5 Kasım 2016 Cumartesi 08:27

DÜNYA

Moskova’Da 80 Bin Kişi ''Biz Biriz'' Diye Yürüdü


DHA » DIŞ HABERLER SERVİSİ

Rusya İçişleri Bakanlığı Moskova Yönetimi, yaklaşık 80 bin kişinin Moskova'nın merkezinde "Biz biriz" yürüyüşüne katıldığını bildirdi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Rusya İçişleri Bakanlığı Moskova Yönetimi, yaklaşık 80 bin kişinin Moskova'nın merkezinde "Biz biriz" yürüyüşüne katıldığını bildirdi.

Ulusal Birlik Günü'ne özel geleneksel yürüyüş "Mayakovskaya" metro istasyonunda başladı, daha sonra Tverskaya Sokağı'ndan geçerek "Ohotnıy Ryad" metro istasyonunda sona erdi. Yürüyüşten sonra Manejnaya Meydanı'nda ünlü sanatçıların katılımıyla konser düzenlendi.

Aynı zamanda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Kızıl Meydan'da Kuzma Minin ve Dmitriy Pojarskiy anıtlarına çiçek koyma törenine katıldı. Moskova dışındaki diğer şehirlerde de mitingler ve konserler düzenlendi. Bayrama tüm Rusya genelinde 650 bin kişi katıldı.İlginizi Çekebilir

Kıbrıs Türk Halkının Algı Operasyonlarına İsyanı

Kıbrıs müzakerelerinden Kıbrıs Türk halkı ve Kuzey Kıbrıs sivil toplumu endişeli. Üstü kapalı yürütülen ve Kıbrıs Türkü'ne açıklanmayan müzakereler tepki çekiyor. Kıbrıs Türk Basın Konseyi'nin basın açıklaması.


'Dikkat Boz Ayı Çıkabilir'

Erzurum- Erzincan karayoluna, araç çarpmalarına karşı Boz ayıları kurtarmak amacıyla uyarı tabelaları dikildi.


Chp Samsun Teşkilatı Fener Alayı Düzenledi

– CUMHURİYET Halk Partisi Samsun İl Başkanlığı tarafından Cumhuriyet’in 93’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla yağan yağmura rağmen Türk bayrağı ile fener alayı düzenledi.


Cinayetten Sonra Gizlendiği Çatıda Yakalandı

Bursa'da, tartıştığı amcasının oğlu 24 yaşındaki Ahmet Akın'ı bıçaklayarak öldürdükten sonra kaçan 34 yaşındaki Hakan Akın, saklandığı çatıda yakalandı.


Öğrencilerin Aşı Korkusu

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu birinci sınıfında 'Aşı yapılacak' denilince ağlayan çocuklara, ekiplerin özel çabası, ailelerinin desteğiyle aşı yapıldı. İlk kez okulda aşı olmaktan korkan çocuklar, daha sonra korkularının gereksiz olduklarını söyledi.


Etiketler: Moskova, Rusya, metro, istasyonunda, sonraYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img