16 Nisan 2014 Çarşamba 15:36

OYUN

İstanbul Oyuncak Müzesi 9. Yılını Kutluyor

İstanbul Oyuncak Müzesi 9. Yılını Kutluyor

34VOLT » Haber Merkezi

İstanbul Oyuncak Müzesinin kuruluşunun 9. yılı dolayısıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul Oyuncak Müzesi 9. Yılını Kutluyor

2005 yılında kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi bu yıl 9. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Müze, kuruluş yıldönümüne özel olarak  23 Nisan'da tahta oyuncak yapmak isteyen çocuklarla İstanbul Oyuncak Müzesi ailesine katılan ve çocuklar arasında "Theo Dede" olarak anılan Hollandalı Theo Hasselo'nun heykel açılışıyla başlayacak.

Teo Dede ya da Theo Hasselo Kimdir?

Çocukların "Teo Dede"si uzun yıllardır kendisini ahşap ve oyuncağa adadı. Çocuklarla vakit geçirmeyi çok seven "Theo Hasselo" 1928 yılında Hollanda'da doğdu. Sosyal hizmetler uzmanı olarak görev yaptığı  cezaevindeTürk hükümlülerle tanıştı, Türkçe dil kursuna yazılıp Türkçe öğrendi, Aziz Nesin Vakfın'da ve İstanbul Oyuncak Müzesin'de çalıştı.

İstanbul Oyuncak Müzesi ve Faaliyetleri

Sunay Akın tarafından Ülkemize ve İstanbul'a kazandırılan müze Türkiye'nin İlk oyuncak müzesi ünvana sahiptir. İstanbul Oyuncak Müzesi’nin alt katında bulunan Müze Cafe’de çayınızı yudumlarken oyuncakların içinde düşlere dalacağınız masalsı bir ortam. Müze cafe doğum günü, kahvaltı ve kurumsal organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye İran'ın Tazminat Talebinden RahatsızTürkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası zarar gören İranlı turizm şirketleri için Tahran'ın Türkiye'den tazminat istemesini eleştirdi.


Kadıköy'den Çanakkale'ye Yardım Eli

Kadıköy Belediyesi depremle sarsılan Çanakkale Ayvacık Belediyesi’ne giysi, battaniye ve temel gıda gönderdi.


Manisa'da Tarihe Tepki Çeken Saygısızlık

Manisa'da, Osmanlı döneminden kalma 365 yıllık tarihi çeşmenin üstüne sprey boyayla yazılar yazılması, vatandaşların tepkisini topladı. Yazıları yazanların tespit edilmesini isteyen vatandaşlar, tahribatın giderilmesi çağrısı yaptı.


Dha Ankara- Genelkurmay Başkanları Akar Ve Gerasimov 'Halep'i Görüştü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Rusya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Gerasimov'un resmi davetlisi olarak, dün Rusya'ya bir ziyaret gerçekleştirdi.


Gıda Komitesi'nde "Erken Uyarı Sistemi"Nin Altyapısı Görüşüldü

Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi'nde istikrarlı arz ve fiyat oluşumunu için kurulacak erken uyarı sistemine ilişkin altyapı çalışmaları görüşüldü.


Etiketler: istanbul oyuncak müzesi, theo hasselo, aziz nesin vakfı, çocuk, 23 nisanYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img