1 Kasım 2016 Salı 17:31

DÜNYA

Sırbistan Kosovalı Emniyet Müdürünü Serbest Bıraktı


DHA » DIŞ HABERLER

– Sırbistan makamları, mahkeme'nin verdiği bir aylık gözaltı süresinin dolması üzerinde, Kosova'nın Mitroviçe Emniyet Müdürü Nehat Thaçi'yi serbest bıraktı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sırbistan makamları, mahkeme'nin verdiği bir aylık gözaltı süresinin dolması üzerinde, Kosova'nın Mitroviçe Emniyet Müdürü Nehat Thaçi'yi serbest bıraktı.

Kosova Dışişleri Bakanı Enver Hocay, DHA'ya Thaçi'nin serbest bırakıldığını ve en kısa sürede evine döneceğini söyledi.

Mitroviça Polis Müdürü Nehat Thaçi'nin, Eylül ayında Dheui Bardhe sınır kapısında Sırbistan polisi tarafından gözaltına alınmasıyla ilgili Sırbistan İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama gelmiş, açıklamada Thaçi'nin, terör suçu işlediği iddiasıyla Niş Yüksek Mahkemesi’ne çıkarıldığı belirtilmişti.

Nehat Thaçi, 29 Eylül tarihinde Sırbistan Sınır Polisi tarafından gözaltına alınmış ve Niş kentindeki duruşmada mahkeme Polis Müdürü'nde 30 gün gözaltı kararı vermişti.İlginizi Çekebilir

Ofis koltuğundaki risklere dikkat!

Masa başında çalışırken saatlerimizi geçirdiğimiz koltukların sadece rahatlığına değil, üretiminde kullanılan malzemelerine de dikkat etmemiz gerekiyor. Koltuk üretimini, toksik etkiler yani zehirli kimyasallar içermeyen malzemelerle gerçekleştiren Tuna Girsberger, ofis çalışanlarına sağlıklı ve güvenli bir ortam sunuyor.


9 İşçi Kimyasal Maddeden Zehirlendi

Tekirdağ’In Çerkezköy İlçesi’nde bir tekstil fabrikasında kimyasal madde bulunan tankı temizleyen 9 taşeron işçi zehirlendi. Tedavi altına alınan işçilerden 2’sinin vücudunda yanıklar oluştuğu ve hayati tehlikesinin sürdüğü kaydedildi.


Çanakkale'de Meşaleler Cumhuriyet Bayramı İçin Yandı

Çanakkale'de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 93'üncü yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen fener alayına yaklaşık 2 bin kişi katıldı.


Diyarbakırlı Sanatçılar Sempozyumun Gala Yemeğinde Buluştu

Diyarbakır Valiliği ve Dicle Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği, Uluslararası Diyarbakır Sempozyumu'nun gala yemeğinde Diyarbakırlı ünlü sanatçılar bir araya geldi. Sanatçılara Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy plaket verdi.


Ankara'dan Suriye Sınırına Askeri Sevkiyat

Ankara'dan, Suriye sınırına konuşlandırılmak üzere sevk edilen askeri araç ve personelin bulunduğu konvoy, Gaziantep'in İslahiye İlçesi'ne ulaştı.


Etiketler: Sırbistan, Thaçi, Müdürü, Emniyet, mahkemeYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img