4 Kasım 2016 Cuma 11:32

EKONOMİ

Hdp Operasyonu İle Dolar Yeni Tarihi Zirvede, Borsa İnişte


DHA » EKONOMİ SERVİSİ

Hdp yöneticileri ve milletvekillerinin gözaltına alınması ve Diyarbakır'daki patlamanın etkisiyle dolar 3.14 lirayı da aşarak yeni tarihi zirve düzeylere yükseldi; borsada kayıplar yüzde 2.0'yi geçti.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Hdp yöneticileri ve milletvekillerinin gözaltına alınması ve Diyarbakır'daki patlamanın etkisiyle dolar 3.14 lirayı da aşarak yeni tarihi zirve düzeylere yükseldi; borsada kayıplar yüzde 2.0'yi geçti.

Günün ilk işlemlerinde 3.13 lira sınırını geçen dolar, daha sonra 3.14 lirayı da aşarak, saat 12:30'da 3.1453 liraya kadar çıkarken, euro da 3.49 lirayı aştı.

İlk işlemlerde yüzde 1.25 düşüşle 75 bin 727 puan düzeylerine kadar gerileyen Borsa İstanbul Endeksi de, aynı sıralarda yüzde 2.12 düşüşle 75 bin 59 puana indi.İlginizi Çekebilir

Chp'li Çiçek: Bize O Günleri Yaşatanlar Bu Ülkeden Ayrılacaklar

Chp İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, "Eğer masumsak, buna inanıyorsak eninde sonunda adalet gerçekleşecek ve haklarımızı alacağız. Gün gelecek bize o günleri yaşatanlar bu ülkeden ayrılacaklar ve etkisiz hale geleceklerdir" dedi.


Köylüler Dua Edip, Yağmur İstedi

İzmir'in Dikili İlçesi Bademli Mahallesi'nde oturan köylüler 7 aydan bu yana etkisini sürdürdüğü belirtilen kuraklık nedeniyle yağmur duasına çıktı.


Bingöl'de Organ Nakli Bağışı İçin Çağrı

Bingöl İl Sağlık Müdürü Süleyman Budunoğlu, '3-9 Kasım Organ bağışı haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, vatandaşları organ bağışına davet etti.


Harç Karma Makinesine Düşen İşçi Öldü

Düzce'de, beton işleme şantiyesinde çalışan 30 yaşındaki Sezer Nalbant, harç karma makinesine düşerek yaşamını yitirdi.


Stockholm Büyükelçiliği’Nde Cumhuriyet Resepsiyonu

– Cumhuriyet’in kuruluşunun 93.yıl dönümü Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği’nde düzenlenen iki ayrı resepsiyonla kutlandı.


Etiketler: lirayı, Borsa, dolar, aşarak, yüzdeYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img