4 Ekim 2017 Çarşamba 10:16

KÜLTÜR SANAT

İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti

İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti
İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti
İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti
İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) bu yıl “Yeryüzünde bir yer. İnsanca yaşamak için” teması ile sanatseverlerle buluşturduğu 15. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde  Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun sunduğu “Gülünç Karanlık” isimli oyun sahnelendi.

 

Yeni dünya düzenine dair keskin bir bakış açısı

Çağdaş Alman tiyatrosunun genç yazarlarından Wolfram Lotz 2014 yılında kaleme aldığı oyunda yeni dünya düzenine dair keskin bir bakış açısı getiriyor. Somalili bir korsanın savunması ile başlayan oyun gizli bir görev için Afganistan’da bulunan iki alman askerin izini sürüyor. Onların nehir boyunca süren yolculuğu ve bu yolculukta yaşadıkları karşılaşmalar geçmişten bugüne batının sömürge tarihini hatırlatıyor.

YDÜ AKKM’de sahnelenen oyunu Nurkan Erpulat yönetti. Başrollerinde Alican Yücesoy, Doğacan Taşpınar, Erol Ozan Ayhan, Elif Ürse ve Yelda Baskın’ın rol aldığı oyun, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

 

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Aliye Ummanel Bakırköy Belediye Tiyatrosu ile işbirliğinin devam edeceğini belirtti

 

Oyun sonrasında Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Aliye Ummanel Festival’e ilk kez katılan Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nu ağırlamaktan mutlu olduklarını ve iki tiyatro arasındaki sanatsal işbirliğinin devam edeceğini belirtti. Ummanel, LBT adına oyuncuları tebrik ederek, festival plaketini takdim etti. Bakırköy Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni ve oyuncu Alican Yücesoy ise festivalde bulunmaktan memnun olduklarını ve kardeş tiyatro olma yolunda ilerlediklerini vurguladı.


Başkan Harmancı, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek ile görüştü

Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun sahnelendiği Gülünç Karanlık oyunu için adada bulunan Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek, bu kapsamda  oyun öncesinde Lefkoşa Türk Belediyesi’ni ziyaret ederek LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile görüştü. Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti ve başkent Lefkoşa'da olmaktan memnun olduğunu belirterek, İstanbul'un aydınlık yüzü ve sanatın başkenti Bakırköy'den Kıbrıs'taki festivale destek olmak amacıyla burada bulunduklarını belirtti. 

Kabulde konuşan Başkan Mehmet Harmancı, iki belediye arasındaki işbirliğinin geliştirilerek ileriye daha iyi nasıl taşınabileceğini konuştuklarını ifade ederken, Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek’te LTB ile her türlü işbirliği ve paylaşıma açık olduklarını belirtti.İlginizi Çekebilir

Nusaybin'de Yasaklı Bölgelere Çekilen Telörgülerin Bir Kısmı Kaldırıldı

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için gerçekleştirilen hendek-barikat operasyondan sonra sokağa çıkma yasağının sürdüğü 6 mahallede çekilen tel örgülerin bir kısmı kaldırıldı.


Bar Çıkışı Silahlı Kavga: 1'İ Ağır 3 Yaralı

Adana'da bar çıkışı iki grup arasında çıkan kavgada 36 yaşındaki Kürşat Soysal başından, kardeşi 33 yaşındaki Hamit Soysal ve 23 yaşındaki Cihan Oral da ayaklarından tabancayla yaralandı.


İstanbul Moda Akademisi ile ayakkabı tasarımında

Conde Nast İtalia Vogue L’uomo, La Rinascente işbirlikleri ve Arda Turan’la yapılan açık hava kampanyası ile Türk derisini milyonlara ulaştıran Deri Tanıtım Grubu (DTG), şimdi de sektörün eğitimli tasarımcı ihtiyacını göz önüne alarak geleceğin moda profesyonellerini yetiştiren, sektörün öncü moda okulu İstanbul Moda Akademisi (İMA) ile ayakkabı tasarımında uzmanlaşmak isteyen genç tasarımcılar için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.


Mersin’De Ejder Meyvesi Mucizesi

Mersin'in Erdemli İlçesi'nde, alternatif ürün olarak dikilen ve halk arasında 'Ejder meyvesi' olarak bilinen Pitaya'nın ilk denemesinde beklenenden fazla ürün elde edildiği belirtildi.


Fatma Şahin: Cumhuriyet'i Kuran İradenin Yaşadığı Sorunları Yeniden Yaşamaya Başladık

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 100 yıl önce kurtuluş mücadelesinde Cumhuriyet'i kurmaya çalışan iradenin yaşadığı birçok sorunun yeniden yaşamaya başladıklarını söyledi.


Etiketler: Belediye, Bakırköy, Tiyatrosu, Lefkoşa, BaşkanYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img