19 Ekim 2015 Pazartesi 09:13

SİYASET

Mehdi Eker “Türkle Kürt arasındaki son vicdan köprüsünü yıkmak istiyorlar!”

Mehdi Eker “Türkle Kürt arasındaki son vicdan köprüsünü yıkmak istiyorlar!”

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Mehdi Eker, Kürt ve Türk arasındaki son vicdan köprüsünün AK Parti olduğunu ve bunu yıkmak için çaba sarfedenlerin fırsat kolladığını söyleyerek vatandaşları uyardı.


Seçim çalışmaları kapsamında Sultangazi ilçesinde STK’lar ve vatandaşlarla bir araya gelen Mehdi Eker, huzura ve barışa yapılan saldırılara değindi.


Mehdi Eker vatandaşları bu oyunlara gelmemeleri için uyardığı konuşmasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler’de ‘Dünya 5’ten büyüktür’ demesinin, insanlık vicdanında çok önemli bir karşılığı olduğunu belirterek şöyle devam etti “Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ve AK Parti mefkuresi, Türkiye’nin doğusu ile batısı arasında, Türkler ve Kürtler arasında, yegane vicdan köprüsüdür. Onlara yapılan saldırının altında bu vicdanı, vicdan köprüsünü yıkma gayreti vardır. Eğer bu son vicdan köprüsü yıkılırsa Türkiye zarar görür. Ona özel olarak saldırılmasının sebebi budur. Çünkü, Kürt vatandaşlarımızda da Türk vatandaşlarımızda da hepsinde onun söylediklerinin bir karşılığı var. Eğer bu vicdan köprüsü yıkılırsa birlik ve beraberliği daha kolay zarar görür biliyorlar” dedi.

İlginizi Çekebilir

Kahramanmaraş'ta, 21 Adliye Personeline Fetö 'Den Gözaltı

Kahramanmaraş'ta; Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik yapılan operasyonda 21 adliye personeli gözaltına alındı.


Kendini Astığı Çivi Yerinden Çıkınca Ölümden Kurtuldu

İzmit'te, bunalıma giren üniversite öğrencisi kapı eşiğine çaktığı çiviye geçirdiği ipe kendini astı. Çivi ağırlığını taşımayınca düşen üniversite öğrencisi yaralı kurtulurken, tedavi altına alındı.


Maria Kivijärvi Heggen: Türkiye Norveç Uskumrusunu Sevdi

Halk arasında ‘Norveç palamudu’ adıyla da bilinen Norveç uskumrusu, özellikle ‘balık ekmek’ olarak Türkiye’de en çok sevilen sokak lezzetleri arasında yer alıyor. Norveç Deniz Ürünleri Konseyi Türkiye Direktörü Maria Kivijärvi Heggen, Türkiye’nin bu yıl en fazla Norveç uskumrusu ithal eden ülkeler arasında ikinci sıraya yükseldiğini belirterek, “Uskumru mevsiminin başlangıcından itibaren, yağ ve Omega 3 seviyesi açısından en iyi seviyeye ulaştığı sonbahar ayları boyunca Boğaz kıyılarında çok daha fazla uskumru tüketileceğine eminiz.” dedi.


Dha Dış Haber - İbadi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nın Irak Harekatı Hakkında Konuştu

Irak Başbakanı İbadi, TSK'nın Irak'tan izin almadan Musul'a müdahale etmesinin 'ülkeye saldırı' sayılacağını, Türkiye'yle savaşmak istemediklerini, ancak gerekirse kendilerini savunacaklarını söyledi.


Tartıştığı Kişiyi Öldürdükten Sonra İntihar Etti

Adana'da 45 yaşındaki Cem Gür, alacak konusunda tartıştığı 51 yaşındaki Ercan Günhan'ı tabancayla öldürdü. Gür, olaydan 1 saat sonra, kaçarken kullandığı otomobilde kendi silahıyla başına ateş ederek intihar etti.


Etiketler: mehdi eker, kürtler, ak partiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img