5 Ağustos 2014 Salı 12:00

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Üsküdar'da Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Üsküdar'da Kentsel Dönüşüm Başlıyor
Üsküdar'da Kentsel Dönüşüm Başlıyor
Üsküdar'da Kentsel Dönüşüm Başlıyor
Üsküdar'da Kentsel Dönüşüm Başlıyor
Üsküdar'da Kentsel Dönüşüm Başlıyor
Üsküdar'da Kentsel Dönüşüm Başlıyor

34VOLT

Başkan Türkmen, "Alınacak olan Meclis kararıyla, kentsel dönüşüm Yavuztürk Mahallesi'nde başlayacak. TOKİ ile anlaştık. Nato Yolu üzerindeki Üsküdar Belediyesi'ne ait yerlerin yıkımıyla kentsel dönüşümü başlatmış olacağız." dedi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ÜSKÜDAR'DA KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN İLK STARTI BUGÜN VERİLİYOR

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, sahada dolaşarak mesaisini Üsküdarlı vatandaşlarla geçiriyor. Seçimlerden önce hazırlanan projeleri vatandaşlarla birlikte haşata geçirmeye çalışan Başkan Türkmen ilk ziyaretini Yavutzürk Mahallesi'nde gerçekleştirdi. Başkan Türkmen, bu mahallede yaptığı ziyarette kentsel dönüşümün de startını verdi.

Üsküdar Belediyesi'nde iki dönem belediye başkan yardımcılığı görevini yapan Hilmi Türkmen, 30 Mart Yerel Yönetimler Seçimlerini kazanarak Başkanlık koltuğuna oturmuştu.

İLK İŞ İŞSİZLİK SORUNUNU ÇÖZMEK OLDU

Göreve gelir gelmez ilçedeki işsizlik sorununa el atan Başkan Türkmen, Üsküdar İstihdam Merkezi'ni (ÜSİM) kurdu. İŞKİR ile birlikte yürütülen ve işverenlerin de destek verdiği proje kapsamında 5 yılda 5 bin gencin iş sahibi olması planlanıyor.

YOKSULU SEVİNDİREN KART

Başkan Türkmen'in bir diğer projesi ise 'Destet Kart' oldu.  Vakıfbank Gelen Müdürlüğü ile birlikte yürütülen projeyle, ilçedeki yoksullara dağıtılan 'Kumanya' dönemine son verildi. Kumanya yerine Destek Kartlarını alan yaklaşık 4 bin kişi, istediği yerden istediğini alma özgürlüğüne kavuşmuş oldu.

BAŞKAN TÜRKMEN VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

Vatandaşlar, seçimler döneminde ayaklarına kadar gelen adayları 'seçimden seçime geliyorsunuz' eleştirisinde bulunuyor. Başkan Türkmen, seçimlerde söz verdiği gibi, Başkan olduktan kısa bir süre sonra vatandaşların arasına döndü.

Kısa bir Ramazan Bayramı tatilinin ardından göreve hızlı başlayan Başkan Türkmen, haftanın 2 günü belediyede olacak, diğer 5 gününde ise mahallelere giderek vatandaşları ziyaret edecek. Mahalle ziyaretlerinin ilki de dün Yavuztürk Mahallesi'nde başladı.

ÜSKÜDARLILARA KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜJDESİ

Başkan Türkmen, Yavuztürk Mahallesi'ndeki ziyaretlerinde vatandaşlara, "Kentsel Dönüşüm" müjdesi verdi. Mahallede esnaf ve vatandaşlarla görüşen, sorunlarını dinleyen Başkan Türkmen, yoğunlukta gelen 'Kentsel Dönüşüm' sorusu üzerine, "Belediye Meclis Üyelerimiz, yarın (bugün) ilk kentsel dönüşüm için toplanıyor" müjdesini verdi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN İLK KARAR ALINIYOR

Seçimler sırasında söz verdikleri gibi kentsel dönüşümü başlatacaklarını belirten Türkmen, "Alınacak olan Meclis kararıyla, kentsel dönüşüm Yavuztürk Mahallesi'nde başlayacak. TOKİ ile anlaştık. Nato Yolu üzerindeki Üsküdar Belediyesi'ne ait yerlerin yıkımıyla kentsel dönüşümü başlatmış olacağız.

VATANDAŞA ÖRNEK OLACAK

Yapılacak olan binalar tüm Üsküdarlılara örnek olacak. Kentsel dönüşüm ile birlikte imar da artırılacak. Vatandaşlara diyeceğiz ki; 'Sen de komşu apartmanlarınla anlaş, ada, parselleri birleştir ve böyle bir binaya sahip ol.'

VATANDAŞLARA ÖNEMLİ UYARI!

Başkan Türkmen, Üsküdarlıları, "Kentsel dönüşüm öncesi, müteahhitle anlaşmadan önce mutlaka belediyemize gelerek bilgi alınmalarını istiyoruz. O bölgenin imar ve dönüşüm planının ne olduğunu öğrenmelerini, ona göre müteahhitlerle anlaşmasını istiyoruz" şeklinde uyardı.

ÜSKÜDAR'DA TARİHİ GÜN BUGÜN

Üsküdar Belediyesi Meclisi bugün tarihi bir karar için toplanıyor. Saat: 16:00'da yapılacak olan toplantıda, kentsel dönüşüm için karar alacak. Kararın alınmasının ardından ilk start Yavuztürk Mahallesi'nden verilmiş olacak.
İlginizi Çekebilir

Cumhuriyet Bayramı Kutlamasında Silahlı Tiyatro Oyunu

– KAYSERİ’nin Sarıoğlan İlçesinde Cumhuriyet'in 93'üncü yılı kutlamalarında lise öğrencilerinin yaptığı silahlı tiyatro oyunu dikkat çekti.


Çanakkale Garnizon Komutanı Anıta Çelenk Koydu

Çanakkale'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 93'üncü yıldönümü kutlamaları, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. Çanakkale Garnizon Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem de protokolde yer aldı ve anıta çelenk koydu.


Bursalı 2 Genç Piyanist, İspanya’Dan Dereceyle Döndü

İspanya’Nın Tenerife kentinde, 26-31 Ekim tarihleri arasında yapılan uluslararası müzik yarışmasına katılan Bursa Akademix Güzel Sanatlar Merkezi öğrencilerden 17 yaşındaki Damla Koşar birinci, 19 yaşındaki Elif Sinan ikinci oldu.


Trabzonspor’Da Sakatlara Milli Arada Tedavi

Trabzonspor'da sakatlığı bulunan 4 futbolcunun tedavisi milli arada yapılacak, futbolcular aranın ardından oynanacak olan Antalyaspor maçına yetiştirilmeye çalışılacak.


Bucak Belediye Başkanı Fetö'den Tutuklandı Ek

Burdur'un Bucak İlçe Belediye Başkanı AK Partili Süleyman Mutlu, FETÖ/PDY operasyonu kapsamında tutuklandı. Mutlu’nun eşi ise adli kontrol koşulu ile serbest bırakıldı.


Etiketler: Üsküdar Belediye Başkanı, Hilmi Türkmen, kentsel dönüşüm, Yavutzürk Mahallesi, Üsküdar İstihdam Merkezi, ÜSİM

Yorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Kentsel Dönüşüm Haberler
img