13 Nisan 2014 Pazar 17:21

OYUN

Legoland İstanbul Açılıyor

Legoland İstanbul Açılıyor
Legoland İstanbul Açılıyor

34VOLT » / Haber Merkezi

Dünyanın en büyük eğlence merkezlerinden Legoland® Discovery Center, 2015 baharında Forum İstanbul’da açılıyor. Çocuklar için interaktif ve eğitici bir kapalı alan deneyimi sağlayan dev bir oyun parkı olan LEGOLAND’in yapım ve işletmesini Merlin Entertaintments üstleniyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Legoland İstanbul Açılıyor

Geçtiğimiz Eylül ayında Turkuazoo Akvaryumu’nu satın alan Merlin Entertainments, İstanbul’da ikinci çekim merkezi olarak bir Legoland Discovery Center inşa etme ve açma konusunda Multi Türkiye ile anlaşmaya vardı. Çocuklar için interaktif ve eğitici bir kapalı alan deneyimi sağlayan Legoland’in, 2015 bahar aylarında Türkiye’nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olan Forum İstanbul’da hizmete girmesi planlanıyor.

İlk lego tuğlasından bu yana popülerliğini hiç yitirmeyen Lego, tüm dünyada çocukların en sevdiği oyuncaklardan biri olmaya devam ediyor. Tamamen hayal gücüne bağlı olarak farklı dünyalar yaratılabilen bu oyuncaklar eğlenceli olduğu kadar çocukların gelişimi için de oldukça faydalı olmasından dolayı aileler tarafından tercih ediliyor. Son derece interaktif, eğitici ve eğlenceli bir oyun alanı sunan Legoland bünyesinde çocuklar için pek çok aktivite yer alıyor. Heyecan verici Lego sürüşleri, 4Dsinema, interaktif Lego Fabrika Turu ile Lego tuğlalarının nasıl yapıldığına dair anlatımlar, ayrıca doğum günleri ve diğer kutlamalar için özel parti odaları çocuklara keyifli dakikalar yaşatırken, şehir dokusunu ve simgesel yapılarını yansıtan Lego MINILAND sergisi gibi bir dizi temalı oyun da, çocuklara yaşadıkları şehirle ilgili eğitici bilgiler sağlayacak.

Merlin Entertainment’ın Panayır Çekim Merkezleri İşletme Grubu Genel Müdürü Glenn Earlam konuyla ilgili olarak şunları söyledi:“Geçtiğimiz yıl satın aldığımız Turkuzaoo’nun harika ekibiyle yaşadığımız deneyim, bizimkilere benzeyen kaliteli çekim merkezleri için İstanbul’da çok daha büyük bir potansiyel bulunduğu konusunda bizi ikna etti. Ayrıca yaptığımız değerlendirmeler, İstanbul’un yeni bir çekim merkezi inşa etmek için aradığımız heyecan verici, canlı ve dinamik bir şehir olduğunu bize gösterdi. Merkezi bir konumda yer alan Forum İstanbul, hem yerli hem de yabancı ziyaretçileri, mağaza, yemek, akvaryum gibi kaliteli eğlence çekim merkezleri karmasıyla kendisine çekiyor. Biz de Legoland ile küçük çocuğu olan ailelere sunduğumuz benzersiz konseptle bu çekime katkıda bulunacağız. Avrupa’nın bu bölgesinde ilk Legoland’i açacak olmanın da heyecanını yaşıyoruz.”

Forum İstanbul Genel Müdürü Joao Xavier de, Legoland Discovery Center’ın İstanbul’daki yeni çekim merkezi olacağına inandıklarını ifade ederek, “Özellikle İstanbul’daki çocuklu aileler için vazgeçilmez uğrak noktası olma planlarımızı tamamlayan çok önemli bir adım attık. Konusunda dünya çapında deneyim ve birikime sahip Merlin Entertaintment ortaklığıyla attığımız bu yeni adımın, pazardaki konumumuzu güçlendireceğine ve Merlin’in bunda önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz inanıyoruz” dedi.

3.100 m2’lik alan üzerinde yer alması planlanan Legoland’in inşaatının, yaz aylarında başlaması bekleniyor. Forum İstanbul Legoland’ın Lego modelleri, Merlin Entertainments’ın dünyanın dört biryanındaki uzman stüdyolarında hazırlanacak.İlginizi Çekebilir

Kartalkaya Beyaza Büründü

Bolu'da, yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Kartalkaya kayak merkezinde kar kalınlığı 10 santime ulaştı.


Belediye Başkanının Kızı Fetö'den Tutuklandı

Ordu'nun Çaybaşı İlçesi Belediye Başkanı İsmet Yanık'ın, doktor olan kızı Bahar Yanık, İzmir'deki FETÖ/PDY soruşturması kapsamında çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


Mersin'de Ortaokul Müdüründen 'Kız-Erkek Yan Yana Oturma' Yasağı

Mersin'de İleri Ortaokulu Müdürü Hüseyin Aygül'ün, 'Kız erkek öğrencilerin yan yana oturmasını yasaklama' kararı aldığı iddia edildi.


Dha Yurt: Diyadin'de Okullara Kar Tatili

Doğu Anadolu bölgesini etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle Ağrı ve ilçelerinde yaşam felç olurken, Diyadin’de ilk ve orta dereceli okullar kar nedeniyle 1 gün tatil edildi.


İstanbul Modern Sinema’da Bu Hafta Kara Göründü!

İstanbul Modern Sinema, LİMAN sergisine paralel, puslu cinayetlerin, büyük aşkların, başlangıç ve vedaların yaşandığı liman üzerine panoramik bir film seçkisini izleyicilerle buluşturmaya devam ediyor


Etiketler: forum istanbul, legoland, istanbul merlin entertainmentsYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img