4 Aralık 2017 Pazartesi 00:09

TEKNOLOJİ

Siber Güvenlik Çalışmalarında Ağ Güvenliği Öne Çıkıyor

Siber Güvenlik Çalışmalarında Ağ Güvenliği Öne Çıkıyor

34VOLT » Osman Bolat /VMİ Danışmanlık

Siber Güvenlik alanında çalışmalar yürüten VMİ Danışmanlık, bilgi güvenliği zafiyetlerine dikkat çekti. Fazla güvenlik gerektiren sistemler için özel güvenlik önlemlerinin alınması gerektiğini belirtti.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Teknoloji hayatımızı kolaylaştırırken bazı tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Bilgi güvenliği kavramıyla aslında bilginin üretildiği, işlendiği, depolandığı her alanın güvenliğinin sağlanmasını kast ediyoruz. Bilgi güvenliği dendiğinde mevcut yazılımlar, donanımlar, saklama – depolama ortamları ve çalışanlarımızda bu güvenlik kavramının içindedir. ISO 27001 danışmanlığı yaparken çoğu zaman insan faktörüne odaklanılmadığı gördük bu doğru bir bakış açısı değildir.

İnsan Unsuruna Odaklanmayan Ağ Güvenliğini Sağlayamaz


Bilginin güvenliğinin en zayıf halkası maalesef insanlardır. Bilgisayarların ortaya çıkması teknoloji devriminin en önemli yapı taşlarından birini oluşturdu. Fakat hayatımızı kolaylaştıran bilgisayar ağları artık tehlikelere daha açık hale gelmeye başladı. Bilgisayar ağlarının izlenmesi, bilgisayar ağlarına yetkisiz erişim ve ağlardaki verilerin çalınması, satılması, bozulması gibi her türlü zararlı siber güvenlik faaliyeti günümüzün en önemli sorunu oldu.

Siber Dünyanın Trolleri Hackerlar Ağ Güvenliğine Saldırıyor

90’lı yıllarda ortaya çıkan bilgi ağlarının çok ileri seviyede mikro örnekleri sayabileceğimiz bilgisayar ağlarını korumak önemli bir iş alanının ortaya çıkmasını da sağladı. Bugün ağ güvenliğini, network güvenliği, sistem güvenliği adı ne olursa olsun siber güvenlik alanının en zayıf halkasını oluşturuyor. Siber dünyayı maniple eden bilgisayar korsanları, hackerlar ve onların marifetleriyle büyük bir sektörün oluşumu gerçekleşmiş oldu. Siber suçlular bilişim dünyasının trolleri dünya bilişim sektörünün gelişimine de öncülük ediyorlar.

VMİ Danışmanlık ISO27001 Standardının Popüleritesinden Memnun


VMİ Danışmanlık olarak en sevindiğimiz gelişmelerden biri de ISO/IEC 27001 BGYS standardının ülkemizde yaygın olarak uygulanmaya başlamış olmasıdır. ISO 27001 standardı bildiğiniz gibi uluslararası bir bilgi güvenliği yönetim sistemi standardıdır. Bu standartta ağ güvenliği çok önemli bir yere sahiptir. Ağ güvenliği ile ilgili politika, prosedür ve talimatlar networkün yönetilmesinde BT çalışanlarının disipline olması ve yazılı bir kültür oluşumunda önemlidir.

İlginizi Çekebilir

'Tacizci' Diye Dövüldü, Polis Linçten Kurtardı

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, bir kadına cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen 31 yaşındaki R.B., çevredekiler tarafından dövüldü. Polis, R.B'yi linç etmek isteyen öfkeli kalabalığın güçlükle kurtararak sağlık kontrolundan sonra gözaltına aldı.


Abdullah Gül'e Memleketinde 67'Nci Yaş Pastası

Babası Ahmet Hamdi Gül’ü yattığı hastanede ziyarete gelen 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri Erkilet Havalimanı'nda 67'nci doğum günü için hazırlanan sürpriz pastayı kesti.


Erciş Kaymakamı'ndan Dünya Şampiyonu Sporculara Altın

Tayland'da düzenlenen Dünya Muay Thai Şampiyonası’nda dünya birinciliği kazanan Ercişli sporcular, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet Şirin Yaşar’ı makamında ziyaret etti.


Kayserispor Kupaya Hazır

– KAYSERİSPOR, yarın Bucaspor'la Ziraat Türkiye Kupası'nda oynayacağı maçın hazırlıklarını tamamladı.


Sony’den gelişmiş akıllı telefon bağlantısı

Sony’den gelişmiş akıllı telefon bağlantısı ve sarmalayıcı sese sahip yeni Araç İçi Ses ve Görüntü Alıcılar


Etiketler: güvenliği, Siber, önemli, bilgisayar, güvenlikYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img