23 Temmuz 2015 Perşembe 00:50

KÜLTÜR SANAT

İstanbul Kartal’da Rauf Denktaş Heykeli

İstanbul Kartal’da Rauf Denktaş Heykeli

34VOLT

İstanbul Kartal’da Kıbrıs Türk halkının en önemli siyasi ve lider figürü olan Rauf Denktaş anıt heykelinin açılışı yapıldı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kartal Belediyesi  Rauf R. Denktaş Anıt heykeli yaptırdı. Rauf R. Denktaş ve Düşüncülerini Yaşatma Derneği Genel Başkanı Latif Akça yaptığı yazılı açıklamada, Kartal Uğur Mumcu Caddesi’ndeki heykelin yarın yapılacak açılış törenine, Kartal Belediyesi ile kardeş belediye olan Esentepe Belediyesi Başkanı ve heyeti ile birlikte katılacağını kaydetti.


Rauf Denktaş

Kıbrıs Türkü siyasetçi ve yazar. Denktaş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanıydı. Denktaş 1,5 yaşındayken annesini kaybetti. Anneannesi ve babaannesi tarafından büyütülen Denktaş, 1930 yılında eğitim için İstanbul'a gönderildi. Arnavutköy'de ilkokuldan liseye kadar eğitim veren Fevzi Ati Lisesi'nde yatılı okumaya başladı. Ortaokuldan sonra Kıbrıs'a döndü ve 1941 yılında Lefkoşa İngiliz Okulu'ndan mezun oldu. İlginizi Çekebilir

Cumhuriyet Gazetesi'ne Destek Ziyaretleri Sürüyor

Cumhuriyet Gazetesi yöneticilerine yönelik gözaltı kararına tepkiler sürüyor. CHP ilçe örgütleri gazete önünde nöbet tutuyor. Gazeteye destek ziyaretleri de sürüyor.


Çocuklara Saldıran Köpekleri Tüfek İle Vurdu

Erzincan’Da sokak köpeklerinin çocuklara saldırdığını gören bir kişi, tüfeğiyle ateş ederek iki hayvanı etkisiz hale getirdi. Köpeklerden biri olay yerinde, diğer tedavi için götürüldüğü hayvan barınağında telef oldu.


(Yeniden) - 30 Kasım'a Kadar Dinazor Eğlence Parkına Giriş Çocuklara Ücretsiz

Bayrampaşa'daki Forum İstanbul Alışveriş Merkezi'nde bulunan dinazor eğlence parkı Jurassic Land, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çocuklara bugünden itibaren 30 Kasım'a dek ücretsiz olacak.


Didim'deki Tepki Eylemine 7 Tutuklama

Aydın'ın Didim İlçesi'nde, HDP'li bazı milletvekillerinin tutuklandığı operasyona tepki için geçen cuma günü eylem yapan ve polisin müdahalesiyle gözaltına alınan 12 kişiden 7'si tutuklandı.


Can Dündar'ın Evinde Arama Ek

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şube Ekipleri tarafından yurt dışında bulunan gazeteci Can Dündar'ın Çengelköy'deki evinde arama yaptı.


Etiketler: rauf denktaş, kartal, latif akça, kktcYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img