5 Kasım 2016 Cumartesi 13:38

GÜNDEM

Kepenk Kapatan Esnafa Adli İşlem

Kepenk Kapatan Esnafa Adli İşlem
Kepenk Kapatan Esnafa Adli İşlem
Kepenk Kapatan Esnafa Adli İşlem

DHA » Salih ÜÇTEPE

Adana Emniyet Müdürlüğü, HDP'ye yönelik operasyonlar nedeniyle terör örgütü PKK'nın çağrısı üzerine kentte kepenk kapatan esnaf hakkında adli işlem başlattı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Adana Emniyet Müdürlüğü, HDP'ye yönelik operasyonlar nedeniyle terör örgütü PKK'nın çağrısı üzerine kentte kepenk kapatan esnaf hakkında adli işlem başlattı.

Eş Genel Başkanlar; Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ ile 7 HDP milletvekilinin tutuklanması ardından bu sabah Adana'da da HDP'li il ve ilçe yöneticileri ile mahalle temsilcilerinin evlerine operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 9 HDP'li gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Terör örgütü PKK da esnafa 'kepenk kapatma' çağrısı yaptı. Merkez Seyhan ve Yüreğir ilçelerindeki bazı mahalle ve caddelerde bazı işyerleri açılmadı. Kentte yasa dışı gösteri düzenlemek isteyen gruplara polis müdahale ederken, açılmayan işyerleriyle ilgili de tutanak tutuldu. Bu işyerleri ile ilgili Kabahatler Kanunu kapsamında ve 'terör örgütünün çağrısına uymak ve destek vermek' suçlarından adli işlem yapılacağı belirtildi.İlginizi Çekebilir

Hdp'li Toğrul: Tüm Muhalif Kesimler Tehdit Altında

Hdp Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, iktidarın uygulamaları ve politikalarını eleştirirken, muhalif olan tüm kesimlerin tehdit altında olduğunu öne sürdü.


İhd Üyesi Erkabakçı: 905 Hasta Cezaevinde Yatıyor

İnsan Hakları Derneği (İHD) Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Erkabakçı, Türkiye'deki cezaevlerinde 323'ünün durumu ağır olmak üzere 905 hasta bulunduğunu söyledi.


Blog Yazarları ve Daphne Caruana Galizia'nın Ölümü

Türkiye’deki blog yazarları olarak kendimizi sorgulamamız gerektiğini düşünürüm. Blog denince akla, moda, kozmetik, seyahat, yeme içme gibi alanlar geliyor. Neden ülkemizin içinde bulunduğu durumlarla ilgili blog yazıları yazmıyoruz? Ya da yazamıyor muyuz? Bloggerlar olarak kendimizi oto sansüre mi tabi tutuyoruz?


Bakan Özhaseki: Seçilmiş Olmak Suç İşleme Özgürlüğünü Yanında Getirmez

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Bir meslekte olmak veya seçilmiş olmak, hiçbir zaman suç işleme özgürlüğünü yanında getirmiyor" dedi.


Hdp: Meclis'teki Çalışmalarımızı Durdurmaya Karar Verdik

Diyarbakır'da, Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile 7 milletvekili tutuklanan HDP'nin Meclis Grubu ve MYK'sının toplantısından, Meclis organlarındaki çalışmaları durdurma ve halk ile buluşma kararı çıktı.


Etiketler: Emniyet, terör, örgütü, çağrısı, kepenkYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img