1 Kasım 2016 Salı 20:05

DÜNYA

Ukrayna'da Çernobil Mağdurları Parlamentoyu Basmak İstedi

Ukrayna'da Çernobil Mağdurları Parlamentoyu Basmak İstedi
Ukrayna'da Çernobil Mağdurları Parlamentoyu Basmak İstedi

DHA » Sonat KEREM / KİEV, (DHA) -

Ukrayna'da Çernobil nükleer faciasında zarar gören bir grup, parlamento binasına girmek istedi. Göstericiler ile polis arasında arbede yaşandı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ukrayna'da Çernobil nükleer faciasında zarar gören bir grup, parlamento binasına girmek istedi. Göstericiler ile polis arasında arbede yaşandı.

Ukrayna'da Çernobil nükleer faciası sonrası kurtarma çalışmalarında sağlıklarını yitiren vatandaşların protestolarına bir yenisi daha eklendi. Sosyal güvencelerinin artırılmasını öngören yasa tasarısının kabul edilmesi için gösteri düzenleyen Çernobil mağdurları, toplu halde Ukrayna Parlamentosu'na girmek isteyince polis tarafından engellendi.

“Çeteler, defolun" diye slogan atan grup, Çernobil faciasında zarar gören emekli vatandaşların yasal sosyal güvencelerinin sağlanmasını talep etti. Parlamento Başkanı Andrey Parubiy ile görüşmek isteyen grup ile güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı.

Ukrayna'nın Kiev iline bağlı Çernobil kenti, 1986 yılında 20'nci yüzyılın ilk büyük nükleer felaketine sahne oldu. Patlamanın hemen ardından 30 kişi ölürken, Birleşmiş Milletler'e göre facianın neden olduğu hastalıklar sonucu 4 bin kişi hayatını kaybetti.İlginizi Çekebilir

Dinar'da 3.5 Büyüklüğünde Deprem

Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesi'nde bu sabah Richter ölçeğine göre 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.


Blog Yazarları ve "Blogger Annelik"

Hürriyet'ne Ömür Kurt, blog yazarları arasında farklı bir yeri olan blogger "Manyak Anne" Şebnem Seçkiner ile kitabı "Manyak Anne"yi konuşmuş. İlginç bulduğumuz için paylaşıyoruz.


İkv: Gümrük Birliği’Nin Güncellenmesi Ülke Ekonomisinde Çığır Açacak

İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, 20. yılı geride bırakan Gümrük Birliği'nin, hizmet sektörlerini ve tarım ürünlerini kapsayacak şekilde genişletilmesinin, Türkiye ekonomisinde "çığır açacağı"nı vurguladı.


Koyun Ve Jeneratör Hırsızlığına 3 Tutuklama

İzmir'in Menderes İlçesi'ndeki bir ağıldan 10 koyun ile jeneratör çaldığı iddiasıyla 3 kişi jandarma tarafından yakalandı. Çalınan hayvanlar ile jeneratör sahibine teslim edilirken, şüpheliler tutuklandı.


Turkcell'in 3. Çeyrek Gelirleri Yüzde 8.8 Artışla 3.66 Milyar Lira

Turkcell'in gelirleri yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 8.8 artışla 3.66 milyar liraya, dokuz aylık dönemde de yüzde 8.6 artışla 10.2 milyar liraya yükseldi.


Etiketler: Çernobil, Ukrayna, nükleer, grup, faciasındaYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img