3 Mayıs 2015 Pazar 02:44

ŞEHİR

İstanbul'da Tuvaletler Sağlık A.Ş'ye Emanet

İstanbul'da Tuvaletler Sağlık A.Ş'ye Emanet
İstanbul'da Tuvaletler Sağlık A.Ş'ye Emanet

34VOLT

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halkın yoğun olarak bulunduğu mekanlarda ihtiyaçlarını gidermek için modern tuvaletleri hizmete alıyor. Gelişmiş ve nüfusu yoğun şehirlerde önemli sorun olan tuvalet ihtiyacı için modern, hijyenik ve turizm açısından çok önemli yer tutan şehir tuvaletleri kullanılmaya başlandı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul'daki Tuvaletlere Standart Geliyor

Yılda milyonlarca turistin ziyaret ettiği İstanbul’da, tuvaletlere belli standart getirmek, tuvalet tasarımının engelli ve hamile vatandaşların kullanımına göre oluşturulması amacıyla mevcut tuvaletlerin modernizasyonu için İstanbul’da kira sözleşmesi biten işletmecilerin, kira sözleşmeleri yenilenmiyor. Bu kapsamda, neredeyse yüzde 80’i İBB’nin mülkiyetinde olan 110 umumi tuvalet Sağlık AŞ tarafından tek tek elden geçiriliyor. Bu kapsamda her gün binlerce turistin uğrak yeri olan ve Galata Köprüsü’nün Karaköy ve Eminönü tarafında bulunan tuvaletler de yenilendi. Seyyar satıcıların ve dilencilerin mesken tuttuğu alt geçit de restore ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi Sağlık A.Ş. tarafından işletilen Şehir Tuvaletleri Projesi kapsamında ilk etapta 110 tuvalet halkın hizmetine sunuldu. Öncelikle turistik bölgelerde başlayan proje vatandaşlar tarafından olumlu tepkiler alıyor. Çalışmalar şehrin diğer meydan ve halkın toplu olarak bulunduğu bölgelere yaygınlaştırılacak.

Geçmiş dönemlerde özel şahıslar tarafından işletilen ve hijyenik olmayan, suları akmayan, temizliğe riayet edilmeyen tuvaletler yıkılarak yerine modern tuvaletler inşa ediliyor. Fiziki koşulları müsait olmayan meydan ve caddelere ise modüler veya prefabrik tuvaletler yerleştiriliyor.

Şehir Tuvaletleri projesi ile hedeflenen modern, hijyenik, engelli erişimine uygun, çocuk lavabosu, çocuk bakım odası, sıcak-soğuk klima, alaturka-alafranga tuvaletler hizmet verecek. Yaklaşık 300 kişiden oluşan denetim, teknik servis, mobil temizlik ekibi görev yapıyor. Bu proje ile bu sektördeki istihdam ve ekonomi de kayıt altına alınıyor.

Başta Mecidiyeköy Meydanı olmak üzere; 110 noktada modern tuvaletler halka hizmet veriyor. Kısa vadede 40 ayrı noktada da yeni umumi tuvaletin hizmete alınması planlanmaktadır. Yoğun noktalarda bulunan camiler ile ilgili çalışmalar devam ediyor, 5 camide ise hizmet veriyor.

İBB Tuvaletleri Yeniliyor


Mecidiyeköy, Küçükköy Meydanı, Süleymaniye Cami, Gülhane Parkı, Yeni Camii Meydanı, Sultanahmet Meydanı, Beylikdüzü Metrobüs, Kapalıçarşı, Maçka Demokrasi Parkı, Kartal Çeçenistan Parkı, Göztepe Parkı, Eyüp Tekke Parkı, Moda Parkı, Yıldız Korusu, Dolmabahçe Valide Sultan Camii gibi...

Şehir Tuvaletlerinin Ücreti Kaç Lira?

Yeni uygulamaya göre, göre yeni oluşturulacak tuvaletlerin işletmeciliği,, 10 yıl süreyle Sağlık AŞ tarafından yapılacak. Tuvalet ücretleri 1 TL.İlginizi Çekebilir

İlyas Salman Alkol Alıp Taşkınlık Yaptığı İddiasıyla Gözaltına Alındı

Aydın'da çekimleri devam eden 'Trendeki Yolcu' filminin oyuncularından İlyas Salman, filmin tanıtım toplantısının yapıldığı otelde yasak olmasına rağmen alkol kullandığı ve taşkınlık çıkardığı için gözaltına alındı.


Yunan Bakan: (Sığınmacı Kabulü) "Avrupa'nın Tutarsızlığından Dolayı Kızgınız"

Bu sabah Atina'nın Eleutherios Venizelos Havaalanı'ndan 111 sığınmacı Finlandiya'ya gitmek üzere uçağa bindirildi.


Fetö'den Gözaltına Alınan 2 Maliyeci Adliyede

Antalya'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 2 maliye çalışanı, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.


10 Günde 2 Kez Bıçaklandı, Öldürülmekten Korkuyor

Konya'nın Ereğli İlçesi'nde geçen Ağustos ayında erkek arkadaşı tarafından evlenme vaadiyle alıkonulan, kandırıldığını anlayınca ayrılan 24 yaşındaki Gözde Canbaz, 10 günde iki kez bıçaklı saldırıya uğradı. Canbaz, öldürülmekten korktuğunu söyledi.


Ambulansla Minibüs Çarpıştı: 6 Yaralı

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde hasta almaya giden ambulansın yolcu minibüsünün çarpışıp devrildiği kazada, 6 kişi yaralandı.


Etiketler: şehir tuvaleti, sağlık aş, ibb, istanbulYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img