24 Kasım 2015 Salı 11:34

İNOVASYON

Siemens İnovasyon Yarışması’nın Kazananları Açıklandı

Siemens İnovasyon Yarışması’nın Kazananları Açıklandı
Siemens İnovasyon Yarışması’nın Kazananları Açıklandı

34VOLT

İnovatif yaklaşımı iş süreçlerinin merkezinde konumlayan Siemens Türkiye’nin, gençleri inovatif düşünme konusunda teşvik etmek amacıyla, ‘‘Bazı buluşlar dünyayı değiştirir” sloganıyla hayata geçirdiği ‘Siemens İnovasyon Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Bu yıl ilk kez düzenlenen yarışmada “Akıllı Yatak” projesiyle Sema Coşkun birinci, “Akıllı Terapi Eldiveni” projesiyle Can Şafak Boztepe ve Celilsemi Erkiner ikinci, “Akıllı Şehirlerde Bütünleşik Ulaşım” projesiyle Gülşah Ceylan üçüncü oldu.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Siemens Türkiye tarafından ilk kez düzenlenen Siemens İnovasyon Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Gençleri inovatif düşünme konusunda teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada adaylar “Akıllı Şehirlerde Bütünleşik Ulaşım”, “Geleceğin Terapi Odaları” ve “Akıllı Şebekelerde Güvenlik” olmak üzere üç ayrı kategoride projelerini geliştirdi.


Yarışmada; Sema Coşkun “Geleceğin Terapi Odaları” başlığı altında “Akıllı Yatak” projesiyle birincilik, Can Şafak Boztepe ve Celilsemi Erkiner “Geleceğin Terapi Odaları” başlığı altında geliştirdikleri “Akıllı Terapi Eldiveni” projesiyle ikincilik, Gülşah Ceylan ise “Akıllı Şehirlerde Bütünleşik Ulaşım” başlığı altında geliştirdiği “Kazalar Sizi Durdurmadan Siz Kazaları Durdurun!” projesiyle üçüncülük ödülüne layık görüldü. Yarışmanın birincisi Sema Coşkun 5.000 Euro, ikincisi Can Şafak Boztepe ve Celilsemi Erkiner 3.000 Euro ve üçüncüsü Gülşah Ceylan ise 2.000 Euro ile ödüllendirildi. Yarışmanın kazananları bunun yanında prototip geliştirmeleri amacıyla Siemens İnovasyon Kampı’na katılma hakkı da kazandı. Prototip geliştirme sürecinde katılımcılara Siemens Türkiye’den bir mühendis, mentor olarak eşlik ederek, danışmanlık verecek.


Yarışmanın kazananlarına ödülleri, Siemens Gebze yerleşkesinde düzenlenen törenle takdim edildi. Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis’in evsahipliğinde düzenlenen törene Avusturya Ankara Büyükelçisi Dr. Klaus Wölfer, Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu’nda görevli Ticari Konsolos Georg Karabaczek, Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu’nda görevli Ticari Konsolos Yardımcısı Gabriele Haselsberger ve Teknopark İş Geliştirme Müdürü Özgür Özçelik katıldı.


‘‘Geleceğin Terapi Odaları’’ yatağa bağlı hastaların ihtiyaçlarına odaklanıyor

Yarışmanın birincisi Sema Coşkun 5.000 Euro’luk ödülünü ve plaketini Avusturya Ankara Büyükelçisi Dr. Klaus Wölfer’den aldı. Coşkun, “Geleceğin Terapi Odaları” başlığı altında “Akıllı Yatak” projesiyle yatağa bağlı hastaların en büyük problemi olan tuvalet sorununa odaklanıyor. Proje, hasta yataklarının akıllı sistemler çerçevesinde geliştirilerek özellikle yatan hastaların tuvalet ihtiyaçlarına rahat, sorunsuz ve zahmetsiz çözümler sunulabileceğine işaret ediyor. Coşkun projesinde, yatağa entegre edilecek bir tuvalet ünitesi ile hastaların tuvalet ihtiyaçlarına sorunsuz bir şekilde çözüm bulmayı amaçlıyor; projede akıllı idrar ünitesi sayesinde hastanın değerleri anlık olarak yatak ünitesine entegre edilen ekrana yansıtılabiliyor.
İlginizi Çekebilir

Yaralı Saz Horozu Tedavisinin Ardından Doğaya Bırakıldı

Ordu’Da vatandaşlar tarafından yaralı olarak bulunan nesli tükenme tehlikesi altındaki saz horozu, veteriner hekim tarafından tedavisi yapılarak doğaya salındı.


3 Liseli, 'Kazı Kazan'dan 10 Bin Lira Kazandı

Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde liseli üç genç, ceplerindeki son para olan 1 lirayla aldıkları kazı kazan biletinden 10 bin lira kazandı.


Üniversitede Cumhuriyet Gazetesi Gerginliği (2)

Eskişehir'deki Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampusu'ndeki İletişim Fakültesi kantininde bir grup öğrenci Cumhuriyet Gazetesi'ni panoya asmak isteyince, özel güvenlik görevlileri ile arbade oldu.


Tarihi Yarımadayı Gölgeleyen 9/16 Traşlanamıyor!

İstanbul'un silüetine büyük zarar veren Topkapı sarayını gölgeleyen İstanbul Zeytinburnu'ndaki 9/16 kuleleri garip bir şekilde traşlanamıyor! Belediyenin aldığı kararlar vatandaşları şaşırtmaya devam ediyor. Zeytinburnu'nda neler oluyor?


Evden Cephanelik Çıktı

Denizli'nin Bozkurt İlçesi'nde, evine düzenlenen operasyonda, çok sayıda silah, mermi ve silah tamiratında kullanılan malzemelerle yakalanan 1 kişi gözaltına alındı.


Etiketler: siemensYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img