19 Ekim 2017 Perşembe 11:56

TEKNOLOJİ

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Yayılıyor

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Yayılıyor

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

SO 27001 Standardının En Temel Amacı Kurumlarda Bilgi Güvenliğini Sağlamak Amacıyla Bir Sistem KurmaktırGünümüzde kurumların bilgi güvenliğini sağlamak için çeşitli metotlar ve standartlar geliştirilmiştir. Bunlardan biri de Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kısaca biz onu BGYS diye ifade ediyoruz. VMİ Danışmanlık Bilgi Güvenliği Danışmanlığı konusunda hem özel sektörle hem de kamu kurumlarında önemli tecrübelere sahiptir. COBIT, ITIL, TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardı olan ISO 27001 standardının kurumlarda uygulanması ile ilgili çok önemli saha tecrübelerine sahiptir. ISO 27001 standardının en temel amacı kurumlarda bilgi güvenliğini sağlamaktır. Çoğu danışmanlık şirketi ISO 27001 çalışmalarını bir danışmanlık hizmeti almadan gerçekleştiremeyeceğinizi söyler. Biz buna katılmıyoruz, elbette siz de standardı uygulayarak kendiniz bu standardı çalışabilirsiniz fakat bu bir öğrenme deneyim ve zaman meselesidir. Bu kadar zaman israfına gerek var mı? Düşünülmesi gereken bir konudur.Ne Yazık ki Bilgi Güvenliği İhlalleri Maliyetlerini ÖlçmüyoruzBugün ne yazık ki bilgi güvenliği ihlallerinin, siber güvenlik tehditlerinin kurum ve kuruluşlara maliyetinin henüz ölçülemediğini düşünüyoruz. Konu Türkiye açısından bakıldığında çok daha karmaşık bir durum halini alır. İstatistik tutma anlamında başarılı olamadığımız ortadadır. Bilgi güvenliğini sağlamak en önemli hedeflerimizden biri olmalıdır. Burada belirtmek gerekir ki BGYS’nin kurulması bir aşama olarak görülse de önemli olan Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin sürdürülebilirlik mantığı çerçevesinde sürdürülebilir bir halde kurumlarda uygulanması gerekir. Bilgi Güvenliği Yönetim Sitemi BGYS’nin kurumların faaliyetlerine devam edebilmeleri ve ayakta kalabilmeleri için çok önemli bir araçtır.

Yazı ve Fotoğraf Kaynak: vmi Danışmanlıkİlginizi Çekebilir

Sevgilisinden Ayrıldı, İntihara Kalkıştı

Bursa’Nın Karacabey İlçesi'nde,  kız arkadaşı tarafından terk edilen 22 yaşındaki Halil A., bir inşaatın 5'inci katına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Halil A. polis tarafından ikna edilerek indirildi.


Oyuncu Müge Boz, Kazdağları'nda Ev Aldı

Sinema ve dizi oyuncusu Müge Boz, Çanakkale'nin Bayramiç ilçesine bağlı Toluklar Köyü'nde ev satın aldı. Boz, kendisine ait ev yapımı çikolata markası 'Boz Ayı'nın üretiminde kullanacağı ceviz ve bademleri de bu yöreden alacağını söyledi.


Kars'ta Osmanlı Mahallesi'ne Doğru

Osmanlı İmparatorluğu'nun Kars'ta bıraktığı izler, Kars Kalesi eteklerinde en ihtişamlı haliyle yeniden hayat bulacak. Kars'ın cazibe merkezi olması ile birlikte hız kazanan çalışmalar Kars'ın tarihi ve kültürüne de büyük ölçüde katkı sağladı.


Çavuşoğlu: Fefö Vebasından Tüm Dost Ve Kardeş Ülkeleri Kurtaracağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, FETÖ/PDY'yi 'veba' olarak nitelendirdi. Çavuşoğlu, "Bu vebadan tüm dost ve kardeş ülkelerin kurtulması için her türlü çabayı sarf ediyoruz" dedi.


Blog Yazarları Blogger Tartışmaları Dünya Gündeminde

Henüz ülkemizde blog yazarları dünya çapında gündem oluşturamasa da dünyadaki birçok blogger çok farklı nedenlerle medyanın gündeminde yer alıyor. İşte bu olaylardan biri de Amerikalı blog yazarları blogger Matt Walsh ile blog yazarı vlogger Manny Mua arasındaki tartışma.


Etiketler: Bilgi, Güvenliği, 27001, Yönetim, önemliYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img