17 Haziran 2017 Cumartesi 14:18

BİLİM

İşte Tunç Çağından kalan üzüm çekirdeği

İşte Tunç Çağından kalan üzüm çekirdeği

34VOLT

Danimarka'da arkeoloji kazıları yapılan alanda bir kuyu içindeki kalıntılar arasında tunç çağından kalma üzüm çekirdeği bulundu.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Önce taş parçacığı sanılan arkeolojik kalıntının yapılan incelemeler sonucu Danimarka'nın günümüze gelebilen en eski üzüm kalıntısı olduğu anlaşıldı.

Arkeolojikhaber.com sitesinin haberine göre; Danimarka'nın Lolland şehrinin Rødbyhavn kasabası yakınlarında Lolland-Falster Müzesi arkeologlarınca gerçekleştirilen arkeolojik kazılarda, arkeologlar Danimarka'nın günümüze gelebilen en eski üzümünü keşfettiler.

Antik çekirdek kalıntısı, arkeologların Bronz Çağının sonlarına tarihlenen (MÖ 1100 - 800) başka arkeolojik eserler buldukları bir alanda ortaya çıktı.

haberin tamamı ve diğer fotoğraflarını bu linkte bulabilirsiniz: Bronz Çağı Üzüm Çekirdeğiİlginizi Çekebilir

Çiçeği Burnunda Çift 'Aşk Mağarası'nı Keşfetti

Ankara'da yaşamlarını birleştirdikten sonra balayı için geldikleri Kazdağları'nda doğa yürüyüşüne çıkan Mustafa Aydın ve Meral Aydın çifti, tesadüfen görüp etkilendikleri mağaraya 'Aşk mağarası' adını verdi.


Gaziantep'te, 49 Kapkaç Ve Hırsızlık Olayının Şüphelileri Yakalandı

Gaziantep'te, 3 ay içerisinde 49 ayrı kapkaç ve hırsızlık olayına karışan 19 yaşındaki Tolga M. ile 17 yaşındaki Ferhat D.'yle çalıntı malzemeleri satın aldığı öne sürülen iki kişi polis operasyonuyla yakalandı.


Konserde Organ Bağışına Çağrı

Manisa'da sahne alan Kornea'nın Sesi grubu, türkü repertuvarıyla beğeni toplayan bir konser verdi. Grup, konserde organ bağışı çağrısı yaptı.


Çöp Kamyonu Çarpan Kadın Öldü

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde, çöp kamyonunun çarptığı 67 yaşındaki Naime Sürer, olay yerinde hayatını kaybetti.


Yeni Atanan Doktorlar Van'a Hayran Kaldı

Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği kente yeni atanan 118 doktor için gezi düzenledi. Van Gölü turu atan ve Akdamar Adası'nı gezen doktorlar, ilin doğal güzelliklerine hayran kaldı.


Etiketler: arkeoloji, danimarka, üzüm çekirdeği,Yorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img