19 Ekim 2017 Perşembe 11:56

TEKNOLOJİ

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Yayılıyor

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Yayılıyor

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

SO 27001 Standardının En Temel Amacı Kurumlarda Bilgi Güvenliğini Sağlamak Amacıyla Bir Sistem KurmaktırGünümüzde kurumların bilgi güvenliğini sağlamak için çeşitli metotlar ve standartlar geliştirilmiştir. Bunlardan biri de Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kısaca biz onu BGYS diye ifade ediyoruz. VMİ Danışmanlık Bilgi Güvenliği Danışmanlığı konusunda hem özel sektörle hem de kamu kurumlarında önemli tecrübelere sahiptir. COBIT, ITIL, TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardı olan ISO 27001 standardının kurumlarda uygulanması ile ilgili çok önemli saha tecrübelerine sahiptir. ISO 27001 standardının en temel amacı kurumlarda bilgi güvenliğini sağlamaktır. Çoğu danışmanlık şirketi ISO 27001 çalışmalarını bir danışmanlık hizmeti almadan gerçekleştiremeyeceğinizi söyler. Biz buna katılmıyoruz, elbette siz de standardı uygulayarak kendiniz bu standardı çalışabilirsiniz fakat bu bir öğrenme deneyim ve zaman meselesidir. Bu kadar zaman israfına gerek var mı? Düşünülmesi gereken bir konudur.Ne Yazık ki Bilgi Güvenliği İhlalleri Maliyetlerini ÖlçmüyoruzBugün ne yazık ki bilgi güvenliği ihlallerinin, siber güvenlik tehditlerinin kurum ve kuruluşlara maliyetinin henüz ölçülemediğini düşünüyoruz. Konu Türkiye açısından bakıldığında çok daha karmaşık bir durum halini alır. İstatistik tutma anlamında başarılı olamadığımız ortadadır. Bilgi güvenliğini sağlamak en önemli hedeflerimizden biri olmalıdır. Burada belirtmek gerekir ki BGYS’nin kurulması bir aşama olarak görülse de önemli olan Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin sürdürülebilirlik mantığı çerçevesinde sürdürülebilir bir halde kurumlarda uygulanması gerekir. Bilgi Güvenliği Yönetim Sitemi BGYS’nin kurumların faaliyetlerine devam edebilmeleri ve ayakta kalabilmeleri için çok önemli bir araçtır.

Yazı ve Fotoğraf Kaynak: vmi Danışmanlıkİlginizi Çekebilir

Jandarma Uyuşturucu Kullananlara Suçüstü Yaptı

Osmaniye'de jandarma ekipleri, 2 Özbekistan uyruklu kadının da aralarında bulunduğu 6 kişiyi uyuşturucu kullanırken suçüstü yakaladı.


Bahçeli : Türkiye'yi Bölmeye Kimsenin Gücü Yetmez

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


Ukrayna'da Batan Bankanın Mudilerine Polis Müdahalesi

Ukrayna’Nın başkenti Kiev’de, iflas eden bir bankanın mudilerinin yaptığı protesto gösterisine polis müdahale etti.


Şehit Yakını Ve Gazilere Ücretsiz Ehliyet Kursu

Kocaeli'nin Darıca İlçesi'nde faaliyet gösteren bir sürücü kursu, şehit yakınlarına ve gazilere ücretsiz ehliyet kursu imkanı sağladı.


İzmir Seramiksan Takmadı

Vestel Venus Sultanlar Ligi'nde deplasmanda Halkbank'a 3-2 yenildikten sonra evinde son şampiyon VakıfBank'a 3-0 mağlup olan Seramiksan voleybol takımı, yenilgiyi kafaya takmadı.


Etiketler: Bilgi, Güvenliği, 27001, Yönetim, önemliYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img