4 Ekim 2017 Çarşamba 10:16

KÜLTÜR SANAT

İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti

İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti
İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti
İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti
İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) bu yıl “Yeryüzünde bir yer. İnsanca yaşamak için” teması ile sanatseverlerle buluşturduğu 15. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde  Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun sunduğu “Gülünç Karanlık” isimli oyun sahnelendi.

 

Yeni dünya düzenine dair keskin bir bakış açısı

Çağdaş Alman tiyatrosunun genç yazarlarından Wolfram Lotz 2014 yılında kaleme aldığı oyunda yeni dünya düzenine dair keskin bir bakış açısı getiriyor. Somalili bir korsanın savunması ile başlayan oyun gizli bir görev için Afganistan’da bulunan iki alman askerin izini sürüyor. Onların nehir boyunca süren yolculuğu ve bu yolculukta yaşadıkları karşılaşmalar geçmişten bugüne batının sömürge tarihini hatırlatıyor.

YDÜ AKKM’de sahnelenen oyunu Nurkan Erpulat yönetti. Başrollerinde Alican Yücesoy, Doğacan Taşpınar, Erol Ozan Ayhan, Elif Ürse ve Yelda Baskın’ın rol aldığı oyun, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

 

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Aliye Ummanel Bakırköy Belediye Tiyatrosu ile işbirliğinin devam edeceğini belirtti

 

Oyun sonrasında Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Aliye Ummanel Festival’e ilk kez katılan Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nu ağırlamaktan mutlu olduklarını ve iki tiyatro arasındaki sanatsal işbirliğinin devam edeceğini belirtti. Ummanel, LBT adına oyuncuları tebrik ederek, festival plaketini takdim etti. Bakırköy Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni ve oyuncu Alican Yücesoy ise festivalde bulunmaktan memnun olduklarını ve kardeş tiyatro olma yolunda ilerlediklerini vurguladı.


Başkan Harmancı, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek ile görüştü

Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun sahnelendiği Gülünç Karanlık oyunu için adada bulunan Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek, bu kapsamda  oyun öncesinde Lefkoşa Türk Belediyesi’ni ziyaret ederek LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile görüştü. Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti ve başkent Lefkoşa'da olmaktan memnun olduğunu belirterek, İstanbul'un aydınlık yüzü ve sanatın başkenti Bakırköy'den Kıbrıs'taki festivale destek olmak amacıyla burada bulunduklarını belirtti. 

Kabulde konuşan Başkan Mehmet Harmancı, iki belediye arasındaki işbirliğinin geliştirilerek ileriye daha iyi nasıl taşınabileceğini konuştuklarını ifade ederken, Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek’te LTB ile her türlü işbirliği ve paylaşıma açık olduklarını belirtti.İlginizi Çekebilir

Fethiye'de Karton Tekneler Yarıştı

Muğla'nın Fethiye İlçesi'ndeki Göcek D-Marin tarafından bu yıl 9'uncu kez düzenlenen karton tekneler yarışması kıyasıya bir mücadeleye ve renkli görütülere sahne oldu.


Antalya'da Fetö'den 1073 Kişi Tutuklandı

Antalya'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında toplam 2 bin 975 kişi hakkında adli işlem yapıldı, 1073 kişi ise tutuklandı.


Yerli Tohumun Gücü Dünyaya Meydan Okuyor

Dünya devlerinin bağımsız tohum firmalarını satın alarak gıda üretimini kontrol etmeyi amaçladıklarını söyleyen işadamı Mehmet Yüksel, “Sebze tohumlarında kamuoyunda bilinen Hollanda ve İsrail tohumları bağımlılığı yanılgısının aksine kritik öneme sahip hiçbir türde dışa bağımlı değiliz. Kendi kendimize yeteriz” dedi.


ABD ve Avrupa'nın Ağır Silahları PKK Terör Örgütünde

Suriye'deki iç savaşı bahane ederek Türkiye'yi terörize etmek isteyenler PKK'nun Suriye koluna silah yığıyor bu silahlar Türkiye içine sokulurak Türkiye'ye ağır can kayıpları verecek terör olayları düzenleniyor. Türkiye YPG ve PYD'yi imha operasyonlarına başlayabilir.


Nilüfer’De Kedi Kurtarma Seferberliği

Bursa’Nın merkez Nilüfer İlçesindeki bir binanın çatısında 3 gün boyunca mahsur kalan kedi, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ekiplerinin ortak operasyonuyla kurtarıldı.


Etiketler: Belediye, Bakırköy, Tiyatrosu, Lefkoşa, BaşkanYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img