3 Mayıs 2016 Salı 14:45

İNOVASYON

Ussal Şahbaz GE Türkiye İnovasyon Lideri Açıkladı

Ussal Şahbaz GE Türkiye İnovasyon Lideri Açıkladı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
GE (General Electric) Türkiye, Endüstrinin Geleceği yaklaşımı kapsamında, gelecek nesillerin ileri üretim tekniklerini öğrenmesi, ortak küresel akıl ile hareket etmesi ve yakın dönemdeki iş dünyasının potansiyeline hazır olmaları amacı ile üniversite öğrencilerine yönelik ‘Dijital Üretim’ atölyesi düzenledi.GE Türkiye İnovasyon Merkezi’nde 2 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşen atölyeye, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi girişimcilik kulüplerinden toplam 20 kişilik bir öğrenci grubu katıldı. Endüstriyel internet hakkında bilgi alan öğrenciler, GE Garaj programı kapsamında 3D/üç boyutlu tarama yapma, dijital tasarım ve hızlı bir şekilde prototip yaparak üretime geçmeyi sağlayan ileri üretim teknikleri konusunda eğitim aldılar. Atölyenin sonunda ise öğrenciler, kendi tasarladıkları ürünlerinin baskısını üç boyutlu yazıcılardan aldılar.Atölye kapsamında öğrenciler, 3D yazıcılar üzerinde 30 yıldır çalışan ve şimdiden 19 adet üç boyutlu yazdırılmış yakıt nozülüne sahip gelecek nesil LEAP motoruyla uçuş testlerine başlayan GE’nin ‘Endüstrinin Geleceği’ yaklaşımı ile tanıştılar. GE’nin iş dünyasının yeni yol haritası olarak tanımladığı bu yaklaşımın iki kilit gücü olan ‘endüstriyel internet’i ve ‘küresel-ortak akıl’ı erkenden kavrama fırsatı buldular. Ayrıca, 3D yazıcıların bir gaz türbini veya uçak motoru için gerekli her parçayı üretebileceğine şahit oldular. Orta Asya, Kuzey Afrika ve Türkiye bölgesindeki ileri üretimin potansiyelini keşfeden öğrenciler; bilim, mühendislik ve teknolojiyi anlama, problem çözme ve yaratıcı düşünme becerilerini güçlendirdiler; işbirliği yaparak yeni çalışma yöntemini birebir deneyimleme şansına sahip oldular.

İlginizi Çekebilir

Eski Eşini Bacaklarından Vuran Koca Yakalandı

Adana'da eski eşi Sevinç T.'yi (23) ölümle tehdit edip, silahla yaralayan Sait Durak (27), polis ekipleri tarafından yakalandı. Sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi'ne getirilen Sait Durak, "Namussuzluk yaptılar sıktım" dedi.


Ak Parti Gaziantep Eski Milletvekili Mehmet Sarı Kızını Evlendirdi

Şehitkamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen nikah merasiminde davetlileri kapıda karşılayan Sarı ve Uzuner aileleri çiftlerin salona girmesiyle mutlukları ve heyecanı görülmeye değerdi.


Uyuyan Sürücü Park Halindeki Tır'a Çarptı: 2 Yaralı

Atatürk Havalimanı Kargo Terminali içerisindeki kapalı kasa bir kamyonetin, park halindeki TIR'a arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.


Ah Canım Ahmet Yeni Klibi ''Sana Yazdım ''Parçasıyla Hayranlarıyla Buluşuyor...

Ahmet Akkaya seslendirdiği Türkçe sözlü dans parçası “Sana Yazdım”ın yapımcısı ve prodüktörü. “2015 yılında çıkardığı “Bla Bla Bla” isimli single’dan sonra suskunluğunu yeni single çalışması “Sana Yazdım” ile bozuyor. “Sana Yazdım” şarkısının söz, müzik ve düzenlemesi Ahmet Akkaya’ya ait. Kayıtlar Effective Stüdyoda gerçekleştirildi, şarkının mix’i yine Almanya kökenli önemli çalışmalarda imzası olan Tone Meister Tufan Dağtekin yaptı.


2 Soruyu Çözen İlk Kişiye 93 Ay Emekli Maaşını Verecek

Samsunlu emekli matematik öğretmeni, 59 yaşındaki Aydın Cerit, hazırladığı 2 matematik sorusunu 5 Aralık 2016 saat 18.00'a kadar çözüp cevabını kendisine getirin ilk kişiye 93 ay süresince emekli maaşını vereceğini söyledi.


Etiketler: Ussal ŞahbazYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img