12 Eylül 2016 Pazartesi 14:13

BİLİM

Manisa ve Akhisar'daki Depremler Korkutuyor

Manisa ve Akhisar'daki Depremler Korkutuyor

Manisa'nın Akhisar ilçesinde saat 11.26'da 5 büyüklüğünde, 12.29'da ise 4.6 büyüklüğünde depremler oldu. Dakikalar sonra ise bu kez 4.0 ve 3.4'lük artçı sarsıntılar kaydedildi. Tüm bölgeyi sallayan depremler, Manisa, İzmir, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale'de hissedildi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Manisa'nın Akhisar ilçesinde saat 11.26'da 5 büyüklüğünde bir deprem oldu. Depremden yaklaşık bir saat sonra aynı noktada bu kez 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin 13,6 kilometre altında gerçekleşen ilk deprem, Manisa, İzmir, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale'de hissedildi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre ise, depremin büyüklüğü 4.6 ve gerçekleştiği derinlik 22,9 kilometre.

Saatler 12.29'u gösterdiğinde, aynı bölgede bu kez 4.6 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi. Dakikalar sonar ise, saat 13.05 ve 13.07'de iki artçı deprem daha oldu. Depremlerin büyüklüğü 4 ve 3.4.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü kayıtlarına göre, 5 büyüklüğündeki depremden sonra gerçekleşen artçı sarsıntıların sayısı 25'i buldu. Bölgede yer kabuğundaki hareket devam ediyor.

Kaynak: Milliyet

İlginizi Çekebilir

İtalya’Dan Hdp’Ye Operasyona Tepki: “Dokunulmazlıkların Kaldırılmasının Siyasi Amaçlı Kullanımı Kabul Edilemez”

İtalya’Dan HDP’ye operasyona tepki: “Dokunulmazlıkların kaldırılmasının siyasi amaçlı kullanımı kabul edilemez”


Rize’De Göçük Altında Kalan İşçi Yaralandı

Rize’De, '15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda başlatılan yenileme projesi kapsamında yapılan kazı sırasında oluşan göçükte vücudu kısmen toprak altında kalan 43 yaşındaki Yakup Karali yaralı olarak kurtarıldı.


Adana'da Market Baskını: 1'İ Ağır 3 Yaralı

Adana'da yüzleri maskeli 8 kişi, tabanca ve sopalarla bir marketi bastı. Çıkan arbedede 3 kişi tabancayla yaralandı.


Karaman'da Silahlı Kavga: 3 Yaralı

Karaman'da otomobillerle giderken yolda karşılaşan iki hasmın birbirlerine pompalı tüfeklerle ateş açması sonucu 1'i ağır 3 kişi yaralandı.


Türkiye 2017'de arkeolojiye ne harcadı?

Bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığınca arkeolojik kazı ve araştırma çalışmaları için ile restorasyon faaliyetleri için ne kadar harcama yapıldığı açıklandı.


Etiketler: deprem, Manisa, saat, büyüklüğünde, AkhisarYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img