22 Eylül 2015 Salı 18:54

POLEMİKLER

Mehmet Ocaktan Yazdı: "Erdoğan Partinin Manevi Lideri"

Mehmet Ocaktan Yazdı: "Erdoğan Partinin Manevi Lideri"

34VOLT

Başarılı gazeteci ve karar.com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan sahibi olduğu haber portalında Ak Parti'nin geçen dönemki seçim stratejisi ile yeni seçim stratejisini "Ak Parti Şimdi Daha İddialı Ama..." başlıklı yazısında değerlendirdi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Mehmet Ocaktan 1 kasım 2015 Genel seçimleri için Ak Parti'nin daha pırıltılı bir liste ile meydanlara çıkacağını iddia etti. Ustalaşan siysetçilere değinen Ocaktan Bülent Arınç'ın listede olmamasına rağmen Ali Babacan, Mehmet Şimşek gibi isimlere dikkat çekti. Mehmet Ocaktan  7 Haziran seçim kampanyasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın meydanlara çıkmasına da değinerek bu davranışın "doğrudan AK Parti için propaganda yapıyor gibi" algılanmasına sebep olduğunu belirtti.

İşte Mehmet Ocaktan'ın o yazısın alıntı:

"Şundan kimsenin kuşkusu yok, Erdoğan bu partinin manevi lideri. Bu yüzden de AK Parti muarızları, cumhurbaşkanının özellikle seçim sathı mailindeki söylemleri üzerinden AK Parti’yi vurmakta bir beis görmeyeceklerdir. Halen Erdoğan’ın çok yönlü bir saldırıya maruz kaldığı dikkate alındığında, sanki bu süreçte meydanlara çıkmamasının daha stratejik bir tutum olacağı akla yakın görünüyor.


Ayrıca kabul edelim ki Türkiye toplumunun hafızasında cumhurbaşkanlığ, ‘babacan’, hangi partiye mensup olursa olsun bütün kesimleri kucaklayıcı müstesna bir yere sahiptir. Dolayısıyla seçim meydanlarındaki keskin söylemler zihinlerdeki negatif algıyı güçlendirebilir, bu da AK Parti’ye zarar verir."

Mehmet Ocaktan'ın yazısının tamam okumak için tıklayınızİlginizi Çekebilir

Paraşütçülerin Cumhuriyet Atlayışı

Adana'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında yamaç paraşütü festivali düzenlendi. Etkinlikte Türk bayraklarıyla havalanan pilotlar, renkli görüntüler oluşturdu.


Marmaris'te 15 Bin Kişi Cumhuriyet İçin Tek Yürek

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, Cumhuriyet Bayramı, ellerinde Türk bayrakları Atatürk fotoğrafları ve meşalelerle fener alayına katılan 15 bin kişiyle kutlandı.


Murat Tolga Şen Antalya'daki Amazonlardan Dertli

Sinema eleştirmeni Murat Tolga Şen katıldığı Altın Portakal'ı değerlendirdi: "53. kez yapılan Altın Portakal ya da kimsenin benimseyemediği yeni ismiyle Antalya Uluslararası Film Festivali ilginç bir deneyimdi. Açıkçası yazının nereye gideceğini kestiremiyorum zira oldukça karışık duygular içindeyim."


Karşıyaka Filesine Nurem Desteği

Kadınlar Voleybol 1'inci Ligi A Grubu'nda mücadele eden Karşıyaka, Nurem İnşaat'la forma göğüs reklamı anlaşması imzaladı.


Adana'daki 3 Bin Sığınmacı İslahiye'ye Nakledildi

Adana'nın Sarıçam İlçesi'nde bulunan kampta barınan 3 bin Suriyeli sığınmacı, Gaziantep’in İslahiye İlçesi’ndeki kampa nakledildi.


Etiketler: mehmet ocaktan, erdoğan, ak partiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Polemikler Haberler
img