13 Ağustos 2017 Pazar 18:35

TEKNOLOJİ

İnsan kolu ve 3D joystick ile kontrol edilen robotlar

İnsan kolu ve 3D joystick ile kontrol edilen robotlar

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Endüstriyel robot teknolojilerine yön verecek mühendislerin yetiştirilmesine katkı sağlamayı hedefleyen Mitsubishi Electric, üniversitelere Robot Eğitim Merkezi kurulmasına destek oluyor. Bu kapsamda Mitsubishi Electric tarafından Bursa Teknik Üniversitesi’ne (BTÜ) hibe edilen 6 eksenli endüstriyel robot, PLC ve sürücü sistemleri, öğrencilerin uygulamalı derslerinde kullanılıyor. Lisans öğrencileri “Endüstriyel Robot Programlama” dersi kapsamında; robotla ürün taşıma ve yerleştirme, farklı montaj senaryoları, robotik görevlerin gerçekleştirilmesi ve sistem entegrasyonu konularında eğitim alırken; yüksek lisans ve doktora öğrencileri tez çalışmaları ve projelerinde robottan faydalanıyor. Öne çıkan projeler arasında; robotun insan koluyla senkron şekilde hareket etmesini sağlayan ve dışarıdan bağlanan bir 3D joystick ile kontrolünü mümkün kılan çalışmalar yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Şanlıurfa’Da Üniversite Öğrencilerindden Yurt Ve Ulaşım Eylemi

Şanlıurfa'da bulunan Harran Üniversitesi'nde öğrenim gören erkek öğrenciler, yurttan okula otobüs seferi olmaması, kaldıkları yurdun barınma şartlarının ve yemeklerin kötü olduğunu öne sürerek yol kapatıp oturma eylemi yaptı.


Özel Haber - Türkiye’Nin Tahran Büyükelçisi Tekin: “Üçüncü Bir Ülkenin Arabuluculuğuna İhtiyaç Yok”

Ankara-Bağdat hattında yaşanan gerilimi düşürmek için İran’ın iki ülke arasında arabuluculuk yapabileceği çağrısına Türkiye’den yanıt geldi.


Hillary Clinton topu FBI'a attı

ABD başkanlık seçimleri sonucunda tartışmalar devam ediyor. Bazı ABD vatandaşları Trump'un başkanlığını kabul etmezken Clinton ise topu FBI'a atıyor.


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’Den İran Ziyareti (3)

– Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin İran Ziyareti Madenler ve Ticaret Bakanı Sayın Muhammed Rıza Nimetzade görüşmesi ile devam etti.


Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ağaoğlu: Sen Lider Oyuncu Olarak Sivrisineği Bahane Ediyorsun, Gitmiyorsun. Hay Sivrisinekler Soksun Seni

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Turkish Airlines Open 2016 Golf Turnuvası'nın basın toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.


Etiketler: joystick, edilen, Endüstriyel, robot, MitsubishiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img