24 Ağustos 2017 Perşembe 00:39

AİLE

Kanser Tedavisinde Kullanılan Ultrason Yüz Germe İşleminde de Kullanılmaya Başlandı

Kanser Tedavisinde Kullanılan Ultrason Yüz Germe İşleminde de Kullanılmaya Başlandı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Tıpta birçok alanda ve özellikle kanser tedavilerinde kullanılan Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason (High Intensity Focused Ultrasound), en önemli ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biri haline geldi. İple yüz germenin riskli ve ağrılı yanlarının aksine, ağrısız, acısız olan bu yöntem, kısa sürede etkili sonuçlar almayı sağlıyor. Ultrason dalgalarının cildin altındaki dokulara odaklanıp uyararak, cildin kendini yenilemesini ve sıkılaştırmasını sağladığını belirten İstanbul Estetik kurucu hekimlerinden Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Ümit Taşkın, işlemin özellikle yüz kontürlerinin belirginleştirilmesi ve ovalleştirilmesi konusunda da son dönemlerin en popüler uygulaması olduğunu belirtti.


45 Dakikada 1 Yıl Kalıcı İşlem


Yılda yalnızca bir kez yapılan Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason işlemi ile cildin gözle görülür bir sıkılaşmaya kavuştuğunu belirten Doç. Dr. Ümit Taşkın, “Bu yöntem ile farklı başlıklar kullanılarak cilt altındaki hedef alınan tabakalara istenilen dozda işlem uygulanmaktadır. Cilt altında oluşturulan ısı ile kollajen dokusunda sıkılaşma sağlanıyor. Yaklaşık 45 dakika süren işlem sonrası etkisi hemen farkedilse de esas sonuçları bir ay sonra görülüyor ve bir yıl kalıcılığı bulunuyor. Her yıl 1 defa işlem tekrarlanarak cildin sıkılığı sağlanarak, lifting etkisi görülüyor. İşlemin senede bir kez yapılması dışındaki en büyük avantajı herhangi bir yan etkisi olmaması ve işlem sonrası hemen normal hayata dönülmesi. İşlem, tüm yüz ve özellikle boyun bölgesine uygulanabiliyor. Yanaklardaki sarkmalar giderilmekte, elmacık kemikleri belirginleştirilmekte, yüze lifting yapılmakta ve boyunda gıdı bölgesindeki sarkmalar düzeltilmektedir. Bunun dışında, kaş kaldırma işlemi de ameliyatsız rahatlıkla yapılabilmektedir.” açıklamasında bulundu.İlginizi Çekebilir

Bolu'da Ohal Süresince Gösteri Ve Yürüyüşler İçin Valilik İzni Şartı

Bolu'da, umuma açık alanlarda yapılacak her türlü gösteri, yürüyüş ve basın açıklaması, 21 Ekim tarihinden itibaren 'Olağanüstü Hal' süresince Valilik iznine bağlandı.


Kore Gazisi Askeri Törenle Toprağa Verildi

Zonguldak'ın Kilimli İlçesi'nde 86 yaşında hayatını kaybeden Kore gazisi Selahattin Birkan'ın cenazesi, askeri törenle toprağa verildi.


Chp'li Vekilden 'Patatese Destek Yok' Tepkisi

Chp Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, İzmir'in Kınık İlçesi'ni ziyaretinde, hükümetin havza bazında desteklemelere Ödemiş ilçesinin temel ürünü patatesi dahil etmediğini öne sürdü.


Misafirlerine İkram Ettiği Mantarın Ticaretine Başladı

Kahramanmaraş'ın Andırın İlçesi'nde, Niyazi Öksüz, evinde yetiştirerek misafirlerine ikram ettiği istiridye mantarının ticaretine başladı.


Doğru nefes uzun ve mutlu bir hayat demektir!

Chopra Center University eğitmenlerinden, ülkemizin ilk “Ayurvedik Yaşam ve Wellbeing Danışmanı” olan Ebru Şinik’in gündelik yaşam için nefes egzersizleri kılavuzu niteliğindeki Nefeste Saklı Hayat adlı kitabı Libros etiketiyle raflardaki yerini aldı!


Etiketler: Ultrason, cildin, işlem, özellikle, etkisiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img