10 Temmuz 2017 Pazartesi 01:29

BİLİM

Türkiye'nin Damızlık Tavuğu


34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca geliştirilen yerli etçi tavuk ve siyah pirinç kamuoyuna tanıtıldı. Türkiye’de ilk etçi damızlık tavuğun geliştirildiğine dikkati çeken Bakan Çelik, ebeveyn tavukların Aralık’ta sektöre verileceğini belirterek, “Bu gelişme, dışa bağımlılığı azaltacak ve orta vadede de dışa bağımlılığı ortadan kaldırmış olacaktır.” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından Türkiye’de ilk kez geliştirilen Etçi Damızlık Tavuk (Anadolu -T) ve Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsünde ıslah edilerek geliştirilen Siyah Pirinç (Siyah-1) tanıtım toplantısında, tavuk eti sektörünün dünyadaki ekonomik büyüklüğünün 200 milyar dolar olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir

3 Yılda 2'Nci Kez Evleri Yandı

Zonguldak'ın Kozlu İlçesi'nde 3 yıl önce evlerinde yangın çıkan 34 yaşındaki Serhat ile 33 yaşındaki Şengül Karademir'in evleri bir daha yandı.


Eşini Yakmak İsterken Ölen Mühendis Düzce'de Toprağa Verildi

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde, tartıştığı eşi 38 yaşındaki Nursen Şengül'ü benzin döküp ateşe verirken, kendisi de yanarak hastanede hayatını kaybeden gemi mühendisi 48 yaşındaki Zekai Şengül, Düzce'de toprağa verildi.


Bağ Evi, Çıkan Yangında Kullanılmaz Hale Geldi

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'nde bir bağ evi, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangında kullanılmaz hale geldi.


Canik Basketbol'un Yeni Antrenörü Erdal Yeğin Oldu

Bilyoner.Com Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımı Canik Belediyesspor'un yeni antrenörü Erdal Yeğin oldu.


Sabancı Üniversitesi bünyesinde kurulan NANOGRAFEN'den Grafen Klarnet

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu’nun açılış konuşmasının ardından, SUNUM Direktörü Dr. Volkan Özgüz, SUNUM Araştırmacısı Yard. Doç. Dr. Burcu Saner Okan ve Akıneri Müzik Aletleri Şirketi’nin kurucusu Aydan Akıneri müzik aleti hakkında bilgi verdi. Etkinlik, klarnet sanatçısı Serkan Çağrı’nın müzik dinletisi ile son buldu.


Etiketler: Türkiye, geliştirilen, Damızlık, Gıda, TarımYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img