarda Hakan Vreskala ve vokallerde Selen Hünerli yer alıyor. Albümün kapak fotoğrafı Zeynep Özkanca’ya, tasarımı da Berk Çakmakçı’ya ait.


Wwe Raw Ve Smackdown Severlere Müjde!

WWE RAW VE WWE SMACKDOWN KARŞILAŞMALARI CANLI YAYINLA S SPORT2 VE S SPORT PLUS’TA İZLEYİCİYLE BULUŞUYOR


Etiketler: Devrim, Erbil, Sanatlar, İzmir, TürkiyeYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img