4 Ocak 2018 Perşembe 15:13

MODA

Moda Haber: “Türkiye’de Moda Eğitimi Çok İlerledi”

Moda Haber: “Türkiye’de Moda Eğitimi Çok İlerledi”

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Türkiye’deki eğitim imkanlarını ve Türk modasının gelişimine değinen genç modacı Seren Erdoğan, moda sektöründe Paris ile yarışacak düzeye gelebileceğimizi söyledi.


Türkiye’deki eğitim olanaklarının ilerlediğini belirten Seren ErdoğanEğitim olanakları eskisi gibi değil. Meslek alanları her geçen gün artıyor. Tasarımcılık da bu mesleklerden birisi. Son dönemlerde oldukça popüler. Tabi herkes bu işin okulunu okumuyor ama ben bu işin okullusu olarak, hocalarımdan çok şey öğrendim. Hepsinden çok değerli bilgiler edindim. Türkiye eğitim olanakları arttıkça çok güzel öğrenciler, öğretmenler yetişiyor. Mezun olduğunuzda mesleki hayatınızda daha donanımlı oluyorsunuz” dedi.


“Sizde yetenek yoksa isterseniz Avrupa’da eğitim alın”


Bizim mesleğimizde eğitim çok önemli ama yetenek daha önemli diyen Seren Erdoğan, “Avrupa’da ya da dünyanın moda merkezinde, nerede eğitim alırsanız alın yeteneğiniz yoksa tasarımcılık sektöründe yer alamazsınız” dedi. Eğitim hayatında hocalarından çok şey öğrendiğinin altını çizen Erdoğan, mesleki hayatındaki başarını eğitimine ve yeteneklerine bağladı.


Türkiye, Paris ile yarışacak


Türk modası her geçen gün ilerlediğini belirten genç modacı, “Her sene düzenlenen Fashion Week’ler genç tasarımcılara imkan sunuyor. Bizlere imkan verildiği sürecek çok yakında dünyanın moda merkezi Paris ile yarışacak düzeye gelebiliriz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Turkcell'in 3. Çeyrek Gelirleri Yüzde 8.8 Artışla 3.66 Milyar Lira

Turkcell'in gelirleri yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 8.8 artışla 3.66 milyar liraya, dokuz aylık dönemde de yüzde 8.6 artışla 10.2 milyar liraya yükseldi.


Şok Liderler için "Suikast" İddiası

Siyasi Güzellik Merkezi'ne adlı bir grup adına Philipp Ruch adlı bir şahıs provokatif eylem gerçekleştirdi. Yeni Akit Gazetesi eylemi manşetine "Suikast için ödül koydular." Alt başlığı ile verdi. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'in resimleri kullanılarak "...diktatörlüğü öldür." Mesajıyla 3 lider ve için suikast önerdiği iddia ediliyor.


Çetkoder, 29 Ekim'de 29 Bin Fidanı Toprakla Buluşturacak

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Başkanı Mustafa Göktaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 29 ilde ağaç dikimi yapacaklarını açıkladı.


Evine Ekmek Götürürken Öldürüldü

Bursa'nın merkez Yıldırım İlçesi'nde 61 yaşındaki Bünyamin Kaplıca, evine ekmek götürürken uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi.


Dha Ankara- Hdp'li Baluken Böyle Gözaltına Alındı (Yeniden) (2)

Hdp'ye yönelik gece yarısı gerçekleştirilen operasyon sırasında Grup Başkanvekili İdris Baluken'in gözaltına alındığı anlar kameralara böyle yansıdı.


Etiketler: eğitim, Türkiye, Erdoğan, genç, SerenYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img