29 Mart 2017 Çarşamba 02:00

KÜLTÜR SANAT

Türk Tiyatrosu’nun Duayenleri Beyoğlu’nda Onurlandırıldı

Türk Tiyatrosu’nun Duayenleri Beyoğlu’nda Onurlandırıldı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Beyoğlu Belediyesi, Türk Tiyatrosu’na ömrünü adamış duayenleri “Sahnede Bir Ömür” Ödül Töreni’nde buluşturdu. Gecenin açılış konuşmasını yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Büyük ustalarımızı, sahneye koca bir ömür adayanları asla unutmayacağız. Bu akşam, bu özel program; sizlere duyduğumuz şükranın küçük bir ifadesi, bizim için büyük bir onurdur. İyi ki varsınız”dedi.


Beyoğlu Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Emek Sineması’nda düzenlediği “Sahnede Bir Ömür” ödül töreni ile Türk Tiyatrosu’na ömrünü adamış duayenleri ödüllendirdi. Sunuculuğunu Oylum Talu ve Emre Altuğ’un üstlendiği gecede, Türk Tiyatrosu’nun gelişmesine önemli katkıları olan ve geçmişten bugüne tiyatro severlere unutulmaz eserler veren 22 duayen isim, sevenleriyle tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşadı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tiyatro Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle gerçekleşen törene Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın yanı sıra sanat iş ve medya dünyasından çok sayıda önemli isim katıldı. Gecede, Tarık Sezer ve orkestrası ise müzikal performans sergileyerek izleyenlere keyifli anlar yaşattı.


KALPLERİMİZİ BİRBİRİNE DAHA DA YAKLAŞTIRDIĞI İÇİN TİYATROYA GİTMELİYİZ

Yaşam boyu başarı ödülünü Haldun Dormen’e takdim eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, sinemanın duayenlerini Beyoğlu’nda, Emek Sineması’nda ağırlamaktan çok mutlu olduğunu belirterek, “Öncelikle Dünya Tiyatrolar Gününüzü tebrik ediyorum. Tiyatromuzun ustaları, büyük duayenleri hayat kısa. Ardımızda bıraktığımız günler önümüzdekilerden uzun değil. Bir bilge; Hâlâ dişlerimiz varken, gülelim diyor. Bence harika bir tavsiye. Ömrümüzde hep güzel şeyler olsun. Ülkemizde hep güzel şeyler olsun. Dünyada hep güzel şeyler olsun ki gülelim. Doktorlar, uzun ve sağlıklı bir ömür için pek çok şey tavsiye ediyor. Bunlara bir madde de ben ekleyim. Sık sık tiyatroya gidin. Tiyatroyu sadece eğlence aracı olarak gördüğüm için değil; kalplerimizi birbirine daha da yaklaştırdığı için tiyatroya gitmeliyiz. Tiyatro; insanı, insana, insanla anlatma sanatı olduğu için Tiyatroya sık gitmeliyiz. Ömrümüze daha fazla ışık, daha fazla renk katmak için tiyatroya gitmeliyiz.” dedi.


SAHNEYE KOCA BİR ÖMÜR ADAYAN BÜYÜK USTALARIMIZI ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Demircan, “Aramızda sahneye bir ömür adayan büyük ustalarımız var. Hayatımıza kattığınız tüm renkler için, sizlere şükranlarımı sunuyorum. Aramızdan ayrılanlar var. Onlara rahmet diliyorum. Tiyatroya emek veren gelmiş geçmiş bütün ustalarımız benim için özel. Bir sanatçı için en keder verici şey unutulmak olsa gerek. Büyük ustalarımızı, sahneye koca bir ömür adayanları asla unutmayacağız. Bu akşam, bu özel program; sizlere duyduğumuz şükranın küçük bir ifadesi, bizim için büyük bir onurdur. Yüzümüzü bazen gözyaşlarıyla yıkadığınız, bazen de gülmekten gözümüzden gelen yaşlar için hepinize tekraren şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız. Tiyatroya gönül veren, bir ömür adayan dostlarım; alkışınız bol, ömrünüz güzel olsun. Perde hep açık olsun.” şeklinde konuştu.

TİYATRONUN DUAYENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Gecede, Türk Tiyatrosu’nun dev isimleri Haldun Dormen, Ayşen Gruda, Ayten Erman, Bedia Ener, Bilge Şen, Celile Toyon, Ercan Bostancıoğlu, Ferdi Akarnur, Göksel Kortay, Gönül Edgü, Güler Ökten, Kayhan Yıldızoğlu, İlhan Daner, Meral Küçükerol, Mustafa Uzunyılmaz, Serpil Tamur, Sinan Bengier, Suna-Erol Keskin, Yasemin Yalçın, Yıldız Kültür ve Zihni Göktay ödüllendirildi. Merhum Sadri Alışık’ın ödülünü ise torunu Sadri Alışık yapımcı Timur Savcı’nın elinden aldı.

İlginizi Çekebilir

Otelde Eşi Ve 2 Çocuğunu Öldüren Sanık Hakim Karşısında

Aydın'daki bir otelde eşi ve 2 çocuğunu öldüren 31 yaşındaki Fatih Yavuz, ilk kez hakim karşısına çıkarıldı. İlk duruşmada savunma yapmayan Yavuz'un davayla ilgili yayın yasağı getirilmesi istemi reddedilirken; duruşmayı ertelendi.


Karabük'te Safran Ekimine Teşvik

Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Safranbolu'da safran ekiminin çok az düzeye indiğini anlatırken, "İlgili kamu birimlerinin de desteğiyle safran ekimini teşvik ediyoruz" dedi.


Emisyon Skandalı Vw Denetim Kurulu Başkanına Uzandı

– Alman otomobil devi Volkswagen’de emisyon skandalı Denetim Kurulu Başkanına kadar uzandı. VW’den yapılan açıklamaya göre, Braunschweig Savcılığı VW Denetim Kurulu Başkanı Hans Dieter Pötsch’ün emisyon skandalındaki rolünü araştırmaya başladı.


Ordu Valisi, Adını Kullanarak Para İsteyen Kişiden Şikayetçi Oldu

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, kendi adını kullanarak bazı işadamları ve esnaftan telefonla maddi yardım talebinde bulunduğunu belirttiği


Çaldıkları Kasa Boş Çıkınca Parçalayıp Dere Kenarına Attılar

Bolu'da, iş yerinden çaldıkları kasa boş çıkınca parçalayıp dere kenarına atan 2 kişi polis tarafından yakaladı.


Etiketler: için, Beyoğlu, Türk, Tiyatrosu, ömürYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img