3 Kasım 2016 Perşembe 09:10

EĞİTİM

Mezun Oldukları Okulda Öğretmenlik Yapıyorlar


DHA

İzmir'in Karabağlar ilçesindeki Eşrefpaşa Anadolu Lisesi'nde, daha önce bu okulda öğrenci olan 8 öğretmen görev yapıyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İzmir'in Karabağlar ilçesindeki Eşrefpaşa Anadolu Lisesi'nde, daha önce bu okulda öğrenci olan 8 öğretmen görev yapıyor.

Eşrefpaşa Anadolu Lisesi'nden sıralarında okuyup bir gün bu okula öğretmen olarak dönmeyi kafaya koyan Öznür Ağırbaşlı (52), Aysun Gündüz (45), Ahmet Arslantaş (61), Özlem Kuşçu (43), Şükrü Bal (51), Zehrin Tabak (44), Banu Ersöz (43), Bengisu Ayşe Sayın (59) aradan yıllar geçtikten sonra, kendi mezun oldukları okullarında görev yapmanın mutluluğunu yaşıyor. Okulda ayrıca o dönemde kendilerinin de öğretmeni olan meslektaşları Hakan Çevik, Gülhan Soysal ve Belgin Cin ile bugün birlikte görev yapmanın gururunu yaşayan öğretmenler, bundan büyük mutluluk duyduklarını dile getiriyor.

Okudukları sınıflara tekrar geri dönmenin mutluluğunun yaşadıklarını söyleyen öğretmenler, hem öğrenci hem de öğretmen olarak aynı okulda derse girmeyle ilgili ortak duygularını şöyle dile getirdi:

"Bu hepimiz için büyük bir mutluluk. Her öğretmenin bu duyguyu yaşamalı. Öğrenciyken koşturduğumuz koridorlarda şimdi öğretmen olarak dolaşmak çok farklı bir duygu. Bir yandan gururlanıyoruz, bir yandan bizi mutlu ediyor. Aynı bina ama insanlar farklı. Arkadaşlarımız yok ama başka gençler var. Onlara bir şeyler verebilmek bambaşka bir duygu. Öğretmenlik mesleği zaten böyle, ama kendi mezun olduğun okulda bu mesleği yapmak çok farklı. Öğrencilere biz de bu okulda okuduk, şu sırada oturduk deyince size bakış açıları değişiyor. Arkadaş gibi oluyorsunuz. Aynı sıralarda okumuşsunuz ama sadece yılları farklı. 25 yıl görevden sonra bu liseye gelen meslektaşlarımız var. Öğrencilerin arasında dolaşıp sıralara otururken öğrencilik yıllarına dönüyoruz. Öğretmen de olsak öğrenciliğimizi üstümüzden atamadık" dedi.

Fizik öğretmeni Banu Ersöz ise öğretmenliğinin ilk yıllarında öğretmenler odasına girmeye korktuğunu anlatarak, "Müzik öğretmeni Gülcan Soysal ile matamatik öğretmenim Hakan Çevik'i gördüğümde kendimi hala onların yanında öğrenci olarak görüyordum. Ama sonra alıştık. Çok güzel ekip olduk" diye konuştu.

Müzik öğretmeni Gülcan Soysal da "Öğrencimle öğretmenler odasını kullanmak çok farklı bir duygu. Burada görev yapan bir edebiyat öğretmeni öğrencim vardı. Eskiden içeride sigara içiliyordu. Uzun süre benim yanımda sigara içemedi" dedi.

Okul Müdürü Selman Er ise, "Hem öğrencilerimizle ve hem de öğretmenlerimizle beraberiz. Burada eğitim hayatını sürdürüp burada çalışan öğretmenler kurum kültürünü taşıyorlar. Bu sıraların, koridorun, bahçenin havasını solumuş kişiler, öğrencilerimize rol model oluyorlar. Bu sayede 'Ben de öğretmen olacağım' diyen öğrenci sayımız arttı. Mezunlarımızın desteği fazla. 30-35 yıldan beri hizmet eden öğretmenlerimiz de 10-15 yıldır çalışan mezunlarımız da var" dedi.İlginizi Çekebilir

(Arşiv Görüntü) Tunceli Pülümür Kırsalında 15 Pkk'lı Etkisiz Hale Getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Tunceli Pülümür kırsalındaki PKK'ya ait 3 hedefe düzenlenen hava harekatında 15 PKK'lı etkisiz hale getirildiğini açıkladı.


Muhtarın Susuzluk İsyanı: Köylüler Çoğu Zaman Cünüp Geziyor

Niğde'nin Çamardı İlçesi'ne bağlı Yelatan Köyü Muhtarı İrfan Aslan, yaşanan su sıkıntısı nedeniyle köylülerinin gusül abdesti dahi alamadığını belirterek, "Vatandaşlarımız, köylülerimiz çoğu zaman cünüp geziyor" dedi.


Çerkezköy Merkezli Fetö Operasyonunda 29 Şüpheli Adliyede

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi merkezli düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda gözaltına alınan aralarında işadamı ve sanayilerin de bulunduğu 40 kişiden, emniyette işlemleri tamamlanan 29'u bugün adliyeye sevk edildi.


Gönen'in Köyünde Kuduz Karantinası

Balıkesir’İn Gönen İlçesi’ne bağlı Köteyli Mahallesi’nde kuduz hastalığı görülen 6 büyükbaş hayvan itlaf edilirken, mahalle 6 ay süreyle karantinaya alındı.


Chp'li Biçer: İç Savaş Arifesindeyiz

Chp Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, ülkenin zor bir dönemden geçtiğini söyleyerek, "İnşallah yanılırım ama iç savaş arifesindeyiz gibi görünüyor" dedi.


Etiketler: öğretmen, öğretmeni, öğretmenler, farklı, okuldaYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img