6 Aralık 2017 Çarşamba 09:45

KÜLTÜR SANAT

Türkiye 2017'de arkeolojiye ne harcadı?

Türkiye 2017'de arkeolojiye ne harcadı?

Bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığınca arkeolojik kazı ve araştırma çalışmaları için ile restorasyon faaliyetleri için ne kadar harcama yapıldığı açıklandı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

2017 yılında Arkeolojik kazı ve restorasyonlara 90 milyon lira harcandığı açıklandı.

www.arkeolojikhaber.com'un haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanlığınca bu yıl arkeolojik kazı ve araştırma çalışmaları için 34 milyon lira, restorasyon faaliyetleri için de 55,3 milyon lira olmak üzere yaklaşık 90 milyon liralık ödenek kullanıldı

531 KAZI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2017'de Bakanlar Kurulu kararlı 118 Türk, 32 de yabancı kazının içerisinde bulunduğu toplam 531 kazı ve araştırma faaliyeti gerçekleştirildi

Tescilli taşınmaz kültür varlıklarının proje ve restorasyonları için taşınmaz sahiplerine verilen hibe desteği kapsamında 171 taşınmazın mülkiyet sahiplerine 4 milyon lira proje yardımı, 193 taşınmazın mülkiyet sahiplerine ise 13,4 milyon lira uygulama yardımı yapıldı



İlginizi Çekebilir

Bursa'da 2 Uyuşturucu Operasyonu: 7 Gözaltı

Bursa’Da narkotik ekiplerinin düzenlemiş olduğu iki farklı operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda, sentetik uyuşturucu metamfetamin, esrar ve ekstasy hap ele geçirildi. Uyuşturucu maddelerle ilgili olarak 7 kişi gözaltına alındı.


Lavrov Ve Steinmeier Halep'deki İnsani Durumu Görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'in yaptıkları telefon görüşmesinde Halep'deki insani durumu görüştükleri bildirildi. Telefon görüşmesi Almanya'nın girişimi üzerine gerçekleşti.


Dinar'da 3.5 Büyüklüğünde Deprem

Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesi'nde bu sabah Richter ölçeğine göre 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.


Amazonlar Balesi, Sanatseverlerle Buluştu

– MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB) 2016-2017 sanat sezonun ilk prömiyerinde, günümüzden 2500-3000 yıl önce Anadolu’da yaşayıp, tamamı kadınlardan oluştuğuna inanınılan Amazonları sahneledi.


Öğretmenleri İçin Eylem Yaptılar

Muğla Anadolu Lisesi'nde bir grup öğrenci, geçen yıl aralık ayında yaptıkları bir günlük iş bırakma eylemi nedeniyle Eğitim-Sen'e üye 8 öğretmenlerinin diğer illere atanacağını öne sürüp, derslere girmeme eylemi yaptı.


Etiketler: arkeoloji, arkeoloji kazıları, harcama, ödenek,



Yorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img