6 Aralık 2017 Çarşamba 09:45

KÜLTÜR SANAT

Türkiye 2017'de arkeolojiye ne harcadı?

Türkiye 2017'de arkeolojiye ne harcadı?

Bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığınca arkeolojik kazı ve araştırma çalışmaları için ile restorasyon faaliyetleri için ne kadar harcama yapıldığı açıklandı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

2017 yılında Arkeolojik kazı ve restorasyonlara 90 milyon lira harcandığı açıklandı.

www.arkeolojikhaber.com'un haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanlığınca bu yıl arkeolojik kazı ve araştırma çalışmaları için 34 milyon lira, restorasyon faaliyetleri için de 55,3 milyon lira olmak üzere yaklaşık 90 milyon liralık ödenek kullanıldı

531 KAZI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2017'de Bakanlar Kurulu kararlı 118 Türk, 32 de yabancı kazının içerisinde bulunduğu toplam 531 kazı ve araştırma faaliyeti gerçekleştirildi

Tescilli taşınmaz kültür varlıklarının proje ve restorasyonları için taşınmaz sahiplerine verilen hibe desteği kapsamında 171 taşınmazın mülkiyet sahiplerine 4 milyon lira proje yardımı, 193 taşınmazın mülkiyet sahiplerine ise 13,4 milyon lira uygulama yardımı yapıldıİlginizi Çekebilir

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Altınordu Soyunma Odaları

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da teknik direktör Vedat Özsoylu, mağlubiyeti ilerleyen maçlarda telafi edeceklerini belirtirken şunları söyledi:


Şehit Polis Son Yolculuğuna Uğurlandı

Diyarbakır merkez Bağlar İlçesi'nde PKK’lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen polis memuru Semih Turgut, gözyaşları arasında Nevşehir'in Gümüşkent Köyü'nde toprağa verildi.


Pisidia'da 3 Önemli Eser Bulundu

Isparta'nın Yalvaç İlçesi'ndeki Pisidia Antiokheia Antik Kenti'nde son yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan kilisede, madalyon ile biri Selçuklu, diğeri Roma ya da Bizans dönemine ait 2 sikke bulundu.


Sivas'ta 10 Bin Kişilik Aşure Dağıtıldı

Sivas'ta sivil toplum kuruluşları tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenen 'Birlik Aşuresi' programında 10 bin kişilik aşure dağıtıldı. Vatandaşlar aşure alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.


Şırnak'ta 7 Pkk'lı Etkisiz Hale Getirildi

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde devam eden operasyonlarda, 7 PKK'lı terörist etkisiz hale getirilirken, yapılan arazi aramalarında örgüte ait çok sayıda silah, mühimmat ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.


Etiketler: arkeoloji, arkeoloji kazıları, harcama, ödenek,Yorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img