24 Mart 2016 Perşembe 13:57

KÜLTÜR SANAT

Ustalara Saygı Sergisi Sarıyer'de

Ustalara Saygı Sergisi Sarıyer'de
Ustalara Saygı Sergisi Sarıyer'de

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Mehmet Ali Diyarbakırlıoğlu'nun ustalık dönemi eserleriyle hazırladığı "Ustalara Saygı" sergisi, Yağlıboya meslek resimleriyle, suluboya resimlerden oluşuyor.130 adet ustaların kullandığı araç gereçler ve onların yaptıkları ürünler de sergide yer alıyor. Önemli bir ayrıntı ise, Diyarbakırlıoğlu'nun 1991 den bu yana çekimini ve metinlerini yazdığı meslek belgeselleri de gün boyu izlenebilecek.Sarıyer Belediyesi Kültür İşleri Başkanlığının katkısıyla, Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde açılan bu gezici müze niteliğindeki resim sergisini, Cumartesi ve Pazar günleri dahil 27 Mart-10 Nisan 2016 tarihleri arasında izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Hayata Yeniden Merhaba Diyenler Donörleri İle Buluştu

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi, “Her İnsan Bir Fidan” sloganıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı. Etkinlikte organ bağışında bulunarak hayat kurtaran 25 kişi, organlarını bağışladıkları hastalarla bir araya geldi. Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi doktorlarının da katıldığı etkinlikte, organ bağışında bulunanlara adlarına TEMA’ya bağışlanan fidan sertifikaları takdim edildi. Etkinlikte organ nakli olan hastalarla donörler arasında duygusal dakikalar yaşandı.


Cumhuriyet Bebeğine Altın

Mersin’İn Erdemli İlçesi'nde Cumhuriyet’in kuruluş yıldönümünde doğan ilk bebek cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.


Telef Olan Köpeğin Kuyruğunu Kesen Kişiye Para Cezası

Zonguldak'ın Devrek İlçesi Çaydeğirmeni Beldesi'nde bir aracın çarpması sonucu telef olan sokak köpeğinin kuyruğunu kestiği iddia edilen M.D. adli kişiye 2 bin 100 lira para cezasına uygulandı.


Dha Dış Haber - Türkiye'yi Basın Özgürlüğü Konusunda Eleştiren Merkel: “Durum Alarm Verici"

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonu ve gazetecilerin göz altına alınmasını eleştirerek, “Durum alarm verici" dedi.


Hasan Ali Cesur ASKON Genel Başkanlığı'na Seçildi

Amasya'nın yetiştirdiği tanınmış işadamlarından Hasan Ali Cesur, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ASKON 10.Olağan Genel Kurulunda Genel Başkan seçildi.


Etiketler: mehmet ali diyarbakırlıoğluYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img